PMI جهانی فلش: بازگشتی به خوش بینی؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
PMI جهانی فلش: بازگشتی به خوش بینی؟


اخیراً تجارت گاز طبیعی در هلند به کمترین قیمت در یک سال گذشته رسیده است. این رقم هنوز بالاتر از میانگین است زیرا قیمت گاز طبیعی با افزایش تنش‌ها بین روسیه و اوکراین قبل از شروع جنگ افزایش یافت. اما این کاهش قابل توجهی نسبت به اوج های مشاهده شده در تابستان است که باعث ترس از بحران انرژی در اروپا شد.

با تقریباً یک ماه آب و هوای معتدل، به نظر می رسد اروپا حداقل می تواند از سقوط به رکود جلوگیری کند. لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا قبلاً این نظر را ارائه کرده بود. با رشد قوی‌تر در اروپا، اما تورم همچنان بسیار بالاست، این احتمالاً فضای بیشتری را برای ادامه رشد بانک مرکزی اروپا فراهم می‌کند.

خبر خوب خبر بد است

ECB در حال حاضر در مورد افزایش حداقل 50 bps در جلسه بعدی و به دنبال آن شروع QT در ماه مارس صحبت می کند. با این حال، EURUSD در چند هفته گذشته کاهش یافته است که بیشتر به دلیل تقویت دلار در پی مشاغل درخشان در ژانویه است. از آنجایی که به نظر می رسد اقتصاد ایالات متحده به فدرال رزرو فضای بیشتری برای افزایش می دهد، این جفت ارز بار دیگر تحت تأثیر پیش بینی های اقتصادی قرار می گیرد – اما برعکس.

هرچه اقتصاد بهتر باشد، انقباض بیشتر می تواند بازارهای سهام را سقوط دهد. اما، از سوی دیگر، می تواند از ارزهای مربوطه پشتیبانی کند. بریتانیا توانسته است تا حد امکان از سقوط به رکود جلوگیری کند، بنابراین نشانه‌هایی از خوش‌بینی در اقتصاد نیز می‌تواند انتظارات را افزایش دهد که BOE نیز می‌تواند جنگ‌طلب‌تر شود.

اجماع بر این است که اکثر اقتصادها در سال جاری وارد رکود خواهند شد و بانک‌های مرکزی را مجبور به چرخش و کاهش نرخ بهره خواهند کرد. هر چه بیشتر نشانه‌هایی باشد که این اتفاق نمی‌افتد، ارزهای بیشتری می‌توانند افزایش یابند. فلش PMI فردا می تواند انتظارات بازار را برای بقیه هفته بازنشانی کند.

مراقب چه چیزی باشیم

PMI فرانسه برای تولید در ماه گذشته به روند گسترش بازگشته است و انتظار می رود از 50.5 به 51.2 صعود کند. همچنین انتظار می‌رود که PMI خدمات از مرز 50 عبور کند و از 49.4 قبلی در 50.2 منبسط شود. یادآوری اینکه فرانسه به عنوان اولین کشور بزرگی که از منطقه یورو گزارش می دهد، می تواند تا پایان روز لحن یورو را تعیین کند.

PMI آلمان برای تولید پیش بینی می شود که از 47.3 قبلی به 48.2 ارتقا یابد، اگرچه همچنان در حال انقباض است. از سوی دیگر، این چهارمین گسترش متوالی خواهد بود و به سطوحی که آخرین بار در ماه آگوست مشاهده شده بود، باز خواهد گشت. انتظار می رود PMI خدمات آلمان بیشتر از 50.7 در 51.5 افزایش یابد

PMI ساخت انگلستان همچنین انتظار می‌رود که گسترش یابد، اما پایین‌تر از رقبای اصلی خود در 47.5 در مقایسه با 47.0 قبلی باقی بماند. همچنین انتظار می رود PMI خدمات در 49.3 در مقایسه با 48.7 قبلی در انقباض باقی بماند.

PMI ساخت ایالات متحده انتظار می رود در انقباض باقی بماند، اما از 46.9 قبلی به 49.0 جهش کند، زیرا روایت یک رکود قریب الوقوع با داده های بهتر از حد انتظار روبرو است. انتظار می‌رود که PMI خدمات با همان مقدار بهبود یابد و از 46.8 قبلی به 48.9 برسد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده