• خانه
  • وبلاگ
  • CPI اوت ایالات متحده در آستانه نشست فدرال رزرو

CPI اوت ایالات متحده در آستانه نشست فدرال رزرو

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
CPI اوت ایالات متحده در آستانه نشست فدرال رزرو


به احتمال زیاد فردا یکی از مهم ترین روزها برای بازارها در این هفته خواهد بود زیرا اطلاعات مهمی را قبل از نشست هفته آینده FOMC دریافت می کنیم. برای جالب تر کردن اوضاع، فدرال رزرو اکنون در دوره وقفه خود قرار دارد. این بدان معناست که این احتمال وجود دارد که مقامات به داده‌ها پاسخ ندهند و زمینه‌ای را در مورد چگونگی تأثیر آن بر تصمیم‌گیری نرخ بهره ارائه ندهند.

بر اساس انتظارات مبنی بر بالا ماندن تورم، بازار در جلسه بعدی 75 واحد افزایش قیمت دارد. اما این سوال را مطرح می کند که چه اتفاقی ممکن است برای داده هایی بیفتد که ممکن است این انتظارات را تغییر دهد؟ آیا می توان فدرال رزرو را با یک «سه برابر شدن» منصرف کرد؟

آنچه حرکات را هدایت می کند

فدرال رزرو به دنبال آن است که آنچه را که «اعتبار» می‌نامد، برای «حکم کردن» انتظارات تورمی بازگرداند. دلیل آن این است که تئوری اقتصادی فدرال رزرو معتقد است که قیمت ها اساساً بر اساس این است که آیا بازارسازان فکر می کنند قیمت ها افزایش می یابد یا خیر. بنابراین، وظیفه سیاست پولی این است که این انتظارات را در سطح معینی «لنگر» کند. چگونه با اطمینان از این که بازارسازان معتقدند فدرال رزرو هر کاری که لازم باشد برای بازگرداندن تورم به آن سطح انجام خواهد داد. این باور را «اعتبار» بانک می نامند. به همین دلیل است که در حال حاضر فشار زیادی از طرف فدرال رزرو وجود دارد تا نشان دهد که نرخ بهره همچنان به افزایش خواهد رسید.

اما هدف کاهش تورم است. بنابراین اگر تورم به اوج خود رسیده باشد، می توان فهمید که انتظارات تورمی شروع به “لنگر” شدن کرده اند و فدرال رزرو “اعتماد” خود را حفظ کرده است. بنابراین، حرکات تهاجمی بیشتر ممکن است ضروری نباشد. از آنجایی که ارزش اوراق قرضه در جایی که نرخ بهره در چند ماه آینده خواهد بود، قیمت گذاری می شود، زمانی که فدرال رزرو شروع به کاهش کند، کلید بازارها است. اگر تورم کاهش یابد، می تواند نشان دهد که نرخ بهره به این سرعت افزایش نخواهد یافت، که می تواند دلار را بیشتر تضعیف کند.

آنچه در داده ها وجود دارد

شماره تیتر شماره ای است که بیشترین پوشش رسانه ای را دریافت می کند زیرا مستقیماً بر مصرف کنندگان تأثیر می گذارد. انتظار می رود تغییر سالانه CPI در ماه اوت به 8.1٪ کاهش یابد. در مقایسه با 8.5 درصد قبلی. این دومین ماه متوالی کاهشی خواهد بود و می‌تواند دلیل قانع‌کننده‌تری مبنی بر رسیدن تورم به اوج خود ایجاد کند.

اما فدرال رزرو بیشتر به نرخ تورم اصلی علاقه مند است که تغییرات قیمت مواد غذایی و سوخت را در نظر نمی گیرد. باید به خاطر داشته باشیم که قیمت مواد غذایی همچنان در حال افزایش است، اما قیمت سوخت از ژوئن کاهش یافته است. نفت خام WTI، معیار قیمت سوخت ایالات متحده، ماه گذشته به زیر 90 دلار در هر بشکه سقوط کرد و به دلیل کاهش تقاضا به روند کاهشی خود ادامه داد.

پاسخ بالقوه فدرال رزرو

انتظار می رود CPI سالانه اصلی ماه اوت به 6.1٪ افزایش یابد. از 5.9 درصد قبل. این نرخ را به نرخی برمی‌گرداند که از ماه مه مشاهده نشده بود و بیش از سه برابر هدف فدرال رزرو. با کاهش قیمت نفت خام، افزایش نرخ اولیه می تواند نشان دهنده یک مشکل سیستماتیک قیمت باشد. این احتمالاً فدرال رزرو را مشتاق تر می کند تا با افزایش نرخ بهره، «اعتماد» را بازگرداند.

اگر تورم اصلی کاهش یابد اما تورم اصلی افزایش یابد، فدرال رزرو احتمالاً به برنامه صعود خود پایبند خواهد بود. اما اگر تورم اصلی به طور غیرمنتظره ای به زیر 5.9 درصد برسد، به این معنی است که این روند از آوریل کاهش می یابد و می تواند منجر به ارزیابی مجدد تعداد افزایشی که می توانیم تا پایان سال داشته باشیم، شود.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USD با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.