5 جفت ارز پرمعامله

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 جفت ارز پرمعامله


180 ارز در سراسر جهان در گردش هستند، اما همه آنها به طور فعال در بازار ارز معامله نمی شوند. فقط آن دسته از ارزهایی که نقدینگی دارند و ثبات اقتصادی و سیاسی را نشان می دهند معامله می شوند. بازار فارکس نرخ مبادله بین ارزهای جهانی را تعیین می کند.

نگاهی دقیق به بازار ارز

24 ساعت شبانه روز و 5 روز هفته باز است، بازار ارز همچنین بزرگترین بازار مالی در جهان است که ارزها در آن معامله می شوند. بازار فارکس غیرمتمرکز است و معامله گران در کشورهای سراسر جهان از آن برای حدس و گمان در مورد حرکت قیمت جفت ارز استفاده می کنند. این بازار دارای حجم مبادلات روزانه 6.6 تریلیون دلاری است که نقدینگی ترین بازار مالی جهان را به خود اختصاص داده است.

بیشتر معاملات یا پرداخت های ارزی به دلار آمریکا، یورو، پوند انگلیس (GBP) و ین ژاپن (JPY) انجام می شود. سایر ارزهای معامله شده عبارتند از فرانک سوئیس، دلار کانادا (CAD)، دلار استرالیا (AUD) و دلار نیوزلند (NZD).

5 جفت ارز پرمعامله

بازار خرسی در مقابل بازار گاوی

اصطلاحات خرس و گاو معمولاً وضعیت بازار را در یک مقطع زمانی خاص (یعنی شرایط بازار) توصیف می کنند. آ بازار خرس کاهش قیمت ارز معمولاً به دلیل رویدادهای جهانی مانند بحران های سیاسی یا مالی، جنگ و بلایای زیست محیطی است. یک بازار نزولی معمولاً با رفتار ریسک پذیر سرمایه گذار مشخص می شود. بازارهای خرس در اندازه‌های مختلف وجود دارند و می‌توانند برای هر مدتی دوام بیاورند. در مقابل، الف مبادله کالا عملکردی خوش بینانه تر است و قیمت ارز به طور کلی روند صعودی دارد. بازار صعودی معمولاً نشان دهنده افزایش اعتماد سرمایه گذاران و چشم انداز مثبت تر در بازار فارکس توسط معامله گران است.

حرکت قیمت در بازار ارز

نوسانات بازار ارز بیشتر ناشی از روندهای اقتصادی و بی ثباتی ژئوپلیتیکی است. این شامل تجارت بین‌المللی، تورم، اخبار و رویدادهای سیاسی، نرخ اشتغال (یا بیکاری)، شاخص‌های تولید، وضعیت بازارهای سرمایه جهانی، بلایای طبیعی و غیره است. در نتیجه، معامله گران فارکس باید از فضای مالی و سیاسی جهانی آگاه باشند، که می تواند باعث تغییرات غیرمنتظره قیمت شود و بر موفقیت معاملات آنها تأثیر بگذارد.

5 جفت ارز پرمعامله

چه کسی ارز معامله می کند؟

بازار فارکس انواع مختلفی از معامله گران و موسسات بزرگتر مانند صندوق های تامینی، بانک های مرکزی، مدیران سرمایه گذاری، بانک های تجاری، بانک های سرمایه گذاری و سرمایه گذاران فردی را جذب می کند. این حجم از بازیکنان در بازار فارکس و تعداد معاملات روزانه که انجام می دهند، آن را بسیار نقدینگی می کند.

5 جفت ارز محبوب معامله شده کدامند؟

تمام ارزهای فارکس لیست شده و به صورت جفت معامله می شوند. معامله گران فارکس در مورد حرکات قیمت جفت ارز گمانه زنی می کنند، یعنی. افزایش یا کاهش ارزش یک ارز نسبت به ارز دیگر. پنج مورد از جفت‌هایی که به طور فعال معامله می‌شوند (معروف به عمده‌ها) عبارتند از:

  • یورو/دلار آمریکا
  • USD/JPY (دلار آمریکا/ین ژاپن)
  • GBP/USD (پوند انگلیس/دلار آمریکا)
  • AUD/USD (دلار استرالیا/دلار آمریکا)
  • USD/CAD (دلار آمریکا/دلار کانادا)

دیگر جفت ارزهای محبوب عبارتند از GBP/EUR، USD/CHF و NZD/USD.

اولین ارز در یک جفت ارز، ارز پایه نامیده می شود. ارز ذکر شده در کنار آن، ارز مظنه نامیده می شود. به عبارت دیگر، در یک جفت ارز GPB/USD، ارز پایه GBP و ارز مظنه USD خواهد بود.

یک معامله گر به دنبال یک جفت ارز می گردد تا بفهمد برای خرید یک واحد از ارز پایه چه مقدار از ارز مظنه شده مورد نیاز است. جفت ارز ارزش ارز پایه را در برابر ارز مظنه شده در جفت خاص نشان می دهد. جفت ارز دارای قیمت خرید و قیمت فروش است. قیمتی که معامله گر مایل به فروش ارز پایه است، قیمت پیشنهادی است. در مقابل، قیمت درخواستی پایین‌ترین قیمتی است که معامله‌گر می‌تواند ارز پایه را با آن بخرد.

چرا جفت های اصلی اینقدر فعال معامله می شوند؟

از یک طرف، جفت‌های اصلی حجم بیشتری دارند، با اسپردهای پیشنهادی-فروش کوچک‌تر برای اکثر معامله‌گران جذاب است. این به نوبه خود صدا را دائماً بالا نگه می دارد. علاوه بر این، معامله گران می توانند معاملات را با حجم و با اندازه های بزرگتر به راحتی باز و بسته کنند. حجم بالا همچنین به این معنی است که معامله گران ممکن است در یک زمان معین خرید یا فروش بیشتری داشته باشند. بنابراین، خطر لغزش به طور بالقوه کمتر می شود، اما به طور کامل ناپدید نمی شود، بنابراین همیشه باید مراقب بود تا از ضرر و زیان جلوگیری شود.

قراردادهای متفاوت (CFD)

از CFD ها می توان برای معامله جفت ارز استفاده کرد. در دنیای فارکس، CFD توافقی است بین یک معامله گر فارکس و یک کارگزار CFD فارکس برای مبادله تفاوت بین قیمت افتتاح و بسته شدن یک دارایی. کارگزار CFD فارکس از طریق اسپرد سود کسب می کند. CFD ها محصولات مشتقه ای هستند که به معامله گر اجازه می دهد تا در بازارهای مالی بدون نیاز به مالکیت دارایی های اساسی سفته بازی کند. CFD ها نیز محصولات اهرمی هستند که به معامله گر اجازه می دهد تا با پرداخت حاشیه ای از ارزش قرارداد، معامله را باز کند. با این حال، اهرم بسیار متغیر است و میزان اهرمی که یک معامله گر فارکس برای باز کردن معاملات استفاده می کند، معمولاً بر اساس سطح ریسکی است که آنها مایل به پذیرش هستند. اگر به درستی مدیریت نشود، اهرم می تواند باعث از دست دادن مقدار زیادی سرمایه توسط معامله گر شود.

5 جفت ارز پرمعامله

تبدیل شدن به یک معامله گر موفق فارکس

اگر به تازگی سفر معاملاتی فارکس خود را شروع کرده اید، یادگیری تا حد امکان در مورد نحوه معامله کردن، درک روندهای فارکس، اتخاذ سبک معاملاتی مناسب برای شما و ایجاد یک استراتژی معاملاتی که به شما در دستیابی به اهداف اهداف معاملاتی شما کمک می کند، کلیدی است. .

مراحل کلیدی قبل از معامله فارکس در یک حساب زنده

  • خودت را آموزش بده برای به دست آوردن دانش لازم برای انجام معاملات آگاهانه تر، تمام آنچه می توانید بخوانید.
  • در سمینارها شرکت کنید و به وبینارها یا ویدیوهای یوتیوب گوش دهید. از حرفه ای ها بیاموزید بینش های مهم و نکات مفید را از آنها به دست آورید. ویدیوهای یوتیوب را تماشا کنید و به وبینارهای فارکس گوش دهید.
  • یک حساب آزمایشی با یک کارگزار فارکس معتبر CFD مانند IronFX باز کنید و معاملات خود را در یک محیط معاملاتی که برای شبیه سازی سناریوهای معاملاتی واقعی طراحی شده است، تمرین کنید. استراتژی های معاملاتی فارکس خود را اعمال کنید و نتایج را ببینید. سطوح تحمل ریسک خود را تعیین کنید و معاملات را با توجه به ریسکی که مایل به انجام آن هستید باز کنید.
  • پس از اینکه برای مدت زمان قابل توجهی تمرین کردید، به یک حساب واقعی تغییر دهید و تمام آموخته های خود را عملی کنید.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.