• خانه
  • وبلاگ
  • NFP ایالات متحده: آیا تحلیلگران این بار آن را درست انجام خواهند داد؟

NFP ایالات متحده: آیا تحلیلگران این بار آن را درست انجام خواهند داد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
NFP ایالات متحده: آیا تحلیلگران این بار آن را درست انجام خواهند داد؟


انتشار NFP ماه مارس ایالات متحده این بار به چند دلیل منحصر به فرد خواهد بود. ابتدا به عنوان یادآوری، این اتفاق در جمعه عید پاک که بازارها تعطیل هستند، رخ می دهد. هر گونه واکنش احتمالی باید تا نشست آسیایی روز دوشنبه منتظر بماند، اما چندین بازار کلیدی نیز در آنجا بسته هستند. به دنبال آن اکثر اروپا برای بقیه جلسه بسته شدند. حتی اگر دلیلی برای واکنش شدید بازار وجود داشته باشد، تأثیر آن ممکن است مدتی طول بکشد تا از طریق باز شدن تدریجی بازارها احساس شود.

رمضان پاورقی EN

تحلیلگران به طور معمول میزان مشاغل ایجاد شده در اقتصاد ایالات متحده را دست کم می گیرند. این امر به نوسانات قابل توجهی در بازار در گذشته کمک کرده است و همچنین چشم انداز کاری که فدرال رزرو ممکن است انجام دهد را تغییر داده است. به یاد بیاورید که تعداد مشاغل غیرمنتظره ماه گذشته، گمانه زنی های اولیه مبنی بر افزایش 50 واحدی فدرال رزرو قبل از سقوط بانک های منطقه ای را تقویت کرد. (به نظر می رسد در این مرحله مدت ها پیش است.)

درک تحریف

بازارهای کار ایالات متحده از زمان همه‌گیری به طور قابل توجهی دچار انحراف شده است و این امر بر مشکلات اقتصاددانان در پیش‌بینی تعداد مشاغل افزوده است. جنبه نگران کننده این موضوع این است که احتمالاً همان مشکل توسط فدرال رزرو در تنظیم سیاست ها وجود دارد.

برای مدت طولانی، تعداد مشاغل خالی از تعداد افرادی که به دنبال کار بودند بسیار بیشتر بود. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، این بدان معنی است که حتی اگر مردم در حال یافتن کار هستند، این بدان معنا نیست که فرصت های شغلی بیشتری ایجاد می شود. در واقع، بر اساس آخرین گزارش JOLTS، تعداد فرصت‌های شغلی برای اولین بار از زمان شروع بیماری همه‌گیر به زیر دو رقمی رسیده است.

فراتر از ارقام در سرفصل ها

BLS گزارش داد که تعداد فرصت های شغلی در ماه فوریه 632,000 کاهش یافت در حالی که 331,000 موقعیت شغلی پر شده بود. این بدان معناست که 301000 پیشنهاد شغلی بدون تحقق لغو شده است. از یک طرف، این نشان دهنده محدودیت نیروی کار است که فدرال رزرو را نگران می کند. از سوی دیگر، این نشان می دهد که شرکت ها همچنان به کاهش استخدام ها ادامه می دهند، اما این موضوع هنوز در آمار منعکس نشده است.

در پایان ماه فوریه، 9.9 میلیون فرصت شغلی وجود داشت، اما تنها 5.9 میلیون نفر به دنبال کار بودند. حدود 4.0 میلیون نفر شغل خود را “تغییر” کرده اند – یعنی برای یافتن شغل بهتر ترک کرده اند. این ارقام حاکی از آن است که هنوز 4.0 میلیون شغل باید پر شود، که می تواند به معنای عملکرد بهتر NFP حتی با پایان یافتن پیشنهادات شغلی باشد.

اعدادی که باید مراقب آنها باشید

توافق بر این است که NFP در ماه مارس به 250K خواهد رسید در مقایسه با 311 هزار گزارش قبلی. پیش بینی می شود نرخ بیکاری اندکی بهبود یابد و به 3.5 درصد برسد. از 3.6 درصد قبل، با انتظار می رود نرخ مشارکت ثابت بماند.

در مورد مؤلفه‌ای که ممکن است فدرال رزرو را نگران کند، از آنجایی که دستمزدهای بالاتر حاکی از فشارهای تورمی است، انتظار می‌رود میانگین دستمزد ساعتی با همان سرعت ماه گذشته و 0.2 درصد ماه به ماه افزایش یابد. این همچنان کمتر از نرخ تورم خواهد بود.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده