USDJPY چقدر می تواند پیش برود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
USDJPY چقدر می تواند پیش برود؟


ین به پایین‌ترین سطح خود از سال 1998 تضعیف شد و USDJPY از مرز 140 جهش کرد. در هفته، این جفت 1.9 درصد افزایش یافت. در یک دوره عدم اطمینان اقتصادی، معامله گران معمولا انتظار دارند ین بر اساس جریان های امن تقویت شود. آیا ین دیگر یک پناهگاه امن نیست؟ چیزهای بیشتری در تصویر وجود دارد. و این می تواند به ما کمک کند تا بفهمیم آیا اصلاحی در راه است یا این روند ادامه خواهد داشت.

نیروهای محرک

در کوتاه مدت، دلار قبل از داده های NFP تقویت شد. دلیل آن این است که معامله گران روی ارقام اشتغال حساب می کنند تا قوی باشد، بسیار بالاتر از نرخ “عادی” 200000 که قبل از همه گیری مشاهده شده بود. با رشد سریع مشاغل، فدرال رزرو این آزادی را خواهد داشت که به رشد خود ادامه دهد و بازدهی را حتی بیشتر افزایش دهد.

بنابراین از اینجا می توانیم یک منبع بالقوه اصلاح را در کوتاه مدت ببینیم: اگر اعداد NFP ناامید شوند. پس از کاهش رقم ماه گذشته، سرمایه‌گذاران ممکن است نسبت به ایجاد سریع‌تر شغل کمی بیش از حد خوش‌بین باشند، به این معنی که حتی اگر اعداد مطابق با انتظارات باشد، می‌تواند بیشتر معامله‌گران سفته‌باز را ناامید کند.

تصویر بزرگتر

پویایی های کوتاه مدت نمونه ای از اثرات وضعیت بلند مدت است. به طور کلی، واگرایی اصلی بین دو ارز اصلی امن، تفاوت در سیاست پولی است. ایالات متحده با تورم بالایی مواجه است که فدرال رزرو را وادار به افزایش نرخ بهره کرده است. ژاپن تورم نسبتاً پایینی دارد (اگرچه اخیراً از هدف فراتر رفته است) و نرخ بهره منفی است.

از آنجایی که فدرال رزرو افزایش شدید نرخ بهره را دنبال می کند، اسپرد بازدهی افزایش یافته است و آن را برای معامله حمل در برابر ین جذاب کرده است. پتانسیل برای برگشت این است که ژاپن شروع به تجربه تورم کند و BOJ را مجبور به شروع کاهش کند. ضعیف‌تر شدن ین منجر به افزایش قیمت‌های وارداتی می‌شود که به نوبه خود متضمن فشارهای تورمی است. با این حال، کندی جهانی ممکن است منجر به کاهش فروش خرده فروشی در ژاپن شود که به نوبه خود فشارهای تورمی را به حداقل می رساند. در نتیجه، بانک ژاپن می‌تواند از سایر بانک‌های مرکزی که به شدت با تورم مبارزه می‌کنند دور بماند و در عوض برای ارتقای رشد اقتصادی تلاش کند.

همه چیز در مورد انتظارات است

این سوال طولانی ممکن است این باشد: مطمئنا، فدرال رزرو در حال افزایش نرخ است، اما تورم بسیار بالاتر از نرخ بهره است. آیا این به معنای نرخ منفی واقعی نیست؟
بله، اینطور است، اما تورمی که اکنون شاهد آن هستیم، مربوط به گذشته است. اکنون قیمت ها را با قیمت های یک سال قبل مقایسه می کند. آنچه برای سرمایه گذاران مهم است این است که در دوره بعدی چه تورمی پیش بینی می شود. تشدید فدرال رزرو نشان می دهد که تورم باید تحت کنترل باشد، به این معنی که دارندگان اوراق خزانه ایالات متحده از نرخ های بهره بالاتر سود خواهند برد. و تورم کمتر این بدان معناست که انتظارات بازدهی آتی همچنان مثبت است – یا حداقل بهتر از آنچه معامله‌گران می‌توانند از اوراق ین انتظار داشته باشند.

در حالی که بانک مرکزی ژاپن در موضع تطبیقی ​​قرار دارد، تورم قبل از افزایش نرخ بهره باید به میزان قابل توجهی افزایش یابد. این بدان معناست که در ژاپن که به طور فعال با تورم مبارزه نمی کند، ریسک تورم بیشتری نسبت به ایالات متحده وجود دارد که فعالانه تلاش می کند قیمت ها را کاهش دهد. این به این معنا نیست که ین یک پناهگاه امن نیست، بلکه این است که ایالات متحده بیشتر به سمت ارائه نرخ بازده بهتر در درآمد ثابت رفته است.

استراتژی خود را در مورد عملکرد JPY با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.