NFP ایالات متحده و نحوه واکنش بازار

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
NFP ایالات متحده و نحوه واکنش بازار


فردا اطلاعات بسیار مهمی در مورد بازار کار ایالات متحده وجود دارد. اما پاول، رئیس فدرال رزرو، در جریان سخنرانی دیروز خود در مؤسسه بروکینگز، به نوعی رعد و برق را از این اعلامیه ربود. او در واقع اشاره کرد که فدرال رزرو در جلسه بعدی کاهش فشار خود را آغاز خواهد کرد. طبیعتاً بازار جهش کرد و دلار در واکنش به آن کاهش یافت. اکنون سؤال این است که آیا خوش‌بینی بعدی در مورد تعداد مشاغل وجود خواهد داشت؟

انتظار می رود NFP نوامبر نسبت به ماه قبل سبک تر باشد، اما باید توجه داشت که داده ها اخیراً به طور قابل توجهی از انتظارات پیشی گرفته است. در زمینه آخرین گزارش BLS که نشان می‌دهد بازار کار همچنان فشرده است، اجماع در مورد انتظارات از NFP اندکی افزایش یافت. یک هفته پیش، تحلیلگران پیش بینی می کردند که 200000 شغل اضافه شود، اما اکنون این رقم به 210000 شغل رسیده است.در مقایسه با 261 هزار در ماه اکتبر.

روندها همچنان مطلوب است

گزارش پیش از کووید 210000 شغل نسبتا خوب در نظر گرفته می شد. اما با بازگشت به گزارش BLS که دیروز منتشر شد، علائم نگران کننده ای وجود دارد. همانطور که گفته شد در مهرماه 261 هزار شغل ایجاد شد اما 353 هزار شغل از بین رفت. این بدان معناست که شرکت‌ها سریع‌تر از استخدام افراد، پیشنهادهای شغلی را می‌بندند. بیشترین کاهش در پیشنهادات شغلی مربوط به دولت ایالتی و محلی و پس از آن بخش تولید بود. در مجموع، این امر باعث کاهش تعداد مشاغل خالی شده است.

در حال حاضر، بازار همچنان فشرده است، بیشتر به این دلیل که شکاف بسیار بزرگ بین فرصت‌های شغلی و جویندگان کار ناشی از همه‌گیری هنوز وجود دارد. ماه گذشته 6.1 میلیون نفر به دنبال کار بودند، اما 10.3 میلیون شغل برای آنها وجود داشت. علیرغم این نابرابری، دستمزدها نتوانسته اند با تورم هماهنگی داشته باشند. انتظارات فعلی این است که میانگین درآمد ساعتی به 0.3٪ کاهش یابد. از 0.4 درصد گزارش شده در اکتبر.

قرار دادن قطعات در کنار هم

نگرانی اصلی فدرال رزرو با وجود این چرخه این است که تورم بالاتر همراه با بازار کار بسیار فشرده باعث مارپیچ شدن دستمزدها و قیمت ها می شود. با این حال، این اتفاق نیفتاد و به فدرال رزرو فضای زیادی برای افزایش نرخ بهره برای مبارزه با تورم داد. تورم اخیراً به دلیل ترکیبی از هزینه های استقراض بالاتر و نگرانی در مورد رکود قریب الوقوع کاهش یافته است.

انتظار می رود تداوم از دست دادن قدرت خرید در میان کارگران آمریکایی، زیرا دستمزد آنها با قیمت ها سازگاری ندارد، تقاضا را از بین ببرد. این امر همچنین به کاهش تورم کمک می‌کند زیرا آمریکایی‌ها می‌بینند جیب‌هایشان فشرده شده و از پرداخت قیمت‌های بالاتر سرباز می‌زنند. با توجه به اینکه خرده فروشان در سراسر کشور افزایش موجودی انبارها را گزارش می دهند و برخی از آنها برای خرید کالاهای جدید برای اوایل سال آینده خودداری می کنند، انتظار طبیعی این است که اقتصاد کند شود. که به نوبه خود به کاهش تورم نیز کمک می کند.

پیش بینی می شود نرخ بیکاری در 3.7 درصد ثابت بماندو همچنین نرخ مشارکت. این در داده‌های BLS منعکس شده است، که نشان می‌دهد تعداد افرادی که شغل خود را ترک می‌کنند تا دستمزد بهتری پیدا کنند بسیار بیشتر از تعداد افرادی است که بیکار شده‌اند.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USD با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.