• خانه
  • وبلاگ
  • WTI نتوانست از حرکت صعودی سرمایه گذاری کند و به زیر مرز 80 دلار سقوط کرد

WTI نتوانست از حرکت صعودی سرمایه گذاری کند و به زیر مرز 80 دلار سقوط کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
WTI نتوانست از حرکت صعودی سرمایه گذاری کند و به زیر مرز 80 دلار سقوط کرد


قیمت نفت خام در این هفته عقب نشینی کرده اند و نتوانسته اند اوج 83 دلار هفته گذشته را از بین ببرند و در حال حاضر نزدیک به سطح 78 دلار معامله می شوند. کمک به کاهش ارزش قیمت ها چشم انداز الف محیط نرخ بهره بالاتر کی میتونه رشد اقتصادی پایدار جهانی و از این طریق کاهش تقاضا برای انرژی. از طرفی زیر چه چیزی نگه می داشت مواد خام قیمت ها بالاتر از حد انتظار بود تولید ناخالص ملی نتایج چینکه به جهان پخش می شود که از بهبودی شدید اژدهای سرخ پس از رها کردن او سیاست سختگیرانه صفر کوویدمی تواند در سال 2023 نقشی مرکزی در صحنه جهانی ایفا کند. در این گزارش، هدف ما روشن کردن کاتالیزورهای محرک است. قیمت WTIچشم انداز آینده خود را ارزیابی کرده و با تحلیل تکنیکال نتیجه گیری کنید.

نفت روسیه به سمت شرق جریان دارد

نفت خام روسیه به طور فزاینده ای به سمت جریان می یابد شرق از ابتدای سال و به طور دقیق تر تا کشوری که بیشترین مصرف نفت را دارد در جهان، چین و اکنون به طور رسمی پرجمعیت ترین ملت در جهان، هندوستان. به گزارش رویترز، در ماه آوریل، روسیه بیشتر محصولات خود را فروخت خام از این مردمان، ص هندوستان گرفتن 70 درصد و چین 20 درصد به ترتیب برای بیش از سقف قیمت 60 دلار که توسط ملل غربی در ماه دسامبر. حرکت اساسا دور زدن بر تحریم ها و پیامی ناامیدکننده را به دنیای غرب می فرستد که نقشه اش این بود جریان درآمدهای نفتی به روسیه را خفه می کندکه به آن عادت کرده اند توسعه دادن، گسترش بر جنگ در اوکراین. این را داده های رویترز نیز نشان داد فروش اورال در آسیا در حال حاضر به نیمی از حجم سال گذشته رسیده است که نشان دهنده رکورد تحویل در سال 2023 است. توانایی روسیه برای دور شدن از “مجازات” اروپا و منحرف کردن آنها جریان می یابد به بر شرقپیامی تلخ برای گروه ارسال می کند و بدون شک اعتماد را تضعیف می کند از جانب تاکتیک های انتقام جویی کمیسیون اروپا. این تصمیم اروپا را سخت‌تر می‌کند تحریم ها باعث شد این قاره از ذخایر روسیه تهی شود و این تأثیر منفی را بر اروپایی‌های معمولی تشدید می‌کند، زیرا خوشبختانه شانس با آنها همراه بود زیرا شرایط زمستان امسال کاملاً ملایم بود. با در نظر گرفتن همه این ها، این سوال پیش می آید که در زمستان آینده چطور؟

نروژ به عنوان تامین کننده اصلی نفت خام اروپا در حال ظهور است

همانطور که کشورهای اروپایی به شدت برای آن کار می کنند قطع ارتباط از جانب عرضه نفت به روسیهنروژ با مهار وابستگی آنها وارد عمل شده و از فرصت استفاده می کند سرپوش گذاشتن بر در این قاره خام نیاز دارد. به خصوص، نروژ اکنون است پمپاژ نفت خام به بازار اروپا پالایشگاه ها در کشورهایی مانند فنلاند، آلمان و لهستان، به یک معنا جایگزین شده است جریان تحریم شده از دشمن مشترکشان روسیه. یوهان سوردروپ خامبر کره که از میادین اسکاندیناوی استخراج می شود، کیفیت های مشابهی دارد نفت خام اورال روسیه و ممکن است نقشی کلیدی در مسدود کردنتلاش برای احیای ذخایر نفت خام در ماه‌های آینده، در حالی که کشورهای اروپایی برای تاثیر زمستان امسال آماده می‌شوند. ظرفیت از نروژ با این حال، تامین نیازهای همه کشورهای اروپایی مورد سوال است و باید دید آیا این کشور توانایی انجام این کار را دارد یا خیر.

تحلیل فنی

  • پشتیبانی: 77.45 (S1)، 75.65 (S2)، 73.70 (S3)
  • مقاومت: 79.90 (R1)، 82.35 (R2)، 84.65 (R3)

با نگاهی به نمودار 4 ساعته WTICash، می بینیم که نفت خام پس از شکستن به زیر سطح روانشناختی کلیدی 80 دلار، با تشکیل یک خط روند نزولی و هدف گذاری برای خط حمایت 77.45 دلار (S1)، سودهای هفته گذشته را معکوس کرده است. ما چشم انداز نزولی کالا را با توجه به روند نزولی روزانه آن حفظ می کنیم و نشانگر RSI زیر نمودار 4 ساعته ما که ارزش 30 را ثبت کرده است، حمایت کننده از وضعیت ما است. اگر خرس ها تسلط خود را گسترش دهند، مایلیم با حرکت به سمت سد مقاومتی 75.65 دلار (S2) شاهد شکست واضحی به زیر سطح حمایت 77.45 دلار (S1) باشیم. اگر از طرف دیگر گاوها دست بالا را بگیرند، ممکن است شاهد شکستی در بالای خط روند نزولی، شکستن سطح حمایت 79.90 دلاری (S1) و حرکت به سمت پایه حمایتی 82.35 دلاری (S2) باشیم.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

پست WTI نتوانست از شتاب صعودی سرمایه گذاری کند، سقوط به زیر 80 دلار اولین بار در IronFX™ ظاهر شد | رهبر جهان در تجارت آنلاین.