• خانه
  • وبلاگ
  • WTI در حال بهبود از پایین ترین سطح سال گذشته است

WTI در حال بهبود از پایین ترین سطح سال گذشته است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
WTI در حال بهبود از پایین ترین سطح سال گذشته است


اوایل این هفته قیمت نفت پرش کردن از پایین ترین سطح خود در سال، به 77 دلار در هر بشکه رسید وقفه ها از جانب نشت اخیر خط لوله کیستون قیمت نفت را پایین آورد و راه را برای صعود هموار کرد. در همان زمان، چشم انداز برای تدریجی بازگشایی چین بیشتر از قیمت نفت به دلیل دورنما حمایت کرد افزایش سطح تقاضا از دومین مصرف کننده بزرگ نفت. برعکس، تا حدودی چشم انداز تاریک برای کره افزایش تقاضا برای سال 2023 توسط MAE در اوایل این هفته، همانطور که آژانس پیش بینی کرده بود کند کردن بر فعالیت اقتصادی جهانی به دلیل لجبازی فشار تورمی و نرخ بهره بالا می تواند تقاضا برای نفت را کاهش دهد و معامله گران انرژی را وادار به تجدید نظر در چشم انداز صعودی خود کند. در این گزارش، هدف ما روشن کردن کاتالیزورهای محرک قیمت WTI، ارزیابی چشم‌انداز آینده آن و نتیجه‌گیری با تحلیل فنی است.

خط لوله کی استون همچنان بسته است

هفته گذشته، یکی از بزرگترین خطوط لوله انتقال خام از کانادا به ایالات متحده منقضی شده است. این خط لوله کیستون که روزانه بیش از 600 هزار بشکه نفت خام را از آلبرتای کانادا به سواحل خلیج آمریکا برای پالایش می فرستد. نشتی شناسایی شد و مقامات هنوز علت را مشخص نکرده اند. بر اساس گزارش های کارشناسان، این حادثه نگرانی ساکنان محلی و همچنین آژانس حفاظت از محیط زیست را برانگیخته است، زیرا نشت، اگر به موقع مهار نشود، می تواند بر عملکرد کشاورزان مجاور تأثیر منفی بگذارد. منطقه آلوده در حال حاضر در حال پاکسازی است، اما انتظار می رود هفته ها به طول انجامید و هنوز هم دارند هیچ جدول زمانی رسمی وجود ندارد برای راه اندازی مجدد خط لوله. این رویداد بزرگترین در نظر گرفته می شود نشت نفت خام برای نزدیک به یک دهه در آمریکای شمالی. این عرضه مختل شد با هم عدم قطعیت دور و بر از سرگیری از جانب جریان خام ایالات متحده به وضوح محرک اصلی است بهبود قیمت نفت از پایین ترین سطح سالانه خود و نگه داشته شد حرکت صعودی این هفته دیده شد اگر وضعیت بدتر شود، انتظار داریم قیمت نفت به روند پیروزی خود ادامه دهد و به سطوح بالاتر صعود کند.

طرح بازگشایی چین با موانعی روبرو خواهد شد

معامله گران انرژی مجبور بودند با چشم انداز آن مبارزه کنند افزایش چشم انداز جستجو از بزرگترین وارد کننده خامچین، در حالی که دولت به آرامی شروع به کاهش سخت گیری های خود کرد قوانین سیاست کووید صفر. با توجه به گفته‌ها، موارد عفونت همچنان در بسیاری از شهرهای بزرگ چین انباشته می‌شوند و به بالاترین حد خود می‌رسند و طبق یک مطالعه اخیر، مرگ‌ومیر ناشی از کووید-19 در چین ممکن است به یک میلیون نفر برسد. اگر چنین سناریویی محقق شود، ممکن است فشار بیشتری بر مقامات برای تجدید نظر و تجدید نظر وارد شود احتمالاً کاهش برنامه های بازگشایی کشور. از سوی دیگر، نشریات اقتصادی اوایل این هفته، یعنی تولید صنعتیگزارش شده است نرم تر از حد انتظار در حال رشد است در ماه نوامبر، پیشرفت 2.2 درصدی در مقابل 3.6 درصدی مورد انتظار، عملاً به این معنی بود که کشور خروجی تولید فرصت ها او بود با سقف از طریق اقدامات مسدود کننده در مجموع، به نظر می رسد امیدها به بازگشایی این هفته کف قیمتی کمتری برای نفت ایجاد می کند و معامله گران نسبت به افزایش احتمالی نفت خام خوش بین هستند. چشم انداز کوتاه مدت برای EIA همان نتیجه گیری آژانس انرژی است که گفت: “در حالی که سطح مهار چین بالاست، اکنون زمینه برای بازگشایی تدریجی در سال 2023 فراهم شده است. ما پیش بینی های خود را برای سال 2022 و رشد سال آینده 50000 بشکه در روز و 40000 بشکه افزایش دادیم. به ترتیب در روز». با نگاهی به آینده، آژانس خاطرنشان کرد که “در حالی که ما در ماه های زمستان و به سمت تعادل نفتی فشرده تر در سه ماهه دوم سال 2023 حرکت می کنیم، نمی توان افزایش قیمت دیگری را رد کرد.”

تحلیل فنی

WTI Cash H4

WTI در حال بهبود از پایین ترین سطح سال گذشته است

دارم نگاه میکنم WTICash نمودار 4 ساعته از بهبود قیمت نفت از پایین ترین سطح سالانه خود و افزایش بالاتر از سطح مقاومت قبلی 77.00 دلار (S1) اکنون به حمایت تبدیل شده است. یک را نگه می داریم چشم انداز صعودی داده شده خط روند صعودی و حمایت از پرونده ما است نشانگر RSI در زیر نمودار 4 ساعته ما که به قرائت 63 نشان می دهد احساسات صعودی دور و بر کالا. باید گاو نر همچنان به حاکمیت، ممکن است شاهد شکست قیمت بالای 79.50 (R1) باشیم. مقاومت به سطح مقاومت 82.00 (R2) نزدیک تر شوید. از سوی دیگر، شما باید خرس ها ابتکار عمل را بالاتر از جهت نفت خام بگیرید، ممکن است شاهد شکست به زیر 77.00 باشیم (S1) پشتیبانی می کند سطح و عملکرد قیمت در حال کاهش است، نزدیک به حمایت 73.70 (S2). پایه.

اگر سؤال یا نظری کلی در مورد این مقاله دارید، لطفاً مستقیماً به تیم تحقیقاتی ما به آدرس [email protected] ایمیل بزنید.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.