• خانه
  • وبلاگ
  • PMI نهایی جهانی برای نوامبر و احساسات بدتر می شود

PMI نهایی جهانی برای نوامبر و احساسات بدتر می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
PMI نهایی جهانی برای نوامبر و احساسات بدتر می شود


اشتهای ریسک یک شبه با وجود ناامیدکننده اعداد PMI از NBS چین اندکی افزایش یافت. مقامات بهداشتی در دومین اقتصاد بزرگ جهان متعهد شده‌اند که نحوه اجرای سیاست‌های مقابله با کووید صفر را بررسی کنند و از پیشرفت در زمینه واکسیناسیون برای سالمندان حمایت کنند. مورد دوم به عنوان یک لحظه کلیدی در قرار دادن چین در نهایت در موقعیتی تلقی می شود که محدودیت ها می توانند برداشته شوند.

سفارشات کارخانه های چین به پایین ترین حد در هفت ماه گذشته رسید. اما این مربوط به شرکت‌های بزرگ‌تر دولتی بود که توسط دفتر آمار ملی مورد بررسی قرار گرفتند. اندازه گیری خصوصی کسب و کارهای کوچکتر و صادرات محورتر توسط Caixin انجام می شود که ممکن است چشم انداز فعلی را تعدیل کند.

چه چیزی می تواند بازارها را به حرکت درآورد

در همین حال، تمرکز بر سایر نقاط جهان است، زیرا انتظار می‌رود که PMI‌ها همان لحن خوش‌بینانه‌ای را که در نتایج اولیه دو هفته پیش منتشر شد، منعکس کنند. در اینجا برخی از عوامل اصلی وجود دارد که باید مراقب آنها بود:

چین:

پیش بینی PMI تولیدی Caixin چین 48.9 است، از 49.2 قبلی کاهش یافته است. اما با توجه به نتایج نظرسنجی رسمی، اگر این معیار به عدد 48 نزدیکتر شود، احتمالاً بازار تعجب نخواهد کرد. از طرف دیگر، کاهش کمتر از حد انتظار می تواند به شتاب مثبت فعلی اضافه کند و از ارزهای کالایی حمایت کند.

اروپا:

شاخص PMI فلش آلمان برجسته بود و انتظارات را شکست داد و رکود چند ماهه را معکوس کرد. در انقباض خوب باقی ماند، اما ممکن است نوری در انتهای تونل وجود داشته باشد. به خصوص در ترکیب با کاهش ناگهانی تورم در بزرگترین اقتصاد اروپا. اگر چه به نظر نمی رسد که این برای از بین بردن این احساس که بانک مرکزی اروپا در آخرین نشست سال خود کاملاً تهاجمی عمل خواهد کرد، کافی نیست.

انتظار می‌رود که PMI منطقه یورو نرخ 47.3 را تکرار کند، که نسبت به اکتبر 46.4 پیشرفت قابل توجهی داشته است. اما همچنان زیر سطح 50 است که انقباض را از انبساط جدا می کند. اروپا به کوچک شدن خود ادامه می دهد، اما نه به اندازه ای که انتظار می رود. این را می توان در زمینه تورم در منطقه یورو نیز مشاهده کرد که آن هم مانند آلمان کمتر از حد انتظار است. اما باید توجه داشت که شاخص اصلی قیمت مصرف کننده ثابت مانده است و این نشان می دهد که بهبود گزارش تورم بیشتر به دلیل کاهش قیمت انرژی بوده است تا تغییرات ساختاری در اقتصاد اشتراکی.

ایالات متحده

آخرین خواندن برای انتظار می‌رود که شاخص PMI تولید S&P همانند قرائت فلش 47.6 باشد. که به طور قابل توجهی کمتر از 50.4 ماه قبل و بسیار کمتر از انقباض فنی مورد انتظار 49.9 بود. اما این ممکن است به دلیل تفاوت های روش شناختی باشد.

این به این دلیل است که PMI ساخت ISM fیا نوامبر به طور کلی در حد انتظار بود، در 50.2 در مقایسه با 50.0 مورد انتظار. چند اعشار تفاوت چندانی با مرز بین کوچک شدن و انبساط ندارد. اما آن است انتظار می رود ISM اندازه خود را به 49.8 تغییر دهداین بدان معناست که هر دو PMI در صورت برآورده شدن انتظارات به سمت انقباض خواهند رفت.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.