• خانه
  • وبلاگ
  • CPI انگلستان کاهش می یابد، اما آیا این وضعیت BOE را تغییر خواهد داد؟

CPI انگلستان کاهش می یابد، اما آیا این وضعیت BOE را تغییر خواهد داد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
CPI انگلستان کاهش می یابد، اما آیا این وضعیت BOE را تغییر خواهد داد؟


با انتشار گزارش آوریل فردا، شاخص CPI انگلستان در نهایت به زیر دو رقمی خواهد رسید. مگر اینکه یک فاجعه بی سابقه رخ دهد، یعنی. در حالی که سیاستمداران و سیاستمداران ممکن است از نتایج راضی باشند، اجزاء احتمالاً BOE را در مسیر صعود برای نشست بعدی نگه می دارند.

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

چرا تورم انگلیس کاهش خواهد یافت؟

تحلیلگران معمولاً در مورد پیش بینی داده های اقتصادی محتاط هستند، زیرا غافلگیری ها بسیار رایج هستند. اما این بار ریاضی کاملاً مطمئن است. چیزی که طبق معمول مشخص نیست، واکنش بازار است. پس بیایید ابتدا به ریاضی نگاه کنیم.

پیش از این در آوریل 2022، بین مارس و آوریل، تورم 2.5 درصد افزایش یافت. این به دلیل تعدیل قیمت انرژی است که به دلیل افزایش قیمت گاز و نفت خام پس از اعمال تحریم ها علیه روسیه به دلیل جنگ در اوکراین، توسط Ofgem انجام شد. این بالاترین افزایش ماهانه ثبت شده است. بنابراین، احتمال وقوع مجدد آن بسیار بسیار کم است.

حسابداری برای اثر اصلی

برای اینکه تورم در این ماه دو رقمی شود، باید افزایش ماهانه مشابه آوریل سال گذشته داشته باشد. طی چند ماه گذشته، میانگین تغییر ماهانه تورم حدود 0.5 درصد بوده است. برای اینکه تورم سالانه روی 10٪ یا بالاتر از آن باقی بماند، تورم ماهانه باید پنج برابر بالاتر از میانگین جهش کرده باشد. تورم در ماه مارس 0.8٪ بود، به این معنی که برای اینکه تورم به 10٪ برسد (برای حفظ دو رقمی)، تورم ماهانه در آوریل 2023 باید 1.8٪ باشد. در حال حاضر 0.8 درصد پیش بینی می شود. تحلیلگران باید بیش از دو برابر اشتباه کنند تا تورم دو رقمی بماند.

اما اینکه چقدر کمتر از دو رقمی است هنوز یک سوال باز است. میانگین فعلی پیش‌بینی‌های اقتصاددانان برای تورم کل سالانه 8.5 درصد است که از 10.1 درصدی که در مارس گذشته گزارش شده بود، افزایش یافته است. به عبارت دیگر، انتظار می رود تورم بسیار بالا باقی بماند. این کاهش به دلایل فنی بود که بعید است چشم انداز سیاست پولی را تغییر دهد.

موتورهای موجود در بازار

آنچه که در حال حاضر بازار بیشتر روی آن متمرکز شده است این است که BOE چگونه واکنش نشان خواهد داد و بیشتر به نرخ تورم اصلی علاقه مند است. انتظار می‌رود بدون احتساب عناصر بی‌ثبات انرژی و غذا، تورم بریتانیا کمی کاهش یابد و از 6.2 درصد قبل به 6.1 درصد برسد. بیش از سه برابر هدف BOE. افت یک اعشاری بسیار بعید است که نظر 7 عضو MPC را که آخرین بار به افزایش رای دادند تغییر دهد.

در همین حال، تورم ممکن است از دست BOE خارج شود. در ارائه اخیر به اتاق بازرگانی بریتانیا، بیلی، فرماندار BOE گفت که تورم اصلی در حال حاضر توسط “اثرات ثانویه” هدایت می شود. ترجمه به انگلیسی، این بدان معناست که به نظر او، نشانه‌هایی از مارپیچ وحشتناک در دستمزدها و قیمت‌ها وجود دارد که می‌تواند نشان دهد که تورم برای مدت طولانی بالا باقی خواهد ماند. این حداقل بر اساس ارزیابی بازار به این معنی است که سفت کردن حتی بیشتر ضروری خواهد بود.

اما ممکن است پوند آنقدر قدرت پیدا نکند که انشعاب در MPC BOE باعث می شود بسیاری از فعالان بازار تردید داشته باشند که BOE به اندازه کافی برای کاهش تورم متعهد است. گزارش جدید صندوق بین‌المللی پول می‌گوید بریتانیا احتمالاً امسال از رکود اقتصادی اجتناب خواهد کرد، که می‌تواند فضا را برای افزایش بیشتر فراهم کند. اما اینکه آیا BOE به این امر دست خواهد یافت یا خیر هنوز یک سوال باز است.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات عمیق بازار است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده