FOMC چقدر خواهد پرید؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
FOMC چقدر خواهد پرید؟


انتظارات برای آنچه که فدرال رزرو در نشست بعدی خود انجام خواهد داد، اندکی تغییر کرده است. این امر باعث ایجاد نوساناتی در دلار و همچنین بازار سهام شد. اما اکنون، در حالی که مقامات فدرال رزرو برای تصمیم گیری دو روزه نرخ بهره نشسته اند، به نظر می رسد که اقتصاددانان بالاخره در مورد انتظار فردا به توافق می رسند.

چهار پنجم اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی انتظار افزایش ۷۵ واحد پایه دارند. با تعادل هنوز برای 100bps حفظ شده است. این یک تثبیت اجماع در مقایسه با همین یک هفته پیش است، زمانی که بیش از یک چهارم تحلیلگران افزایش درصدی کامل را پیش بینی کردند. بخشی از این به دلیل جذب واقعی داده های CPI است که هفته گذشته منتشر شد.

چرا 100 bps نیست؟

داده های تورم هفته گذشته سطل آب سردی برای بازارها بود زیرا تورم کل بالاتر از حد انتظار بود و تورم اصلی همچنان در حال افزایش بود. هر دو فدرال رزرو را هدف قرار دادند و مواضع تهاجمی خود را حفظ کردند. اما موضوع این است که فدرال رزرو از ماه جولای تا به حال ملاقات نکرده است، بنابراین انتظارات از آنچه فدرال رزرو این بار انجام خواهد داد باید در دو گزارش تورم گذشته لحاظ شود. و داده های CPI جولای به طور قابل توجهی بهتر از ماه اوت بود. با در نظر گرفتن تمام داده‌هایی که از آخرین جلسه FOMC منتشر شده است، هنوز یک سوگیری نسبت به گردشگری تهاجمی وجود دارد، اما نه آنقدر که آخرین داده‌ها نشان می‌دهند.

همسویی انتظارات

در واقع، یکی از دلایلی که چنین واکنش شدیدی به داده‌های CPI داشت، غافلگیرکننده بود. داده های جولای نشان می دهد که فدرال رزرو ممکن است شروع به کاهش سرعت افزایش ها کند. قبل از انتشار، اجماع بر 75 bps بود، با مخالفان برای 50 bps استدلال می‌کردند.

آخرین راهنمایی از سوی فدرال رزرو این است که نرخ ها براساس داده ها به صورت جلسه به جلسه تعیین می شود. این بدان معناست که اکنون تمرکز روی این است که آیا فدرال رزرو شروع به اشاره به چشم انداز سیاست بلندمدت خواهد کرد یا خیر. اگر فدرال رزرو برای سومین بار متوالی نرخ بهره را “سه برابر” افزایش دهد، سوال بعدی معامله گران این است که بعد چه می شود؟

ردیابی خطوط در آینده

برخی از مقامات فدرال رزرو گفتند که نرخ بهره در حال نزدیک شدن به “خنثی” است، نقطه ای که در آن فدرال رزرو احتمالاً شروع به تعدیل افزایش های تهاجمی خود خواهد کرد. تخمین زده می شود که حدود 3.5٪ باشد. 75 bps دیگر نه تنها نرخ را بالاتر از آنچه در سال 2018 بود، بلکه به 3.25 درصد می رساند. اگر فدرال رزرو تا پایان سال به افزایش خود ادامه دهد (دو جلسه باقی مانده است)، آنگاه می تواند با افزایش 25 واحد پایه به طور قابل توجهی از نرخ “خنثی” فراتر نرود.

بنابراین، تمرکز زیادی روی ماتریس نقطه‌ای خواهد بود، که خلاصه‌ای از جایی است که کارکنان FOMC انتظار دارند نرخ‌ها به جلو پیش بروند. تا پیش از این، انتظار می رفت که نرخ ها حداقل تا سه ماهه اول سال آینده بالا باقی بماند. تغییر در این انتظارات می تواند تعیین کند که بازار پس از نشست FOMC به کجا می رود.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.