• خانه
  • وبلاگ
  • PMI اولیه سپتامبر جهانی و چشم انداز اقتصادی

PMI اولیه سپتامبر جهانی و چشم انداز اقتصادی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
PMI اولیه سپتامبر جهانی و چشم انداز اقتصادی


پس از یک هفته که ده ها بانک مرکزی در سراسر جهان یا سیاست های سخت گیرانه ای را اتخاذ کردند یا به مداخله ارزی متوسل شدند، اکنون تمرکز بر اقتصاد است. دقیقا چقدر از این حرکت استقبال شد و چقدر رشد اقتصادی در آینده تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. تا کنون، انقباض به تقویت دلار کمک کرده است، علاوه بر این، ریسک گریزی را افزایش داده است که از پناهگاه های امن حمایت می کند.

مدیران خرید احتمالاً اولین نشانه های تأثیرات سیاست پولی را خواهند دید. خواه در قیمت‌های پایین‌تر، نشان‌دهنده تورم بالقوه کمتر در آینده، یا سفارشات پایین‌تر، نشان‌دهنده رشد کمتر در آینده است. PMI های ضعیف تر ممکن است شروع به افزایش شرط بندی کنند که سیاست پولی در کوتاه مدت شروع به کاهش خواهد کرد. مطالعات هنوز در حال انجام است، بنابراین تا ماه آینده شاهد تأثیر کامل بر تفکر مدیران نخواهیم بود. اما اقدامات بانک مرکزی قبل از شروع نظرسنجی به خوبی تلگراف شده بود.

مراقب چه چیزی باشیم:

استرالیا

انتظار می‌رود استرالیا به روند جهانی ادامه دهد و PMI‌های تولیدی در حال گسترش دائمی باشند، هرچند اندکی دچار مشکل شوند. انتظار می رود بخش خدمات در طول زمستان تحت فشار باقی بماند و فعالیت گردشگری کندتر شود. پیش بینی می شود PMI تولید استرالیا 53.2 باشد در مقایسه با 53.8 قبلی. انتظار می رود PMI خدمات از 50.2 قبلی به طور متوسط ​​به 50.8 افزایش یابد.

فرانسه

طبق معمول، فرانسه اولین کشور بزرگ اتحادیه اروپا است که PMI را گزارش می‌کند و احتمالاً لحن را برای ارز مشترک تعیین می‌کند، مگر اینکه انحراف زیادی در داده‌های بعدی وجود داشته باشد. هزینه بالای انرژی در فرانسه بر چشم انداز اقتصادی تاثیر می گذارد و بانک مرکزی اروپا اخیرا شروع به افزایش نرخ بهره کرده است. هنگام پاسخ دادن به نظرسنجی، هر دو احتمالاً در ذهن مدیران هستند.

پیش بینی می شود شاخص بهره وری اولیه تولید در سپتامبر به 49.8 کاهش یابد. در مقایسه با 50.4 قبلی. انتظار می‌رود PMI خدمات فقط در سطح 50.5 در مقایسه با 51.2 قبلی باقی بماند.

آلمان

انتظار نمی رود که اخبار مثبت اخیر در آلمان در زمینه انرژی، احساسات تجاری را تا حد زیادی افزایش دهد. با وجود اینکه این کشور از هدف خود برای تکمیل ذخایر خود بسیار جلوتر است، با وجود اینکه قیمت انرژی همچنان بالاست، مدیران نگران هستند که کدام نیروگاه بعدی به دلیل هزینه های عملیاتی بالا تعطیل شود.

انتظار می‌رود که PMI اولیه تولید در سپتامبر به 48.3 کاهش یابد از 49.1 قبل انتظار می رود PMI خدمات حتی بدتر از این باشد و از 46.9 قبلی به 46.0 کاهش یابد.

بریتانیای کبیر

نظرسنجی بریتانیا پس از آن انجام شد که نخست‌وزیر تراس سقف قیمت را اعلام کرد تا ببیند آیا تأثیری بر خوش‌بینی تجاری دارد یا خیر. با این حال، جزئیات هنوز اعلام نشده است، بنابراین تاثیر ممکن است حداقل باشد. پیش‌بینی می‌شود که PMI اولیه تولید بریتانیا به طور متوسط ​​به 47.5 بهبود یابد از 47.3 قبل انتظار می رود PMI خدمات از 50.9 قبلی به 50.0 کاهش یابد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.