PMI مارس در چین و کندی اقتصاد جهانی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
PMI مارس در چین و کندی اقتصاد جهانی


سهام چین یک شبه به دلیل اخباری که می تواند تأثیر گسترده تری در بخش فناوری داشته باشد، افزایش یافت. علی بابا اعلام کرده است که قصد دارد به یک هلدینگ تبدیل شود و واحدهای خود را به شش نهاد مستقل تقسیم کند. هر یک از این شرکت ها می توانند به دنبال تامین مالی خارجی باشند و در نهایت منحل شوند. این حرکت پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر بازگشت جک ما، بنیانگذار علی‌بابا به این کشور، نشانه‌ای دلگرم‌کننده برای سرمایه‌گذاران در چین تلقی شد. بخش فناوری چین تحت فشارهای نظارتی فزاینده ای قرار گرفته است زیرا دولت تلاش می کند نفوذ شرکت های متمرکز فناوری بزرگ را کاهش دهد. بسیاری از تحلیلگران حدس می زنند که حرکت علی بابا می تواند توسط سایر شرکت های فناوری نیز تکرار شود.

تقویت اقتصاد عقب مانده چین؟

این اقدام علی بابا راهی برای دلجویی از سرمایه گذاران و رگولاتورها تلقی شد که منجر به افزایش قیمت سهام شد. این امیدواری وجود دارد که این ممکن است نشانه ای باشد که سرکوب نظارتی که اقتصاد چین را به پایین کشیده است ممکن است به پایان برسد. با جدا کردن دارایی ها، میل دولت برای کاهش اندازه و قدرت شرکت های بزرگ فناوری را برآورده می کند. اما برخی از تحلیلگران حدس می زنند که سرمایه را حفظ می کند و حتی ممکن است افزایش سرمایه گذاری در این بخش را تشویق کند.

چین در تلاش است تا از رکود اقتصادی الهام گرفته از کووید صفر بیرون بیاید. مدیرعامل مرسک اخیراً گفته است که پس از برداشته شدن محدودیت‌ها، افزایش چندانی در تقاضای مصرف‌کنندگان در چین مشاهده نمی‌کند. به نظر می رسد مصرف کنندگان چینی نسبت به بازگشت به مخارج محتاط هستند، به خصوص که صنعت مسکن همچنان در آشفتگی به سر می برد. مسکن یکی از حوزه هایی است که شهروندان چینی آن را راهی برای ذخیره ثروت می دانند.

چه در مورد داده ها

اکنون تمرکز روی کسب‌وکارهای باقی‌مانده در چین است تا ببینیم آیا مدل جهانی در آنجا تکرار می‌شود یا خیر. تا کنون، صنعت عقب مانده است، در حالی که خدمات رشد کرده است، زیرا جهان از طریق افزایش موجودی ها ناشی از کاهش تقاضا و ایجاد اختلالات زنجیره تامین، کار می کند. این باعث شده است که PMI خدمات همچنان در حال گسترش باشد، در حالی که PMI های تولیدی سرسختانه منقبض شده اند. از آنجایی که بازار داخلی همچنان تحت فشار است، صنایع چین همچنان به صادرات به کشورهای خارجی وابسته هستند. اما اقتصاد جهانی بی‌ثبات است و این می‌تواند در اعداد PMI منعکس شود، که در نهایت می‌تواند خوش‌بینی عمومی را که پس از اعلام علی‌بابا مشاهده شد، معکوس کند.

پیش بینی می شود که PMI رسمی NBS برای چین در ماه مارس به 51.2 کاهش یابد در مقایسه با 52.6 قبلی، در حال انقباض باقی مانده است. انتظار می رود PMI غیر تولیدی نیز کاهش یابد، اما در انبساط در 54.9 در مقایسه با 56.3 قبلی بسیار بالاتر باقی می ماند.

خصوصی مارس کایسین انتظار می رود این اقدام در هفته آینده انجام شود، اما در واقع انتظار می رود که در آن گسترش یابد PMI ساخت تا 52.2 از 51.6 قبل انتظار می رود که Caixin March Services PMI اندکی کاهش یابد و از 55.0 قبلی به 54.8 برسد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده