• خانه
  • وبلاگ
  • CPI سپتامبر ایالات متحده و پاسخ فدرال رزرو

CPI سپتامبر ایالات متحده و پاسخ فدرال رزرو

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
CPI سپتامبر ایالات متحده و پاسخ فدرال رزرو


CPI سپتامبر ایالات متحده و پاسخ فدرال رزرو

روز پنجشنبه احتمالاً داده های کلیدی برای بازارها، به ویژه دلار، مشاهده خواهد شد. اگر همه چیز طبق انتظار پیش برود، این احتمالاً فقط مسیر فعلی را تأیید می کند. اما اگر اشتباهی وجود داشته باشد، ممکن است تغییرات بزرگی روی بازارها تأثیر بگذارد.

هفته با برخی هشدارهای وحشتناک از سوی روسای JPMorgan و Morgan Stanley آغاز شد. هر دو با توجه به انتظارات مبنی بر اینکه یک رکود قریب الوقوع است، دو برابر شدند. این امر به ویژه مرتبط است زیرا هر دو بانک بزرگ ایالات متحده در پایان هفته گزارش خواهند داد و شروع غیر رسمی فصلی است که انتظار می رود یک فصل نزولی باشد. احساس ریسک به طور طبیعی تحت فشار بود.

چه چیزی می تواند چیزها را تغییر دهد

پیش‌بینی‌های زیادی وجود دارد که فدرال‌رزرو چه زمانی «برگرداند» (یعنی افزایش نرخ‌ها را به شدت متوقف کند و حداقل به موضع خنثی‌تری روی بیاورد). فدرال رزرو استدلال کرده است که نرخ بهره همچنان بالا خواهد ماند، در حالی که بسیاری در بازار انتظار دارند نرخ بهره کاهش یابد. اینکه چه زمانی ممکن است این اتفاق بیفتد هنوز موضوع بحث است، زیرا فدرال رزرو تلاش می کند بازارها را متقاعد کند که هنوز نسبتاً دور است.

انتشار صورتجلسه‌ای از آخرین جلسه فدرال رزرو فردا می‌تواند بینش‌هایی را ارائه دهد و تحلیلگران مشتاق باشند ببینند آیا صحبتی در مورد کاهش افزایش نرخ وجود دارد یا خیر. این می تواند کمی برای بازار سهام تسکین دهد و دلار را کمی کاهش دهد.

ترتیب داده ها

در حال حاضر، بیش از 80 درصد از اقتصاددانان فکر می کنند که فدرال رزرو در نشست بعدی خود، نرخ بهره را 75 واحد پایه دیگر افزایش خواهد داد. این اجماع پس از کاهش غیرمنتظره نرخ بیکاری در ماه گذشته قوی‌تر شد، که نشان می‌دهد فدرال رزرو فضای زیادی برای مانور دارد، حداقل از منظر شغل. تنها چیزی که لیزر فدرال رزرو روی تورم متمرکز شده است اگر تورم اصلی نه تنها کمتر از انتظارات بلکه کمتر از قرائت قبلی باشد، احتمالاً باعث توقف در انتظارات خواهد شد.

طی چند ماه گذشته، ایالات متحده پدیده ای را تجربه کرده است که در آن تورم کل کاهش یافته است در حالی که تورم اصلی افزایش یافته است. دلیل اصلی کاهش تورم کاهش قیمت انرژی است. اما پس از توافق اوپک پلاس و بهبود متعاقب آن قیمت نفت خام، این روند ممکن است در ماه اکتبر معکوس شود.

مراقب چه چیزی باشیم

انتظار می رود تورم کل به 8.1 درصد کاهش یابد از 8.3 درصد قبل. کاهش تورم می تواند به حمایت از دلار کمک کند، زیرا به معنای افزایش نرخ بهره واقعی است. از سوی دیگر، انتظار می‌رود که تغییر CPI اصلی به 6.5٪ افزایش یابد. از 6.3 درصد

فدرال رزرو بیشتر به نرخ اصلی قیمت مصرف کننده اهمیت می دهد و اگر به افزایش آن ادامه دهد، فدرال رزرو به احتمال زیاد به انقباض خود ادامه خواهد داد. نادیده گرفتن انتظارات برای CPI اصلی می‌تواند ریسک افزایش 50 واحدی را افزایش دهد، به جای 75 واحد در ثانیه که در این مرحله محتمل‌تر به نظر می‌رسد.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USD با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.

پست سپتامبر ایالات متحده CPI و واکنش فدرال رزرو اولین بار در وبلاگ تجارت فارکس Orbex ظاهر شد.