7 نکته برای تجارت طلا در فارکس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
7 نکته برای تجارت طلا در فارکس


معاملات فارکس طلا (XAU/USD) محبوبیت بیشتری پیدا کرده است زیرا معامله گران فارکس، نقره یا فلزات به دنبال موقعیت هایی هستند که پتانسیل مقابله با تورم یا نوسانات بازار را دارند. تجارت آنلاین طلا می تواند توسط معامله گران به عنوان پوششی در برابر سایر موقعیت های باز استفاده شود زیرا به طور بالقوه می تواند نسبت به سایر ارزها نوسانات کمتری داشته باشد.

کارگزاران فارکس مانند IronFX تجارت آنلاین فلزات و جفت ارزهای طلا مانند XAU/USD را ارائه می دهند که به معامله گران اجازه می دهد از طلا در استراتژی های معاملاتی خود استفاده کنند. طلا حجم جهانی ثابتی دارد و برخلاف اینکه چگونه یک دولت پول کاغذی بیشتری چاپ می کند، نمی توان آن را افزایش داد.

اگر به دنبال استفاده از فرصت های تجارت آنلاین فلزات یا فلزات گرانبها یا فرصت های طلا هستید، در اینجا 7 نکته معاملاتی را در نظر داشته باشید.

شمش طلای کوچک در مقابل صفحه موبایل با نمودارها و دلار آمریکا که به معاملات فارکس طلا اشاره دارد

 1. ساعات کاری نیویورک و لندن

به طور کلی، طلا یک دارایی نسبتاً نقد است. با این حال، اغلب بیشترین نوسان قیمت در شروع جلسه در لندن (07:00 GMT) و حتی بیشتر از نوسانات زمانی که جلسه نیویورک در ساعت 12:00 GMT آغاز می شود وجود دارد. با توجه به حجم بالا، نقدینگی و نوسانات در طول همپوشانی بین بازارهای لندن و نیویورک (12:00 تا 16:00 GMT)، این یک پنجره زمانی جذاب برای تجارت فارکس طلا است.

 1. هدف قرار دادن بالا و پایین های قبلی

یک استراتژی کم ریسک این است که بالا و پایین های قبلی را هدف قرار دهید زیرا XAU/USD تمایل به معامله در یک محدوده دارد. از آنجایی که دارایی پایداری است، در طول زمان به این اوج/پایین‌های قبلی خواهد رسید. با این حال، این می تواند زمان بر باشد و برای معاملات روزانه فارکس طلا ایده آل نیست.

 1. استفاده از کراس اوورهای میانگین متحرک

میانگین‌های متحرک شاخص‌هایی هستند که در تحلیل تکنیکال استفاده می‌شوند و به مرتب‌سازی نوسانات کوتاه‌مدت برای جلب توجه به روند بلندمدت کمک می‌کنند. یک متقاطع میانگین متحرک ساده (SMA) یک سیگنال خرید یا فروش برای دارایی پایه، طلا است. به عنوان مثال، معامله گران یک سیگنال تجاری را بر اساس تقاطع میانگین متحرک ایجاد می کنند و اگر میانگین متحرک کوتاهتر بالاتر از میانگین متحرک طولانی تر باشد، یک موقعیت طولانی می گیرند و بالعکس.

 1. رویدادهای ژئوپلیتیک

هنگامی که عدم اطمینان سیاسی یا اقتصادی وجود دارد، معامله گران به طلا به عنوان یک دارایی امن روی می آورند. از آنجایی که طلا به شدت به دلار آمریکا و سایر ارزهای باثبات مانند ین ژاپن مرتبط است، باز کردن یک موقعیت و معامله ارز طلا (XAU/USD) می تواند راهی مطمئن برای محافظت از دارایی های شما در برابر نوسانات بازار ارز باشد.

 1. با استفاده از الگوی نمودار مثلث متقارن

الگوی نمودار مثلثی حرکت قیمت را در یک محدوده باریک نشان می دهد و یک “الگوی ادامه” است. به این معنی که پس از تکمیل الگو، قیمت در جهتی که قبل از الگو حرکت می کرد، ادامه می یابد.

اکنون، یک مثلث متقارن شکل نموداری است که در آن هر دو شیب اوج قیمت و شیب پایین‌ترین قیمت با هم می‌آیند و نقطه‌ای را تشکیل می‌دهند که شبیه یک مثلث است. این یک نبرد بین خریداران و فروشندگان است زیرا هیچکدام به اندازه کافی قیمت را بالا نمی برند بنابراین ما یک روند واضح داریم. همانطور که دو شیب همگرا می شوند، شکست نزدیک است، اما جهت شکست مشخص نیست.

 1. جستجوی طلا

قیمت ها می تواند تحت تاثیر تقاضا برای طلا باشد، خواه افزایش تقاضای بازار برای پروژه های مصرف کننده باشد یا برای استفاده در صنایع پزشکی و فناوری. نشانه جالب دیگر زمانی است که بانک های مرکزی شروع به خرید طلا در مقادیر زیاد می کنند. این می تواند به این معنی باشد که دولت ها انتظار دارند ارزش ارز کاهش یابد. زمانی که بانک‌های مرکزی طلا می‌خرند، قیمت طلا را حداقل در کوتاه‌مدت افزایش می‌دهد که فرصت معاملاتی ایجاد می‌کند.

 1. همبستگی طلا-نرخ بهره

زمانی که نرخ بهره کاهش می یابد، قیمت طلا افزایش می یابد و با افزایش نرخ بهره، قیمت ها کاهش می یابد. از نظر تاریخی، قیمت طلا زمانی افزایش می‌یابد که نرخ بهره واقعی به زیر 1 درصد رسیده باشد. با مشاهده چگونگی تغییر این نرخ بهره در طول زمان، می توانید فرصت های معاملاتی فارکس طلا را مشاهده کنید.

اگر نرخ بهره واقعی بالای 2 درصد باشد، ارزش طلا کاهش می یابد. اگر نرخ بهره واقعی به این حد برسد، بسیاری از کارشناسان فروش XAU/USD را پیشنهاد می کنند.

نتیجه

اگرچه قیمت طلا تحت تأثیر عوامل دیگری غیر از فارکس قرار می گیرد، اما بسیاری از قوانینی که در مورد فارکس اعمال می شود در مورد طلا نیز اعمال می شود. معامله گرانی که به دنبال معامله CFD های ارز طلا هستند، باید XAU/USD را به عنوان یک مکان خوب برای شروع در نظر بگیرند. با تجزیه و تحلیل حرکت قیمت طلا، آنها می توانند شروع به توسعه یک استراتژی تجاری برای کشف فرصت های معاملاتی کنند.

اگر در CFD، تجارت فارکس یا تجارت فارکس طلا تازه کار هستید، ثبت نام با یک کارگزار قابل اعتماد با طیف گسترده ای از منابع آموزشی راهی عالی برای کشف فرصت های معاملاتی است. کارگزاران شناخته شده و پیشرو معمولاً تحقیقات و تحلیل های داخلی و مستقلی را ارائه می دهند که می توانید از آنها برای توسعه استراتژی خود و گسترش دانش خود استفاده کنید. IronFX دارای یک سنت طولانی در تعالی در تجارت آنلاین است و می تواند به معامله گران جدید پشتیبانی لازم برای شروع تجارت طلای فارکس و سایر دارایی های مالی را ارائه دهد.

یک دست زن که یک شمش طلای کوچک را در مقابل لپ‌تاپ با نمودارهای فنی مربوط به معاملات فارکس طلا گرفته است

مزایای معاملات طلای فارکس (XAU/USD) با IronFX

 • پلت فرم معاملاتی MT4
 • انواع حساب های معاملاتی
 • واریز و برداشت رایگان*
 • مطالب آموزشی پیشرفته
 • ابزارهای مرکزی برای تجزیه و تحلیل تجارت و تحقیق
 • تحقیق و تحلیل انحصاری از کارشناسان داخلی
 • پشتیبانی مشتری چندزبانه 24/5
 • ایده های آموزشی تخصصی برای مبتدیان و حرفه ای ها

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

7 نکته برای تجارت طلا در فارکس
7 نکته برای تجارت طلا در فارکس