NFP برای فوریه و فرصتی برای یک شگفتی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
NFP برای فوریه و فرصتی برای یک شگفتی


پس از اظهارات پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد کاپیتول هیل سه شنبه گذشته، پیش بینی های زیادی در مورد اعداد NFP آینده وجود دارد. در اصل، پاول گفت که اگر داده های اقتصادی بسیار بالاتر از انتظارات باشد، در نشست بعدی FOMC 50 واحد افزایش خواهد داشت. وی تاکید کرد: هنوز تصمیمی گرفته نشده است (وگرنه چرا جلسه؟) اما پتانسیل افزایش نرخ افزایش ها قطعا وجود دارد و بازار از آن استقبال می کند.

NFP ها اولین مورد از دو نقطه مهم داده های کلان اقتصادی هستند که پیش از نشست بعدی فدرال رزرو برنامه ریزی شده اند. دیگری فلش CPI فوریه است که هفته آینده عرضه خواهد شد. اکنون تمام تمرکز بر روی داده های مشاغل است، به خصوص پس از اینکه ADP انتظارات را شکست داد و JOLTs نشان داد که در پایان فوریه فرصت های شغلی بیشتری نسبت به ژانویه وجود داشت.

چه انتظاری می رود؟

توافق بین تحلیلگران این بود که در ماه فوریه حدود 210000 شغل اضافه شدکه مطابق با ماه های پایانی سال 2022 خواهد بود. اما هنوز نسبت به 517 هزار گزارش شده در ژانویه کاهش یافته است که بیش از دو برابر انتظارات بود. با این حال، انتظار می رود نرخ بیکاری در پایین ترین سطح تاریخی 3.4 درصد ثابت بماند.

چندین عامل وجود داشت که منجر به تعداد شگفت انگیز مشاغل در دفعه قبل شد، و تعدادی از آنها ممکن است خود را در این ماه تکرار کنند، در حالی که دیگران ممکن است نه. در دسته دوم، بازگشت 74000 کارگر ایالتی به کالیفرنیا به عنوان بخشی از حل و فصل اختلافات کاری است که به تقویت NFP در دفعه قبل کمک کرد.

چرا بازار کار اینقدر خوبه؟

غافلگیری دفعه قبل بیش از تعداد کل مشاغل ایجاد شده مربوط به اصلاحات فنی بود. به طور خاص، اینطور نیست که افراد بیشتری شغل پیدا کنند. کمتر از میزان عادی افرادی که شغل خود را از دست دادند. به خصوص در مناطق پرجمعیت نیوانگلند.

ژانویه معمولاً با از دست دادن مشاغل همراه است زیرا فصل خرید تعطیلات به پایان می رسد و آب و هوا باعث کاهش فعالیت تجاری می شود. این در تعدیل ایجاد شده توسط BLS در تولید NFP به حساب می آید. اما ژانویه گذشته ماه فوق العاده گرمی بود، به این معنی که زمین در شمال شرق کشور یخ نمی زد و فعالیت هایی مانند ساخت و ساز و حفاری می توانست ادامه یابد.

در ماه فوریه چطور؟

هوا در ماه فوریه نیز به طور غیرمعمولی برای فصل گرم بود، اما یک طوفان بزرگ زمستانی رخ داد که مناطق شمالی و غربی کشور را تحت تأثیر قرار داد. این دو رویداد ممکن است در نهایت تأثیر آب و هوا بر تعداد مشاغل را خنثی کنند.

نکته دیگر این است که ماه گذشته قبلاً تعدیل فصلی را شامل می شد، بنابراین بعید است که این بار افزایش دیگری در تعدیل تعداد وجود داشته باشد. و با توجه به عدد بزرگ ژانویه، ماه قبل نیز می تواند کمتر مورد بازنگری قرار گیرد، همانطور که معمولاً در مورد این انحراف از میانگین ها اتفاق می افتد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده