• خانه
  • وبلاگ
  • CPI استرالیا در ماه ژوئن و چشم انداز افزایش بیشتر نرخ ها

CPI استرالیا در ماه ژوئن و چشم انداز افزایش بیشتر نرخ ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
CPI استرالیا در ماه ژوئن و چشم انداز افزایش بیشتر نرخ ها


با توجه به اینکه RBA درها را برای افزایش نرخ بهره در هفته آینده باز می گذارد، تمرکز زیادی روی داده های CPI وجود دارد که قرار است در روز چهارشنبه منتشر شود. قبل از آخرین تصمیم نرخ بهره، اختلاف نظر کمی وجود داشت، بنابراین تعجب نگه داشتن تا حدودی فنی بود. تنها 51 درصد از اقتصاددانان استرالیایی در دفعه قبل انتظار افزایش نرخ بهره را داشتند.

آنچه که در تردید باقی ماند توسعه تورم بود. استرالیا فقط یک بار در سه ماهه یک بار اطلاعات رسمی در مورد تغییر CPI ارائه می دهد که ردیابی اثرات سیاست پولی را بسیار دشوارتر می کند. همچنین پیش بینی آنچه RBA انجام خواهد داد بسیار چالش برانگیزتر می شود. در حال حاضر، اکثر اقتصاددانان تمایلی به حدس و گمان در مورد آنچه در جلسه بعدی رخ خواهد داد تا زمانی که داده ها منتشر نشود، ندارند.

چه انتظاری باید داشته باشم؟

انتشار تغییرات سه ماهه CPI داده های حیاتی مورد نیاز برای پیش بینی جلسه بعدی را در اختیار تحلیلگران قرار می دهد. بنابراین، زمانی که سرمایه گذاران شانس افزایش نرخ را ارزیابی می کنند، ممکن است واکنش شدید بازار وجود داشته باشد. در حال حاضر، با توجه به پیش بینی تورم فعلی، شرایط برای یک چهارم کاهش از RBA تنظیم شده است.

پاورقی وبلاگ برنامه تلفن همراه EN

اگر تورم بیش از حد افزایش یابد، انتظارات برای افزایش قوی تر خواهد شد و پول استرالیا می تواند کمی قوی تر شود. از سوی دیگر، تورم به میزان قابل توجهی پایین تر می تواند شرط های افزایش نرخ را تغییر دهد و پول استرالیا را تضعیف کند. و ما نباید فراموش کنیم که اخیراً این روند به میزان قابل توجهی از قیمت های مصرف کننده کمتر بوده است.

آنچه داده ها می گویند

انتظار می رود تغییر CPI سه ماهه استرالیا برای سه ماهه دوم به 1.1٪ کاهش یابد. از 1.4 درصد که قبلا گزارش شده بود. این نرخ سالانه را از 7.0 درصد در سه ماهه اول به 6.3 درصد کاهش می دهد. با این سرعت، همچنان نقطه میانی محدوده هدف RBA را سه برابر می کند و انتهای بالای برد را بیش از دو برابر می کند.

اما آنچه که RBA بیشتر به دنبال تصمیمات سیاستی خود است، میانگین موزون تغییر در CPI است که انتظار می‌رود از 1.2 درصد قبل به صورت سه ماهه به 1.0 درصد کاهش یابد. انتظار می رود نرخ بهره سالانه کاهش کمتری داشته باشد و از 5.8 درصد قبلی به 5.5 درصد برسد.

جایی که بازار ممکن است برود

بازارهای پول امسال با 50 واحد افزایش بیشتر قیمت گذاری می کنند. قبل از اینکه RBA به اوج نرخ خود برسد. این نشان می دهد که دو راهپیمایی دیگر، تنها با سه رویارویی دیگر. اگر داده ها به اندازه ای باشد که معامله گران را متقاعد کند که در هفته آینده افزایش نرخ وجود نخواهد داشت، در این صورت ساعت برای دو افزایش به سرعت تمام می شود. این می تواند به این معنی باشد که بازار می تواند انتظارات اوج نرخ خود را پس بگیرد و ارز استرالیا را با خود به پایین بکشاند.

از سوی دیگر، افزایش مورد انتظار بیشتر نرخ بهره به عنوان افزایش خطر رکود در استرالیا دیده می شود. آخرین نظرسنجی از اقتصاددانان نشان می دهد که احتمال رکود در اواخر سال جاری از 34 درصد در آخرین نظرسنجی انجام شده در ماه می به 50 درصد افزایش یافته است. در حالی که انتظار می رود افزایش بیشتر نرخ ها بر اساس نرخ های بهره بالاتر از استرالیا حمایت کند، سرمایه گذاران ممکن است بیشتر نگران رکود باشند. و این در نهایت برای دلار استرالیا نیز منفی خواهد بود. این می‌تواند رشد بالقوه ناشی از پیشی گرفتن از تورم را محدود کند، یا باعث شود هر جهش صعودی نسبتاً سریعی از بین برود.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات عمیق بازار است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده