• خانه
  • وبلاگ
  • NFP اکتبر ایالات متحده به فدرال رزرو فضای زیادی برای افزایش می دهد

NFP اکتبر ایالات متحده به فدرال رزرو فضای زیادی برای افزایش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
NFP اکتبر ایالات متحده به فدرال رزرو فضای زیادی برای افزایش می دهد


بازار کار ایالات متحده کمی عقب نشینی کرد زیرا فدرال رزرو همه چیز را بر روی کاهش تورم متمرکز کرد. اما این می تواند تغییر کند. نشانه هایی وجود دارد که معامله گران باید از زمانی که فدرال رزرو به طور ناگهانی ممکن است به نگرانی در مورد دوره دوم خود بازگردد، آگاه باشند. این امر به ویژه در شرایطی که گمانه‌زنی‌های فزاینده‌ای درباره زمانی که فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره خواهد کرد وجود دارد، اهمیت دارد.

با افزایش تورم، این نگرانی وجود داشت که مارپیچ قیمت و دستمزد ایجاد شود. اما اکنون بیش از یک سال است که دستمزدها حتی با تورم همخوانی ندارد، چه رسد به اینکه آن را به جلو سوق دهد. از آنجایی که نرخ‌های بهره بالاتر کاهش می‌یابد و شرکت‌های بیشتری اعلام می‌کنند که استخدام را کند می‌کنند، نگرانی بعدی این است که چه زمانی بازار کار تغییر خواهد کرد. یعنی افراد بیشتری به دنبال کار می گردند تا شغلی برای آنها وجود داشته باشد.

توجه به جزئیات

آخرین نظرسنجی BLS نشان می دهد که 10.7 میلیون فرصت شغلی در ماه سپتامبر وجود داشته است. اما تنها 6.1 میلیون جویای کار وجود داشت. اگرچه بیش از 4.6 میلیون شغل نسبت به افراد جویای کار وجود دارد، اما هنوز افزایش قابل توجهی در میانگین دستمزدها مشاهده نشده است. اما در چند ماه گذشته، این شکاف شروع به کاهش کرده است. از سوی دیگر، این نسبت، با تعداد جویندگان کار در مقابل پیشنهادات منطبق بر پایین‌ترین حد چند دهه، نیست. این نشان دهنده روندی است که در آن تعداد پیشنهادهای شغلی کاهش می یابد، همانطور که تعداد افرادی که به دنبال کار هستند.

یکی از فرضیات در چند ماه گذشته این بوده است که با افزایش تورم، افراد بیشتری به دنبال کار سوق داده می شوند. اما نرخ مشارکت به طور سرسختانه فقط بالای 62 درصد باقی می ماند و پیش بینی می شود در آخرین انتشار داده ها در همین حد باقی بماند. تا زمانی که تعداد مشاغل خالی از تعداد بیکاران بیشتر باشد و نرخ مشارکت پایین بماند، بازار کار احتمالاً از رادار فدرال رزرو خارج خواهد شد.

مراقب چه چیزی باشیم

قبل از شروع همه‌گیری، تعداد NFP از حدود 200000 شغل جدید طبیعی تلقی می‌شد و انتظار می‌رفت فدرال رزرو را راضی نگه دارد. انتظار می رود این بار NFP به 200K برسداز 288 هزار نفر که آخرین گزارش شده است. نرخ بیکاری به 3.6 درصد می رسد 3.5 درصد که ممکن است از سال 2019 به برخی افراد دژاوو بدهد.

اما نگاه دقیق تر به اعداد نشانه های نگران کننده ای را نشان می دهد. نظرسنجی مشاغل ADP دیروز منتشر شد و علیرغم روش‌شناسی جدید، هنوز پیش‌بینی‌کننده NFP در نظر گرفته نمی‌شود. با این حال، بینش جالبی را در مورد بازار کار و آنچه ممکن است در برخی از مؤلفه‌های NFP در این ماه ببینیم، نشان می‌دهد.

ردیف پایین

ADP نشان داد که بیشترین اشتغال زایی در بخش های اوقات فراغت و مهمان نوازی بوده که می توان در اواسط تابستان انتظار داشت. با این حال، این مشاغل معمولاً دستمزد کمتری دارند و این احتمالاً به کاهش انتظاری در رشد متوسط ​​دستمزد ساعتی کمک می کند. این همچنین در داده‌های BLS منعکس شد که نشان می‌دهد فرصت‌های شغلی در خدمات اقامتی و غذایی افزایش یافته، اما در تولید کاهش یافته است.

به عبارت دیگر، بازار کار همچنان در مناطق با مهارت کمتر و دستمزد پایین‌تر کم‌کم است. اما افرادی که می خواهند به مشاغل با درآمد بالاتر بروند، شروع به مبارزه کرده اند. این بدان معنا نیست که بازار کار رایگان است، اما ممکن است به زودی آزاد شود.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USDJPY با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.