USD Forecast 2023 – وبلاگ تجارت فارکس Orbex

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
USD Forecast 2023 - وبلاگ تجارت فارکس Orbex


در طول سال گذشته، دلار دوره طولانی تقویت را تجربه کرده است، اما در پاییز خود را معکوس کرد. در حالی که رویدادهای زیادی روی این مسیر تأثیر گذاشت، موضوع اصلی فدرال رزرو بود. و همانطور که ما توجه خود را به سال جدید معطوف می‌کنیم، به نظر می‌رسد که این محرک اصلی آینده نیز خواهد بود. و نه فقط دلار، زیرا احساسات ریسک ممکن است در ماه های آینده شاهد نوسانات قابل توجهی باشد.

آنچه انتظار می رود…

بین آنچه بازار انتظار دارد فدرال رزرو انجام دهد و آنچه فدرال رزرو می گوید انجام خواهد داد، ناهماهنگی وجود دارد. مقامات فدرال رزرو بارها گفته اند که افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داشت. اما بازار در نرخ نهایی زیر 5.0 درصد قیمت گذاری می کند. این نشان می‌دهد که حداکثر دو افزایش دیگر در سال آینده، سرعتی بسیار کندتر از آنچه تاکنون اتفاق افتاده است.

سه ماهه اول لحظه حقیقت است تا مشخص شود آیا فدرال رزرو به پیشنهاد خود مبنی بر اینکه نرخ ها بالاتر از انتظار بازارها خواهد بود، پایبند است یا خیر. وضعیت اقتصادی می تواند در ماه های آینده به طور قابل توجهی متفاوت باشد که می تواند موضع فدرال رزرو را تغییر دهد. این نیست که بازار فکر می کند فدرال رزرو نادرست است، بلکه بازار فکر می کند فدرال رزرو بیش از حد نسبت به اقتصاد صعودی است.

دو جاده در جنگلی زرد رنگ از هم جدا شدند…

به نظر می رسد همه موافق هستند که اوایل سال آینده در ایالات متحده کاهشی وجود خواهد داشت. سوال این است که آیا آنقدر شدید خواهد بود که فدرال رزرو را از مسیر نرخ خود خارج کند؟ یا کندتر شدن فعالیت اقتصادی تورم را سریعتر از حد انتظار کاهش می دهد. تاکنون، تورم کل در چند ماه گذشته بسیار کمتر از حد انتظار بوده است. اما تورم اصلی کمی چسبنده است.

فعالیت اقتصادی کندتر به معنای تقاضای کمتر برای نفت خام است و انرژی یکی از عوامل اصلی است که شکاف بین قیمت اصلی و اصلی را افزایش می دهد. زمستان ملایم‌تر و تنش‌های ژئوپلیتیکی در حال کاهش می‌تواند به کاهش سریع تورم کمک کند. همراه با یک اقتصاد ضعیف، فدرال رزرو ممکن است هر دلیلی داشته باشد که نه تنها این افزایش را متوقف کند، بلکه مراحل خود را دوباره طی کند. دورنمای کم خطرتر و شیب ناخواسته فدرال رزرو می تواند به طور قابل توجهی دلار را در طول زمان تضعیف کند.

راهی که کمتر پیموده شد…

اتفاق نظر میان اقتصاددانان بر این است که رکودی نسبتاً خفیف و کوتاه در آغاز سال و به دنبال آن بهبودی آهسته رخ خواهد داد. این نشان می دهد که فدرال رزرو نرخ بهره را بالا نگه داشته و ترازنامه خود را به شدت بسته است. این سناریویی را ارائه می دهد که می تواند در ابتدا دلار را تضعیف کند، اما به طور کلی به لطف نرخ های بهره بالاتر، در طول سال قوی باقی می ماند.

اختلاف نظر این است که به هیچ وجه رکودی وجود نخواهد داشت و ایالات متحده از آمارهای اشتغال خوب و افزایش هزینه های دولت سود خواهد برد. این به این معنی است که تورم ممکن است بالا بماند و فدرال رزرو ممکن است در افزایش نرخ‌ها چندان تهاجمی نباشد. این سناریو فرض می کند که دلار در ابتدای سال ضعیف می شود و به سادگی به روند خود ادامه می دهد.

دوازده ماه دیگر دوباره بررسی کنید تا ببینید حق با چه کسی بود.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده