• خانه
 • وبلاگ
 • 10 نکته در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک معامله گر فارکس

10 نکته در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک معامله گر فارکس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
10 نکته در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک معامله گر فارکس


شروع در فارکس هرگز آسان تر نبوده است. دسترسی آسان‌تر به بازارهای ارز و پلتفرم‌های کارگزاری که طیف وسیعی از نیازهای معاملاتی را برآورده می‌کنند، گسترده شده است. با این حال، تبدیل شدن به یک معامله گر موفق فارکس به زرادخانه ای از ابزارها، مهارت ها و بینش های مهم نیاز دارد. بیایید عمیقاً به معنای همه اینها بپردازیم.

1. باسوادتر شوید

اگر به فکر ورود به معاملات فارکس هستید، تحقیق و دانش کلیدی است. حجم معاملات روزانه بیش از 6 تریلیون دلار، بازار ارز را به یکی از بزرگترین و نقدشونده ترین بازارهای مالی جهان تبدیل کرده است. اگرچه پولی برای بدست آوردن وجود دارد، اما قبل از اینکه وارد معامله واقعی شوید، درک صحیح از بازار بسیار مهم است. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. حداقل از ابزارهای آموزشی فارکس یا کلاس های تجارت آنلاین استفاده کنید. منابع معتبر ویدیوها، وبینارها، مقالات، کتاب های الکترونیکی و راهنماها را جستجو کنید. با ابزارهای مختلف معاملاتی و تحلیلی آشنا شوید. تا آنجا که ممکن است استراتژی های معاملاتی فارکس را مطالعه کنید تا بهترین راهبرد را برای شما پیدا کنید.

2. اهداف معاملاتی خود را تعیین کنید

تعیین هدف یکی از اجزای مهم تجارت آنلاین موفق در فارکس است. این به این دلیل است که عملکرد معاملات و سود کسب شده شما ممکن است از ماه به ماه متفاوت باشد.

هدف‌ها به معامله‌گر چیزی می‌دهند که هنگام معامله در بازار فارکس روی آن کار کند. تعیین کنید که می خواهید به چه چیزی برسید، چه از نظر انواع معاملاتی که می خواهید در آن شرکت کنید و چه سطح ریسکی که مایل به انجام آن هستید. سپس یک استراتژی بسازید تا به شما در رسیدن به آن اهداف کمک کند.

3. تحمل ریسک خود را تعیین کنید

معاملات فارکس مستلزم سطح بالایی از ریسک است. یک معامله گر فارکس باید بداند که چگونه این ریسک را به گونه ای مدیریت کند که منجر به از دست دادن مبالغ زیادی نشود. این شامل:

 • شناسایی ریسک (کمی کردن ضررهای احتمالی) در یک معامله به طوری که شما توانایی انجام (یا عدم برداشتن) گام های خاصی را در برابر اهداف یا تحمل ریسک خود داشته باشید.
 • دانستن اینکه از چه ابزارهایی برای به حداقل رساندن ریسک استفاده کنید. این می تواند استفاده از دستورات توقف ضرر برای محدود کردن ضرر شما در صورت حرکت بازار بر خلاف موقعیت شما باشد. این می تواند استفاده از یک دستور برداشت سود باشد (رسیدن به یک هدف سود و خروج از معامله قبل از حرکت در جهت مخالف). همچنین می‌توان از توقف‌های شناور استفاده کرد که قیمت توقف را در مقدار ثابتی کمتر از قیمت بازار با مقدار «بعدی» ضمیمه تعیین می‌کنند.
 • صبر و خویشتن داری به خرج دهید. آنها برای تصمیم گیری صحیح معاملات فارکس حیاتی هستند. آنها همچنین به شما این امکان را می دهند که منتظر زمان و قیمت مناسب برای خرید و فروش باشید.
10 نکته در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک معامله گر فارکس

4. استراتژی معاملاتی خود را تعریف کنید

تجارت فارکس به یک استراتژی معاملاتی فکر شده برای کاهش ریسک و به حداقل رساندن ضررهای بزرگ نیاز دارد. استراتژی های مختلفی وجود دارد که معامله گران فارکس از آنها پیروی می کنند. در اینجا ظاهر آنها به شرح زیر است:

 • اسکالپینگ فارکس یک استراتژی معاملاتی روزانه است که در آن معامله‌گر فارکس معمولاً از تحلیل تکنیکال برای انجام معاملات کوتاه‌مدت متعدد برای سود بردن از معاملات کوچک و تکراری استفاده می‌کند. این روش معاملات فارکس می تواند نسبتا وقت گیر باشد.
 • یک معامله گر نوسانی سعی می کند از نوسانات کوتاه مدت قیمت سود ببرد. آنها در درجه اول از تحلیل تکنیکال برای تصمیم گیری در معاملات استفاده می کنند، اما در صورت لزوم به تحلیل بنیادی روی می آورند. یک معامله گر نوسانی معمولاً موقعیت هایی را برای بیش از یک روز (گاهی تا چند هفته) برای خرید در نوسان پایین و فروش در نوسان بالا (یا برعکس) حفظ می کند. آنها در معرض خطر زیان قابل توجهی در طول شب یا در طول تعطیلات آخر هفته هستند که ممکن است تفاوت قیمت رخ دهد.
 • معامله گران روزانه معمولاً هر روز چندین معامله کوتاه مدت را با استفاده از تکنیک های مختلف باز و بسته می کنند. آنها معمولاً در تحلیل تکنیکال مهارت دارند. یک معامله گر فارکس می تواند از طریق معاملات روزانه سود زیادی کسب کند، اما احتمال از دست دادن سریع پول نیز زیاد است. برای کاهش ریسک یک شبه، معامله گران روزانه تمایل دارند تمام موقعیت های باز را قبل از پایان روز معاملاتی ببندند.
 • با نادیده گرفتن نوسانات کوتاه مدت قیمت، معامله گر موقعیت در عوض معاملات را برای مدت طولانی تری نگه می دارد. آنها معمولاً از ترکیبی از تحلیل تکنیکال و بنیادی برای شناسایی روندها و سرمایه گذاری هایی که از آن روند سود می برند استفاده می کنند. آنها همچنین سعی می کنند از قبل دستورات دقیق ورود و خروج را ایجاد کنند.

ایجاد یک استراتژی معاملاتی فارکس، چارچوبی برای تعیین اهداف و اندازه گیری عملکرد معاملات فراهم می کند. همچنین شامل معیارهایی مانند پارامترهای ریسک، اندازه تجارت، محیط معاملاتی بازار، پتانسیل سود سوداگرانه، زیان تجاری و غیره است.

5. یک کارگزار فارکس CFD را انتخاب کنید

به دنبال یک کارگزار فارکس CFD با شهرت خوب باشید. اطمینان حاصل کنید که کارگزار:

 • همراه با تخصص برتر تجارت فارکس است
 • یک پلت فرم معاملاتی نوآورانه را با ابزارهای تجزیه و تحلیل خودکار بازار و احساسات، قابلیت های نموداری پیشرفته ارائه می دهد.

اتوماسیون و شخصی سازی تجارت

 • دسترسی به طیف گسترده ای از مواد آموزشی و سایر منابع مفید را می دهد
 • اخبار و بینش های به روز در مورد بازارهای مالی و اخبار و رویدادهای ژئوپلیتیکی را ارائه می دهد
 • تجربه پشتیبانی مشتری با کیفیت بالا را ارائه می دهد
 • گزینه های اهرمی انعطاف پذیر را ارائه می دهد (فقط توجه داشته باشید که اهرم با سطوح بالاتری از ریسک همراه است)

6. تجارت با یک حساب آزمایشی را یاد بگیرید

یک حساب آزمایشی با یک کارگزار فارکس قابل اعتماد CFD باز کنید و تجارت ارز را با پول مجازی تمرین کنید. شبیه سازی یک محیط معاملاتی واقعی، حساب آزمایشی به شما امکان می دهد در زمان واقعی معامله کنید و نتایج بالقوه را مشاهده کنید. همچنین به شما امکان دسترسی به داده های بازار و بینش های متخصص را در زمان واقعی می دهد.

اساساً، یک حساب آزمایشی نشان می دهد که ضرر و سود احتمالی چقدر خواهد بود، اگر با سرمایه واقعی معامله می کنید. در واقع، حتی پس از کسب تجربه در معاملات زنده، یک معامله گر فارکس می تواند به تمرین با یک حساب آزمایشی، به خصوص برای آزمایش استراتژی های جدید ادامه دهد.

7. جفت ارزهای خاص را معامله کنید

معامله گران فارکس معمولا جفت ارزهای خاصی را در بازار فارکس معامله می کنند. محبوب ترین جفت های معامله شده معمولا EUR/USD و GBP/VUS هستند. معامله گران معمولاً بدون داشتن ارز در قیمت ارز سفته بازی می کنند. به عبارت دیگر، جهت کسب سود از نوسانات قیمتی، نرخ ارز را پیش بینی می کنند.

بازار فارکس در ساعات اوج فعالیت بیشتر است. معروف ترین جفت ارزهای نقدینگی بالا عبارتند از:

 • USD/EUR
 • USD/JPY
 • USD/CHF
 • USD/GBP
 • USD/CAD
 • USD/AUD

انتخاب جفت معمولاً بر اساس عوامل متعددی مانند آب و هوا، نوسانات، روندها، رویدادهای ژئوپلیتیکی یا نوسانات اقتصادی است.

10 نکته در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک معامله گر فارکس

8. تجارت کوچک را شروع کنید

قبل از اینکه پول زیادی را به خطر بیندازید، سفر تجاری خود را با مبادله مقادیر کم شروع کنید. با کسب مهارت و تجربه بیشتر، میزان سرمایه ای که می خواهید در معاملات خود سرمایه گذاری کنید را افزایش دهید. هر معامله ای یک یادگیری جدید است اما صبور باشید و وقت خود را صرف کنید. بر پلتفرم معاملاتی که از طریق آن معاملات خود را پردازش خواهید کرد، تسلط داشته باشید، اما خطراتی را که ممکن است به دلیل نوسانات بازار و نوسانات قیمت تجربه کنید، درک کنید.

9. به بررسی معاملات خود ادامه دهید

مدتی را صرف ایجاد داده های تاریخی کنید تا به گذشته نگاه کنید. این کار را با ثبت فعالیت معاملاتی خود در یک مجله انجام دهید. از این برای تجزیه و تحلیل و درک بهتر چرایی و چگونگی عملکرد معاملات شما به روشی که انجام داده اند استفاده کنید.

اختصاص زمان برای انعکاس در مورد انواع تصمیمات معاملاتی که گرفتید، نتیجه چه بود و کارهایی که می توانستید برای دستیابی به یک نتیجه موفق تر انجام دهید. از این اطلاعات برای انجام تنظیمات لازم در استراتژی معاملاتی خود در صورت لزوم استفاده کنید.

10. ثبات کلید است

کلید دستیابی به هر نوع موفقیت در معاملات فارکس، نظم، تمرین، مهارت و تجربه دقیق است. با این حال، فرصت های سود بالا نیز با ریسک بالایی همراه است. در مورد معاملات آنلاین فارکس تا حد امکان اطلاعات بیشتری کسب کنید. هرگز یادگیری را متوقف نکن. حتی معامله‌گران حرفه‌ای فارکس به آزمایش استراتژی‌ها با استفاده از یک حساب آزمایشی ادامه می‌دهند و در صورت لزوم، استراتژی‌های معاملاتی خود را تغییر می‌دهند.

10 نکته در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک معامله گر فارکس

اولین قدم ها در سفر تجارت فارکس شما

اگر می‌خواهید درباره تجارت فارکس با یک کارگزار جهانی بیشتر بدانید، یک حساب آزمایشی با IronFX باز کنید تا مهارت‌های معاملاتی خود را تمرین کرده و بهبود ببخشید. همچنین، از مدرسه آنلاین IronFX دیدن کنید تا به طیف گسترده ای از منابع و مواد آموزشی دسترسی داشته باشید تا مهارت های معاملاتی خود را افزایش دهید و به شما کمک کند تا به یک معامله گر زیرک تر تبدیل شوید.

سلب مسئولیت: این اطلاعات توصیه سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه ارتباطات بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.