PMI چین و ادامه ریسک پذیری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
PMI چین و ادامه ریسک پذیری


فردا ما PMI را از اقتصادهای بزرگ در سراسر جهان منتشر خواهیم کرد. با توجه به اطلاعات اولیه که در هفته گذشته برای اروپا، ایالات متحده و بریتانیا گزارش شده بود، احتمالا تمرکز بیشتر بر روی چین خواهد بود. PMI ها دید پیشرفته ای از تحولات اقتصادی ارائه می دهند. این بار آنها ممکن است به ویژه در مورد چین مهم باشند.

دلیل اینکه اعداد چین می توانند بسیار مهم باشند این است که این ماه مربوط به اولین ماه افتتاح کامل پس از کووید است که شامل تعطیلات مهم نمی شود. انتظار می رود که این نتایج بتواند لحن را برای اقتصاد چین – و به طور کلی، بسیاری از ارزهای کالایی – برای بقیه سه ماهه تعیین کند.

ما دنبال چی میگردیم؟

تمرکز احتمالاً بر اقتصاد داخلی چین خواهد بود. تحت تأثیر تأثیرات قرنطینه COVID-19 و رو به وخامت بخش املاک و مستغلات قرار گرفته است. مورد دوم برای ارزهای کالایی مهم است، زیرا صنعت ساختمان بزرگترین مصرف کننده مواد خام است. دولت چین در حال اجرای برنامه گسترده تسهیل پولی است و هزینه های زیادی برای حمایت از بازار داخلی صرف می کند.

بقیه جهان با تورم فزاینده دست و پنجه نرم می کند که منجر به سیاست های پولی سختگیرانه فزاینده می شود. انتظار می رود این امر بر رشد اقتصادی تاثیر بگذارد. اما چین در وضعیت معکوس قرار دارد و می تواند کلیدی برای جلوگیری از رکود در اقتصاد جهانی باشد. با این حال، این بستگی به این دارد که مردم و مشاغل چینی فعالیت اقتصادی را حفظ کنند که می تواند در PMI اندازه گیری شود.

تفاوت کلیدی

بنابراین، می توان به تفاوت بین اندازه گیری Caixin و NBS توجه بیشتری کرد. اندازه گیری خصوصی Caixin مجموعه بزرگتری از مشاغل کوچکتر را دنبال می کند، در حالی که شرکت هایی که توسط NBS پیگیری می شوند احتمالاً تأثیر اقدامات دولت برای حمایت از اقتصاد را بهتر منعکس می کنند.

اگر NBS بهتر از Caixin عمل کند، در چارچوب حمایت از اقدامات حمایت اقتصادی بیشتر توسط PBOC و دولت خواهد بود. این کاهش می تواند باعث تضعیف بیشتر یوان شود که به صادرکنندگان چینی کمک می کند اما به کاهش تورم جهانی نیز کمک می کند. اگر کالاهای وارداتی قیمت کمتری داشته باشند یا افزایش چندانی نداشته باشند، این امر منجر به فشار تورمی کمتری در میان مقاصد صادراتی چین خواهد شد. از سوی دیگر، کشورهایی که صادرات زیادی به چین دارند، از جمله هلند، آلمان و ژاپن، ممکن است با مشکلات اقتصادی بیشتری مواجه شوند.

داده ها در فوکوس

پیش‌بینی PMI تولید NBS چین به 50.8 افزایش خواهد یافت از 50.1 قبل انتظار می‌رود که PMI غیر تولیدی در حال گسترش باشد و از 54.4 قبلی به 55.0 برسد.

در ضمن خصوصی PMI تولید کایکسین انتظار می رود که بیشتر پیشرفت کند، اما از نقطه شروع پایین تر. این است پیش بینی بازگشت به گسترش در 50.3 در مقایسه با 49.2 قبلی. Caixin Services PMI تا روز جمعه منتشر نخواهد شد، زمانی که انتظار می‌رود از 52.9 قبلی رشد کمتری به 53.8 نشان دهد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده