• خانه
  • وبلاگ
  • CPI ایالات متحده می تواند تصمیم FOMC را متزلزل کند

CPI ایالات متحده می تواند تصمیم FOMC را متزلزل کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
CPI ایالات متحده می تواند تصمیم FOMC را متزلزل کند


ما معمولاً قبل از تصمیم FOMC همه داده های کلیدی را داریم تا ارزیابی بهتری از آنچه ممکن است اتفاق بیفتد. اما این بار، مهم ترین داده ها برای فدرال رزرو در اولین روز نشست آنها، اواخر امروز منتشر می شود. سپس فردا، FOMC تصمیم خود را منتشر می کند.

بسته به آنچه که داده ها می گویند، ممکن است ارزیابی مجدد قابل توجهی از آنچه فدرال رزرو فردا انجام خواهد داد و آنچه می تواند برای شروع سال جدید باشد، وجود داشته باشد. انتظار می‌رود که هر دو عامل کلیدی برای واکنش بازار باشند، زیرا آنها در انتظارات قیمت‌ها در ماه‌های آینده قیمت‌گذاری می‌کنند.

سورپرایز دیگر CPI؟

باید به یاد بیاوریم که آخرین بار CPI ایالات متحده (در ماه اکتبر) بسیار کمتر از حد انتظار بود. نگاهی به مولفه ها نشان داد که اقتصاددانان دقیقاً میزان کاهش قیمت مسکن در این ماه را در نظر نگرفته اند. از آن زمان تاکنون هیچ مرمتی برای این کالا صورت نگرفته است. حتی بزرگترین محرک تورم، یعنی هزینه های انرژی، در عین حال با کاهش قیمت نفت خام به دلیل ترس از رکود کاهش یافته است.

اما هیچ کس نمی تواند بگوید که آینده چه خواهد بود. بعید است که تورم کمتر از حد انتظار انتظارات بازارها از فدرال رزرو را تغییر دهد. حتی اگر انحراف زیادی از انتظارات وجود داشته باشد (مانند دفعه قبل)، تورم همچنان بسیار بالاتر از هدف خواهد بود.

چه شگفتی هایی؟

از سوی دیگر، اگر تورم بالاتر از حد انتظار اما کمتر از سطح قبلی باشد، روند نزولی همچنان دست نخورده باقی خواهد ماند. فدرال رزرو همچنان نیاز به افزایش دارد زیرا تورم هنوز بسیار بالاست، اما کاهش رشد قابل درک است.

اگر تورم از سطح قبلی فراتر رود، همه چیز می تواند جالب شود. شماره عنوان به اندازه شکل اصلی مهم نیست. این یک شکست دیگر در مسیر نزولی خواهد بود و می تواند منجر به ارزیابی مجدد انتظارات فدرال رزرو شود. هم از نظر اینکه فدرال رزرو فردا چه تصمیمی خواهد گرفت و چه اتفاقی ممکن است بعد از آن بیفتد.

چه انتظاری باید داشته باشم؟

انتظار می رود تورم کل سال به سال به 7.3 درصد کاهش یابد. از 7.7 درصد قبل، با افزایش 0.3 درصدی تورم ماهانه کمک کرد. انتظار می رود تورم اصلی به 6.1 درصد کاهش یابد از 6.3 درصد قبلی، و یک برد 3 اعشاری در اینجا می تواند انتظارات را متزلزل کند.

75 درصد از اقتصاددانان فکر می کنند که فدرال رزرو در نشست بعدی نرخ بهره را 50 واحد افزایش خواهد داد. بقیه روی 75bps شرط بندی می کنند. اما پاول تقریباً پیش‌بینی کرد که این عدد کوچک‌تر خواهد بود – مگر اینکه در داده‌ها تعجبی وجود داشته باشد.

سوال کلیدی برای بازارها این است که فدرال رزرو “نرخ پایانی” را کجا می بیند. این حداکثر سرعتی است که آنها در طول این چرخه به آن خواهند رفت. بازار در حال حاضر انتظار دارد که در اوایل سال آینده به 5.0 درصد برسد. اگر فدرال رزرو اشاره کند که نرخ بالاتر از آن خواهد بود، می تواند منجر به تقویت دلار شود.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده