PMI سپتامبر چین و بهبود بالقوه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
PMI سپتامبر چین و بهبود بالقوه


ارزش یوان در برابر دلار مانند بسیاری از ارزهای دیگر در حال کاهش است. اگرچه به اندازه ین چشمگیر نیست، اما افزایش جفت USDCNY نگرانی مقامات چینی را افزایش داده است. طی چند روز گذشته، چندین رسانه رسمی اعلام کردند که کاهش ارزش یوان ادامه نخواهد داشت.

برخی از تحلیلگران این را به عنوان مقدمه ای برای مداخله مستقیم در نظر گرفته اند. تا زمانی که PBOC به تعیین نرخ بهره معیار بالاتر مطابق با فشارهای بازار ادامه دهد، می تواند در هر زمانی برای جلوگیری از کاهش مداخله کند. این می تواند برای بسیاری از تامین کنندگان چین، به ویژه استرالیا و نیوزلند مثبت باشد.

اما تا کی؟

تضعیف پول چین، خرید مواد خام را برای شرکت های چینی در خارج از کشور دشوار می کند. اگر دولت برای حمایت از ارز وارد عمل شود، می تواند به واردکنندگان کمک کند. اما دلیل اصلی ضعیف‌تر شدن ارز باقی خواهد ماند و ممکن است به این معنا باشد که واردات آنقدر یا برای مدت طولانی افزایش نخواهد یافت. بنابراین، تمرکز بر احساسات تجاری و اینکه آیا شرکت ها در مواجهه با کووید و بحران مسکن در حال بهبود هستند یا خیر.

هفته آینده، چین به تعطیلات ملی یک هفته ای می رود که به طور طبیعی بر بهره وری تأثیر می گذارد. سپس انتظار می‌رود که کارخانه‌ها برای پاسخگویی به تقاضا قبل از فصل تعطیلات افزایش پیدا کنند. با کاهش نرخ حمل و نقل، انتظار نمی رود این بار مشکلات لجستیک به این اندازه مشکل ساز شود. بنابراین، سوال اصلی این است که آیا صنایع قبل از تقاضای بالاتر مورد انتظار (که PMI را افزایش می‌دهد) مواد خام بیشتری خریداری می‌کنند. یا وضعیت کمتر خوش بینانه است، که منجر به کاهش PMI و فشار بالقوه بر NZD و AUD می شود.

نحوه تطبیق داده ها با یکدیگر

اولین گزارش ها اعداد رسمی از NBS است که شامل مجموعه محدودتری از مشاغل بزرگتر است. شرکت های بزرگتر در موقعیت بهتری برای دسترسی به اعتبار ارزان تر ارائه شده به عنوان بخشی از برنامه حمایت اقتصادی دولت هستند. آنها همچنین بازار داخلی بیشتری دارند و کمتر تحت تأثیر ارز قرار می گیرند.

Caixin تعداد بیشتری از شرکت های کوچکتر را که متخصص گراتر هستند اندازه گیری می کند. اما وابستگی بیشتری به واردات برخی مواد اولیه به ویژه در بخش مصرف کننده دارند. همانطور که سرمایه گذاران به دنبال این هستند که ببینند تقاضای مصرف کننده چینی چگونه حفظ می شود، PMI خدمات ممکن است کمی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مراقب چه چیزی باشیم

پیش‌بینی می‌شود که PMI تولید رسمی NBS اندکی بهبود یابد، اما بازگشت به رشد 49.8 را از دست می‌دهد. در مقایسه با 49.5 قبلی. پیش‌بینی‌ها این است که PMI غیر تولیدی نه تنها در رشد ثابت بماند، بلکه در واقع از 52.6 قبلی به 52.8 ارتقا یابد.

انتظار می رود که PMI تولید Caixin با عدد رسمی 49.8 مطابقت داشته باشد در مقایسه با 49.5 قبلی. همچنین یک پیشرفت جزئی، اما برای بازگشت به توسعه کافی نیست. با این حال، با توجه به تفاوت کوچک تا 50، برای اهداف عملی، هر دو رقم بین خط انبساط/انقباض قرار دارند. ممکن است اعداد ماه آینده طول بکشد تا اعتماد بیشتری به بازارها بازگردد.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد CNY با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.