• خانه
  • وبلاگ
  • WTI در دو روز اول معاملاتی سال 2023 بیش از 9 درصد از دست داد

WTI در دو روز اول معاملاتی سال 2023 بیش از 9 درصد از دست داد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
WTI در دو روز اول معاملاتی سال 2023 بیش از 9 درصد از دست داد


با ورود به سال جدید، WTI قیمت تحت فشار قابل توجهی قرار گرفت ضبط از بزرگترین ضرر دو روزه در بیش از سه دهه اخیربه عنوان افزایش موارد کووید که در چین چشم انداز کوتاه مدت تقاضا را تیره کرد و الف فدرال رزرو شاهین که می خواهد نرخ ها را برای مدت طولانی تری افزایش دهد تا درهم شکسته شود تورمخطر تبدیل شدن اقتصاد ایالات متحده به یک اقتصاد را افزایش می دهد رکود اقتصادی . همچنین، غمگین هشدارها توسط صندوق بین المللی پول برای یک سال سخت به احساسات معامله گر انرژی آسیب زد صندوق رکود را پیش بینی می کند در یک سوم اقتصاد جهان برنامه ریزی نشده خاموش کردن از یک خط لوله آمریکا اواخر چهارشنبه به بهبودی کمک کرد WTI قیمت در جلسه امروز شکستن یک شکست دو روزه. در این گزارش، هدف ما روشن کردن کاتالیزورهای محرک قیمت WTI، ارزیابی چشم‌انداز آینده آن و نتیجه‌گیری با تحلیل فنی است.

چشم انداز سخت صندوق بین المللی پول برای سال 2023

در سال جدید سر از جانب صندوق بین المللی پولکریستالینا جورجیوا با تلفظ a غمگین جهانی است چشم انداز برای 2023. مدیر عامل صندوق گفت: سال 2023 خواهد بودسخت تر از سالی که پشت سر می گذاریمو پیش بینی می کند که یک سوم کشورهای اقتصاد جهان قربانی آن شوند رکودها. منطق پشت چشم انداز تیره و تار مبتنی بر آن است تاخیر همزمان بر فعالیت اقتصادی از سه در جهان بزرگترین نیروگاه ها یعنی در ایالات متحده، چین و اروپاو بدتر شده توسط تورم ثابت فشار، نرخ بهره بالابر جنگ جاری در اوکراین و عدم اطمینان در اطراف از چین خروج از جانب سیاست کووید صفر. صندوق بین المللی پول توجه ویژه ای به این موضوع داشت از چین پیش بینی های رشد و هشدار داد که «چند ماه آینده برای چین و تأثیر آن بر چینی‌ها سخت خواهد بود رشد خواهد بود منفی” و این رشد را برجسته کرد موارد عفونت در سراسر کشور انتظار می رود به اقتصاد لطمه بزند، بر رشد داخلی و بین المللی تأثیر می گذارد. این هشدارها باعث شد تا معامله گران انرژی دچار مشکل شوند در نگرش صعودی آنها تجدید نظر کنید موقعیت در برابر کاهش مدت ها انتظار سیاست صفر کووید در کشور که انتظار می رفت تقویت شود نفت خام جستجو کردن از دومین کشور مصرف کننده نفت.

تعطیلی بی‌برنامه خط لوله کلیدی، قیمت کالا را پایین می‌آورد.

اوایل امروز، قیمت نفت حمایت شد پس از دو جلسه ضررهای سنگین، معامله گران به سرعت از گزارش منتشر شده توسط خط لوله استعماریاپراتور خط لوله در ایالات متحده، اعلام کرد که خط 3 آن بود خاموش کردن برای حمایت کردن و تا چند روز آینده قطع خواهد شد. را نگهداری برنامه ریزی نشده افزایش خوش‌بینی نسبت به افزایش قیمت نفت در کوتاه‌مدت و معامله‌گران نفت به‌دقت هرگونه تحولات بعدی در مورد راه‌اندازی مجدد خط لوله را دنبال خواهند کرد. اپراتور انتظار دارد که این خط لوله در آخر هفته راه اندازی شود.

انباشت ذخایر نفت خام

دیروز، هفتگی API Crude Oil Stocks شکل مورد نظر ساختن از -3.3 میلیون بشکه در موجودی انبارها علامت الف توقف در جستجو برای نفت و منعکس کننده مسیر نزولی قیمت کالاها در این هفته است. امروز بعدا موجودی نفت خام هفتگی EIA از آنها انتظار می رود الف را ثبت کنند ساختن حدود 1.15 میلیون بشکه تخمین زده می شود که از 0.7 میلیون بشکه ثبت شده در هفته گذشته بیشتر است. اگر رقم واقعی انتظارات را برآورده کند، ممکن است ببینیم قیمت نفت در حال تضعیف است، کاهش برخی از سودهای روزانه ثبت شده امروز. در نهایت به این نکته توجه می کنیم که جمعه گذشته تعداد سکوهای نفتی بیکر هیوز نشان داد که تعداد دکل‌های نفتی فعال در ایالات متحده با 1 کاهش یافت و در مجموع به 621 رسید.

تحلیل فنی

WTI Cash H4

WTI در دو روز اول معاملاتی سال 2023 بیش از 9 درصد از دست داد

نگاه كردن WTICash ما یک نمودار 4 ساعته را یادداشت می کنیم خط روند نزولی آغاز شده در 1St ژانویه، برجسته کردن کاهش شدید قیمت نفت خام در روزهای اولیه سال 2023، به عنوان هشدارهای الف جهانی است رکود اقتصادی بر احساسات سنگینی می کند اوایل امروز WTI پشتیبانی پیدا کرد نزدیک به سطح 73.50 (S1) به عنوان سطح اصلی خط لوله در ایالات متحده برای تعمیر و نگهداری به حالت تعلیق درآمد. یک را نگه می داریم پیش بینی های نزولی برای قیمت نفت خام، با وجود حرکت صعودی امروز بیش از خط روند نزولی. را نشانگر RSI نمودار ما در زیر در حال حاضر مقدار 32 را ثبت می کند و پس از افت کوتاه خود به زیر 30 بهبود می یابد آستانه فروش بیش از حد و برجسته کردن احساسات نزولی شدید دور و بر کالا. باید خرس ها دوباره کنترل خود را به دست می گیرندممکن است شاهد شکستن قیمت 73.50 (S1) باشیم. پشتیبانی می کند سطح و حرکت قاطعانه به 70.50 (S2) پشتیبانی می کند پایه. از طرفی مجبورید گاو نر با استفاده از جهش اخیر، ممکن است شاهد یک شکست قیمت بالای 77.00 (R1) باشیم. مقاومت سطح و سپس به 80.00 (R2) بالاتر بروید مقاومت مرحله.

اگر سؤال یا نظری کلی در مورد این مقاله دارید، لطفاً مستقیماً به تیم تحقیقاتی ما به آدرس [email protected] ایمیل بزنید.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.