CPI ایالات متحده و چین و تأثیر جهانی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
CPI ایالات متحده و چین و تأثیر جهانی


دو اقتصاد ملی بزرگ جهان تورم این هفته را گزارش کردند. پس از انتخابات کنگره ایالات متحده، انتظار می‌رود که رویداد بزرگ بعدی، گزارش تغییرات CPI در روز پنجشنبه باشد. اما قبل از آن، چین اطلاعات قیمت خود را فردا گزارش می دهد. بدیهی است که داده های ایالات متحده احتمالاً بیشترین تأثیر را بر بازارها خواهد داشت. اما با توجه به نوسانات در انتظارات در چین، داده های او می تواند بر ارزهای کالایی و همچنین انتظارات تورمی آتی تأثیر بگذارد.

چرا مهم است: داده های چین

PBOC کنترل محکمی بر ارز چینی دارد. با توجه به تأثیر اقدامات کووید تقریباً از ابتدای سال، بانک مرکزی موضع بسیار مساعدتری اتخاذ کرده است. به طور طبیعی، یوان در این دوره تضعیف شده است. از آنجایی که چین بزرگترین واردکننده جهان است، فرض بر این است که این امر قیمت های داخلی را افزایش می دهد.

طرف دیگر این است که یک یوان ضعیف تر به این معنی است که صادرات چین برای خریداران خارجی ارزان تر است. این می تواند به کاهش نگرانی های تورم جهانی کمک کند. اما اگر تورم شروع به افزایش کند و PBOC مجبور شود سیاست‌های خود را سخت‌تر کند، یوان می‌تواند قوی‌تر شود. این ممکن است برای ارزهای کالایی مثبت باشد، اما می تواند به معنای فشار تورمی بالاتر برای خریداران در چین باشد.

داده هایی که باید مراقب آنها باشید

انتظار می رود تورم ماهانه چین در 0.3 درصد ثابت بماند. انتظار می رود تورم سالانه از 2.8 درصد به 2.4 درصد کاهش یابد که بیشتر به دلیل دوره مشابه در سال گذشته است. POCB هدفی دارد که کمی بالاتر از سایر بانک های مرکزی است و می خواهد تورم را زیر 3.0 درصد نگه دارد.

در سراسر اقیانوس آرام، اقتصاددانان انتظار دارند که ایالات متحده تغییر مهمی در روند تورم نشان دهد. انتظار می رود تورم اصلی سالانه ایالات متحده همچنان به 8.0 درصد کاهش یابد. از 8.2 درصد قبل. انتظار می رود تورم پایه سالانه به 6.5 درصد برسد در مقایسه با 6.6 درصد قبلی.

انتظارات یعنی چه؟

اگر نتایج انتظارات را برآورده کند، این می تواند پیامدهای سیاستی مهمی داشته باشد. این به دلیل تغییر مورد انتظار در تورم اصلی است. تورم اصلی عمدتاً به دلیل کاهش قیمت سوخت در حال کاهش است. قیمت نفت خام طی چند هفته گذشته پس از کاهش اهداف اوپک پلاس افزایش یافته است. با این حال، اعتقاد بر این است که هنوز به دست مصرف کنندگان آمریکایی نرسیده است.

تورم اصلی چیزی است که فدرال رزرو برای تعیین سیاست های پولی دنبال می کند. تا کنون، حتی زمانی که فدرال رزرو به شدت نرخ ها را افزایش داده است، تورم اصلی نیز در حال افزایش بوده و اخیراً به بالاترین حد خود در چند دهه اخیر رسیده است. اگر انتظارات برآورده شود، این اولین باری است که تورم اصلی از ماه جولای کاهش می یابد. البته هنوز برای ایجاد یک روند زود است (و آخرین روند نزولی نیز شکسته شد). اما با توجه به سؤالاتی در مورد اینکه چه زمانی ممکن است فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره کند، کاهش تورم اصلی دلیل دیگری برای انتظار کاهش سیاست های سختگیرانه خواهد بود. در حال حاضر یک وجود دارد تقریباً حتی در مورد اینکه آیا فدرال رزرو نرخ ها را 25 واحد در ثانیه یا 50 واحد در ثانیه افزایش می دهد، اختلاف نظر وجود دارد در جلسه بعدی آنها

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد CNY با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.