• خانه
  • وبلاگ
  • NFP Surprise چه کاری می تواند با بازارها انجام دهد؟

NFP Surprise چه کاری می تواند با بازارها انجام دهد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
NFP Surprise چه کاری می تواند با بازارها انجام دهد؟


تا کنون در سال جاری، تحلیلگران تقریباً هر بار نتایج NFP را بیش از حد برآورد کرده اند. اگر این بار تکرار شود، می تواند بسیاری از معامله گران را متقاعد کند که فدرال رزرو در جلسه بعدی نرخ بهره را افزایش خواهد داد. با وجود تمام ابهامات پیرامون موضوع سقف بدهی که همچنان ادامه دارد، صحنه برای یک قرائت بالقوه ناپایدار NFP آماده شده است.

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

پس از آخرین جلسه فدرال رزرو، اجماع نسبتاً قوی وجود داشت که در زمان تشکیل مجدد FOMC در ژوئن، مکثی وجود خواهد داشت. به طور کلی درک می شد که بیانیه درصد تصمیم در واقع این را می گوید. اما پس از تجزیه و تحلیل دقایق مربوط به فدرال رزرو و تحولات اخیر قیمت، اکثر معامله گران اکنون انتظار افزایش قیمت دارند. داده های شغلی فردا می تواند تعادل را کاهش دهد و دلار را به طور قابل توجهی حرکت دهد.

جایی که کارها پیش می رود

کمی بیش از دو سوم معامله گران انتظار افزایش نرخ بهره را در جلسه بعدی دارند، افزایش قابل توجهی نسبت به هفته گذشته که اکثریت همچنان انتظار توقف داشتند. یکی از عوامل مداخله گر دستیابی سیاستمداران به توافق بر سر سقف بدهی بود که به بازگرداندن برخی خوش بینی ها کمک کرد. اما قرارداد بدهی همچنین مستلزم افزایش قابل توجهی در مخارج دولت است که نگرانی‌های مربوط به تورم را به منصه ظهور می‌رساند.

بازار کار نیز در حال تبدیل شدن به کانون توجه فدرال رزرو است. زیرا با کاهش تورم، به سطح افزایش دستمزدها نزدیک می شود. هنگامی که تغییر CPI در محدوده 8٪ افزایش یافت، میانگین درآمد ساعتی 4٪ یک نگرانی ثانویه بود. اما زمانی که تورم به محدوده 4 درصد می رسد، این رشد شدید دستمزدها می تواند مانعی جدی برای بازگشت تورم به هدف 2 درصدی باشد.

پیش بینی ها چیست

انتظار می رود میانگین درآمد ساعتی دوباره 4.4 درصد افزایش یابد. در شرایطی که انتظار می‌رود نرخ مشارکت نیروی کار از 62.6 درصد به 62.5 درصد کاهش یابد، این مسئله فشارهای بازار کار را مطرح می‌کند. تعداد زیاد مشاغل ایجاد شده را می توان نشانه ای از تبدیل شدن فشارهای تورمی به «دسته دوم» دانست.

این چیزی است که بانک‌های مرکزی نگران آن هستند، زیرا به این معنی است که تورم ساختاری شده است و نیاز به سیاست‌گذاری بیشتری برای تطبیق آن دارد. تا کنون، فدرال رزرو اصرار داشته که اینطور نیست. اما بازار کار “گرم” با دستمزدها به طور مداوم افزایش می یابد به عنوان افزایش هزینه های تولید و تقاضا در نظر گرفته می شود که منجر به قیمت های بالاتر می شود. بازگشت نرخ بیکاری به بالاتر از سطوح ساختاری می تواند به اولویت جدیدی برای فدرال رزرو تبدیل شود و ریسک نرخ های بالاتر را افزایش دهد.

آنچه اعداد می گویند

نرخ بیکاری به 3.5 درصد می رسد از 3.4 درصد قبلی، به سختی از یک جفت پایین ترین سطح تاریخی افزایش یافته است. این هنوز بسیار پایین تر از سطح ساختاری در نظر گرفته می شود و به هزینه های نیروی کار بیشتر کمک می کند.

پیش بینی می شود که شماره سرفصل NFP دوباره 180K باشد، از 235K گزارش شده در ماه گذشته (زمانی که تحلیلگران همچنین انتظار افزایش 180K را داشتند) کاهش یافته است. انتظار می رود که اگر بیش از 200000 شغل گزارش شود، اجماع برای افزایش نرخ بهره بانک مرکزی در نشست بعدی می تواند تثبیت شود. اما یک اشتباه می تواند اجماع را به جایی که چند روز پیش بود بازگرداند و انتظار توقف داشت.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده