PMI های جهانی و پتانسیل خوش بینی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
PMI های جهانی و پتانسیل خوش بینی


دوشنبه اولین جلسه معاملاتی سه ماهه جدید است و با مجموعه ای از داده ها همراه است که می تواند حال و هوای کلی بازار را تغییر دهد. معاملات در ماه مارس تحت تأثیر عواقب فروپاشی چهار بانک قرار گرفت و سرمایه گذاران را به پناهگاه های امن فراری داد. در هفته گذشته، خوش بینی در حال بازگشت است، اما همچنان نگرانی ها وجود دارد.

رمضان پاورقی EN

یک سوال این است که آیا هرج و مرج در بخش بانکی به اقتصاد واقعی رسیده است؟ این را می توان برای اولین بار در ارقام PMI که در جلسه روز دوشنبه منتشر می شود مشاهده کرد. این نظرسنجی در زمانی انجام شد که بیشترین نگرانی ها در مورد سیستم بانکی وجود داشت. بنابراین اگر نتایج بهتر از حد انتظار باشد، می تواند به افزایش اعتماد سرمایه گذاران کمک کند. اگر بدتر از حد انتظار باشد، سرمایه گذاران می توانند آنها را نادیده بگیرند، با این فرض که به دلیل وضعیت بانکی منحرف کننده فعلی، به طور غیرعادی منفی هستند.

نقاط داده کلیدی

چین قبلاً معیار رسمی PMI خود را که توسط اداره ملی آمار (NBS) انجام شده است، گزارش کرده است که نشان می‌دهد امتیاز ترکیبی به بالاترین حد چند سال اخیر رسیده است. این با جهش در جزء غیر تولیدی به 57.0، بالاتر از پیش بینی 55.1 (که از 56.4 قبلی کاهش داشت) کمک کرد. تولید در بخش غیر تولیدی بالاترین میزان از سال 2011 بود و با بهبود تقاضای مصرف کننده افزایش یافت. PMI تولیدی نیز در مقایسه با پیش‌بینی 51.5، در 51.9 پیش‌بینی شد، اما کمتر از 52.6 فوریه بود. افزایش خوش بینی ارائه شده توسط داده های ارائه شده به جلسه اروپا، به ریسک اشتها در روز پایانی سه ماهه دامن زد.

در روز دوشنبه تمرکز به اروپا معطوف می شود و انتظار می رود فرانسه ابتدا گزارش دهد و لحن اقتصاد اشتراک گذاری را تعیین کند. انتظارات برای تکرار است عدد PMI اولیه تولید در ماه مارس، که بهبود جزئی به 47.7 داشت. در مقایسه با 47.4 قبلی.

کشورهای دیگر در جهت مخالف

اما آلمان منفی‌تر تلقی می‌شد زیرا هزینه‌های بالای انرژی بر زمان تحویل سفارش‌های صنعتی تأثیر می‌گذاشت. این یک ویژگی عجیب در نحوه جدول بندی PMI ها است، به طوری که اگر سفارشی ثبت شود اما بعدا تکمیل نشود، منفی تلقی می شود. به عبارت دیگر، شرکت های آلمانی همچنان در حال ثبت سفارش برای محصولات و خدمات هستند، اما در حال مذاکره برای تحویل در اواخر سال هستند. این احتمالاً به دلیل انتظارات کاهش هزینه های انرژی در ماه های آینده و کاهش هزینه ها است.

انتظار می رود آخرین PMI تولید آلمان در ماه مارس، قرائت اولیه 44.4 را تکرار کند.، از 46.3 در فوریه کاهش یافته است. سپس انتظار می رود که منطقه یورو کاهش در PMI تولید را به 47.1 گزارش کند که از 48.5 در ماه قبل کاهش یافته است.

وضعیت آنگلوسفر کمی بهتر است

PMI نهایی تولید بریتانیا در ماه مارس انتظار می‌رود بالاتر از همتایان قاره‌ای خود باقی بماند، اما با وجود اینکه کشور از لحاظ فنی موفق به اجتناب از رکود شده است، به نزول خود ادامه می‌دهد. این است پیش بینی همان مقدار قبلی 48.0 باشداز 49.3 در فوریه کاهش یافته است.

تولید ISM ایالات متحده انتظار می رود روند سایر داده های صنعتی را که تا حد زیادی کمتر از انتظارات در چند هفته گذشته بوده است، کاهش دهد. این است انتظار می رود در انقباض باقی بماند اما به 49.0 برسد از 47.7 قبل

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USD با Orbex آزمایش کنید

باز کردن یک حساب زنده