• خانه
  • وبلاگ
  • NFP سپتامبر ایالات متحده: دلایل بیشتر برای فدرال رزرو

NFP سپتامبر ایالات متحده: دلایل بیشتر برای فدرال رزرو

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
NFP سپتامبر ایالات متحده: دلایل بیشتر برای فدرال رزرو


انتظار می رود حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده دوباره بالاتر از «عادی» باشد. این موضوع این ایده را تایید می کند که وضعیت اشتغال ایالات متحده همچنان “گرم” است و فدرال رزرو می تواند بر کاهش تورم تمرکز کند.

مجموع اشتغال ایالات متحده اکنون بالاتر از قبل از همه گیری است، و این نشان می دهد که بازار کار حداقل به طور اسمی بهبود یافته است. با این حال، نرخ مشارکت و سهم جمعیتی که تمام وقت کار می کنند کمتر از ابتدای سال 2020 است.

موتورهای اصلی

طبق آخرین گزارش BLS، بیش از 10.1 میلیون فرصت شغلی وجود دارد، اما تنها 6.0 میلیون نفر به دنبال کار هستند. بازار کار همچنان بسیار تنگ است، اما این شکاف همچنان در حال کاهش است. نکته اصلی این است که بازار کار به سمت تعادل مجدد حرکت می کند، اگرچه هنوز زمان وجود دارد. بنابراین، فدرال رزرو توانایی ادامه افزایش نرخ ها را دارد، اما این توانایی نامحدود نیست.

مهمتر از همه، 344000 شغل در ماه آگوست اضافه شد، اما تعداد فرصت های شغلی 1.1 میلیون نفر کاهش یافت. این بدان معناست که تخریب تقاضا جزء بزرگ‌تر تعادل مجدد بازار کار است. به زبان غیراقتصادی ترجمه شده است، این بدان معناست که مشاغل بیشتری از دست می‌روند، زیرا شرکت‌ها دیگر به دنبال آن نیستند تا به این دلیل که یک نفر را استخدام کرده‌اند.

این برای بازارها به چه معناست

به طور کلی تصور می شود که بازار کار فشرده باعث افزایش دستمزدها می شود زیرا کارفرمایان در تلاش برای جذب استعدادها هستند. با این حال، تا کنون در این چرخه، افزایش دستمزدها کندتر از تورم بوده است. یعنی چند ماه است که میانگین دستمزد واقعی کاهش یافته است. این می تواند به تخریب تقاضا کمک کند، زیرا یک آمریکایی متوسط ​​قدرت خرید کمتری دارد. بر اساس رایج‌ترین نظریه اقتصادی در بین بانک‌های مرکزی و دولت، این امر حاکی از افزایش ریسک رکود است.

در واقع، از آنجایی که دستمزدها به سرعت تورم در حال رشد نیستند، این امر می‌تواند انگیزه فدرال رزرو را برای انقباض بیشتر کند. تا زمانی که دستمزدها به طور قابل توجهی از تورم پیشی نگرفته باشد، فدرال رزرو عملاً انقباض بازار کار را دوست دارد، زیرا فکر می کند که از رشد اقتصادی حمایت می کند.

مراقب چه چیزی باشیم

پیش‌بینی NFP ایالات متحده در سپتامبر 250K در مقایسه با 344 هزار در ماه اوت. طبق معمول، ماه قبل قابل بازنگری است و چشم انداز بازار را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. از آنجایی که NFP «طبیعی» حدود 200 هزار است، هر رقم بالاتر از آن احتمالاً از انقباض بیشتر فدرال رزرو حمایت می کند و بر بازار سهام تأثیر می گذارد.

پیش بینی می شود نرخ بیکاری در 3.7 درصد ثابت بماند. اما این موضوع در ماه گذشته نیز صادق بود، زمانی که تحلیلگران از افزایش نرخ بیکاری ناشی از افزایش مشارکت نیروی کار شگفت زده شدند. با توجه به اینکه دفترهای جیبی تحت فشار تورم هستند، جای تعجب نیست که افراد بیشتری به دنبال کار بیرون بروند، که می تواند دوباره پیش بینی ها را تغییر دهد.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USD با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.