• خانه
  • وبلاگ
  • PMI جهانی برای ماه سپتامبر و احساسات بازار

PMI جهانی برای ماه سپتامبر و احساسات بازار

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
PMI جهانی برای ماه سپتامبر و احساسات بازار


بازارهای جهانی با کمک مجموعه ای از داده های ناامیدکننده در هفته گذشته به روند نزولی بازگشته اند. در حالی که امروز به وضوح تلاشی برای یک رالی وجود دارد، احتمالاً از نظر فنی بیشتر مربوط به پایان سه ماهه است.

بنابراین چه چیزی می تواند به طور بالقوه احساسات بازار را تغییر دهد؟ PMI بهتر از حد انتظار یکی از احتمالات است. PMI های اولیه از کشورهای عمده ناامید کننده بود، اما احتمال (کمی) وجود دارد که آنها بیشتر بازنگری شوند و بازارها را شگفت زده کنند. البته اگر طبق انتظار وارد شوند، می توان این امر را تاییدی بر روند نزولی عمومی دانست و مسیر را تایید کرد.

مراقب چه چیزی باشیم

از آنجایی که تمرکز بر روی داده های اشتغال ایالات متحده در پایان ماه است، PMI می تواند لحن کل هفته را تعیین کند. انتظار می رود بسیاری از نتایج به سطح 50 که انبساط و انقباض را از هم جدا می کند بسیار نزدیک باشند، بنابراین در صورت عدم موفقیت یا پیروزی تنها با چند رقم اعشار، ممکن است فضایی برای حرکت وجود داشته باشد.

استرالیا: انتظار می رود PMI تولیدی افزایش حاشیه ای را تا 53.9 تایید کند از 53.8 در ماه اوت. به یاد داشته باشید که RBA در اواخر هفته تشکیل می‌شود، جایی که انتظار می‌رود افزایش 50 بیتی بر ثانیه دیگر افزایش یابد.

اسپانیا: این می تواند با اولین گزارشی در مورد اقتصاد اشتراک گذاری، لحن را برای اروپا رقم بزند. انتظار می رود PMI تولید به طور قابل توجهی به 48.5 کاهش یابد از 49.9 در ماه اوت.

سوئیس: انتظار می رود برخلاف سایر کشورهای این قاره، به طور کلی خوشبین باقی بماند. اما انتظار می‌رود که با افت حتی بزرگ‌تر از اسپانیا، کمی سایه بر روی گلیتز سوئیس بیفتد. پیش بینی می شود PMI تولید در 54.5 باشد از 56.4 قبلی کاهش یافته است.

فرانسه: انتظار می رود که با یکی از بدترین نتایج مورد انتظار در اقتصاد اشتراک گذاری، بازگشت خود به انقباض را تأیید کند. این به دنبال افزایش قیمت انرژی پس از آن است که کشور مجبور شد نیروگاه های هسته ای را در تابستان تعطیل کند، بنابراین این کاهش ممکن است تا حدودی موقتی باشد. PMI تولید 47.8 پیش بینی شده است در مقایسه با 50.6 در ماه اوت.

آلمان: به تعطیلات می روم، اما به هر حال گزارش می دهم پیش بینی می شود PMI تولیدی همان رقم اولیه در 48.3 باشد در مقایسه با 49.1 در ماه اوت.

بریتانیای کبیر: با وجود نگرانی ها در مورد بودجه، انتظار می رود تجارت بریتانیا در واقع خوش بینی خود را افزایش دهد. اما این می تواند به این دلیل باشد که عدد اولیه از نظرسنجی انجام شده قبل از اعلام کوارتنگ است. این می تواند با مطالعه کامل پس از اعلام بودجه اما قبل از مداخله BOE، کمتر مورد بازبینی قرار گیرد. PMI اولیه تولید 48.5 بود در مقایسه با 47.3 در ماه اوت.

ایالات متحده: انتظار می رود PMI تولید ISM قرائت های اولیه را تکرار کند و نسبت به ماه قبل در 52.8 ثابت بماند. کاهش قیمت‌های خرده‌فروشی سوخت در این دوره ممکن است کمی خوش‌بینی بیشتری برای کسب‌وکارها ایجاد کرده باشد، اما چندین شرکت کلیدی چشم‌انداز خود را به شدت کاهش دادند. حذف رهنمودهای فدرال اکسپرس قبل از کاهش مورد انتظار در محموله ها، تعداد زیادی از سرمایه گذاران را به وحشت انداخت.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.