• خانه
 • وبلاگ
 • یک طرح معاملاتی فارکس تهیه کنید. تمام آنچه نیاز است بدانید

یک طرح معاملاتی فارکس تهیه کنید. تمام آنچه نیاز است بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یک طرح معاملاتی فارکس تهیه کنید. تمام آنچه نیاز است بدانید


همه معامله گران تجربیات، دیدگاه های بازار، ریسک پذیری، فرآیندهای فکری و انتظارات متفاوتی دارند. بنابراین، معامله گران نباید فقط کورکورانه آنچه را که معامله گران دیگر انجام می دهند دنبال کنند. آنها باید برنامه معاملاتی سفارشی خود را ایجاد کنند که بتوانند با یادگیری از بازار فارکس آن را به روز کنند.

ایجاد یک برنامه معاملاتی آنلاین فارکس و پایبندی به آن، کلید توسعه نظم و انضباط معاملاتی است. همیشه سوالاتی مانند انگیزه و نگرش شما نسبت به ریسک چیست؟ آیا حاضرید زمان زیادی را صرف آن کنید؟ همچنین سطح تجربه و دانش شما چقدر است؟

مردی که یک تلفن همراه با نموداری روی صفحه در دست دارد و مردی دیگر با خودکاری که طرح معاملات فارکس را به تصویر می‌کشد.

طرح معاملاتی فارکس چیست؟

طرح معاملاتی ساختاری عمیق است که تصمیم گیری را در هر فعالیت تجاری که در آن شرکت می کنید هدایت می کند.

به عبارت دیگر، یک برنامه معاملاتی جامد اطلاعاتی را در مورد اینکه چه چیزی، چرا، چه زمانی و چگونه اتفاقی در معاملات فارکس رخ خواهد داد، ارائه می دهد. این نشان دهنده سبک معاملاتی شخصی، انتظارات و تجربه معامله گر و همچنین تحمل ریسک است. اگر به درستی دنبال شود، یک طرح معاملاتی به کاهش خطاهای احتمالی معاملاتی و به حداقل رساندن ضرر کمک می کند.

معمولاً یک طرح معاملاتی هرگونه احساسی را که می تواند به تجارت شما آسیب برساند را حذف می کند. معامله بر روی احساسات می تواند منجر به تصمیمات غیر منطقی شود. برای جلوگیری از این امر، سعی می کنید با داشتن یک برنامه معاملاتی فارکس برای هر حرکت بالقوه ای که انجام می دهید، تفکر را به حداقل برسانید.

هر چیزی که فکر می کنید مفید است می تواند بخشی از برنامه معاملاتی شما باشد، اما همیشه باید موارد زیر را پوشش دهد:

 • نیروی محرکه شما در معاملات
 • زمانی که می خواهید صرف کنید
 • اهداف تجاری شما
 • رفتار پرخطر شما
 • سرمایه تجاری موجود شما
 • اصول مدیریت ریسک شخصی
 • بازارهای معاملاتی دلخواه شما
 • تکنیک های شما
 • مراحل نگهداری سوابق

مردی با خودکار روی لپ تاپ و گرافیک روی صفحه مربوط به توسعه طرح معاملاتی فارکس

آیا به یک طرح معاملاتی نیاز دارم؟ 4 دلیل

ایجاد یک برنامه معاملاتی مستحکم به شما امکان می دهد شرایط معاملاتی ایده آل خود را تعیین کنید و قضاوت منطقی معاملاتی داشته باشید. بسیاری از کارگزاران آنلاین فارکس مجموعه ای جامع از مواد آموزشی را برای توسعه یک طرح معاملاتی ارائه می دهند.

به طور کلی، الف طرح معاملاتی فارکس مزایای زیر را ارائه می دهد:

 • معامله آسان تر است زیرا همه چیز از قبل برنامه ریزی شده است و به شما امکان می دهد در محدوده های از پیش تعیین شده خود معامله کنید.
 • حذف احساسات از فرآیند تصمیم‌گیری امکان قضاوت‌های عینی‌تر را فراهم می‌کند، زیرا اکنون می‌دانید چه زمانی باید سود ببرید و زیان را کاهش دهید.
 • با دنبال کردن مداوم استراتژی خود، ممکن است بدانید که چرا برخی از معاملات موفق هستند در حالی که برخی دیگر موفق نیستند.
 • همیشه جا برای بهبود وجود دارد زیرا داشتن یک فرآیند ثبت سوابق تعریف شده به شما امکان می دهد از تراکنش های قبلی بیاموزید.

چگونه برنامه معاملاتی فارکس خود را بسازیم

 1. ارزیابی شخصی خود را انجام دهید

مطمئن شوید که آماده معامله هستید و می توانید به سرعت بر اساس سیگنال های خود عمل کنید. قبل از شروع یک معامله، مهارت ها و نقاط ضعف خود را شناسایی کنید.

 1. اهداف تجاری خود را مشخص کنید

اهداف کسب و کار خود را بنویسید و با قرار دادن آنها روی کاغذ شروع کنید. اهداف مالی و جدول زمانی خود را برای دستیابی به هر هدف تجاری بررسی و ارزیابی کنید و مطمئن شوید که پس از یک معامله برنده، موقعیت را بسته اید و بیش از حد اعتماد به نفس ندارید.

 1. با انگیزه باشید

مدتی را به این فکر کنید که چرا معامله می کنید و اهدافی که برای خود دارید.

 1. رویکرد معاملاتی خود را تعریف کنید

بررسی کنید که آیا تکنیک های شما برای شناسایی و گرفتن فرصت های معاملاتی در بازار موثر است یا خیر. آزمایش استراتژی روی یک حساب آزمایشی قبل از افتتاح یک حساب معاملاتی زنده ایده خوبی خواهد بود. اکثر کارگزاران فارکس یک حساب آزمایشی به مشتریان خود ارائه می دهند.

 1. آمادگی ذهنی داشته باشید

الزاماتی را شرح دهید که از حضور شما در منطقه تجاری اطمینان حاصل می کند. این بدان معناست که شما از نظر عاطفی و روانی برای رویارویی با محیط معاملاتی آماده هستید. خواب کافی، خلق و خوی خوب و فضایی عاری از هرگونه حواس پرتی – جسمی یا روانی – همگی زیر این چتر قرار می گیرند.

 1. تحقیقات گسترده ای انجام دهید

هر روز یا جلسه معاملاتی باید زمانی شروع شود که تکالیف خود را انجام دهید. این امر مستلزم درک تا حد امکان در مورد بازارها یا دارایی های تجاری، سطوح قیمتی حیاتی آنها و وضعیت فعلی عوامل بنیادی آنها است. به عبارت ساده، انجام تحقیقات گسترده به این معنی است که هیچ چیز تصادفی اتفاق نمی افتد، بلکه از طریق یک روش سنجی خوب اندیشیده شده است.

یک طرح معاملاتی فارکس تهیه کنید. تمام آنچه نیاز است بدانید

 1. نمودارها و بازارهای خود را برای تجارت تعریف کنید

استراتژی و بازار معاملاتی خود را بر اساس تجربه و تخصص خود انتخاب کنید. بازاری که بیشتر با آن احساس راحتی می کنید، بازار مناسبی برای شماست. وقتی وارد بازار خارجی می‌شوید که چیزی در مورد آن نمی‌دانید، فرض اینکه یک تجارت سودآور باشد، فایده‌ای ندارد. علاوه بر این، آگاهی از برنامه جلسات معاملاتی هر بازار بسیار مهم است، زیرا برخی از معاملات در طول دوره های معاملاتی کلیدی نیاز به توجه بیشتری دارند. یک کارگزار فارکس CFD معمولاً به معاملات CFD در بازارهای مختلف مانند ارز، فلزات، سهام و غیره دسترسی دارد.

 1. میزان تحمل ریسک خود را از قبل تعیین کنید

مطمئن شوید که مبلغی را وارد می‌کنید که نشان‌دهنده حداکثر مبلغی است که می‌خواهید هر بار که موقعیتی را باز می‌کنید یا حساب معاملاتی خود را تامین مالی می‌کنید، ریسک کنید. همیشه به تعادل اصلی پایبند باشید و احساسات خود را کنار بگذارید. برای رسیدن به این هدف، می توانید از برخی تکنیک های مدیریت ریسک استفاده کنید. سپس انتخاب کنید که آیا موقعیت خرید یا فروش باز شود. این تصمیم را می توان با تجزیه و تحلیل نمودارها یا مطالعه آخرین تحلیل های بازار گرفت.

 1. زمان ورود یا خروج از یک موقعیت را انتخاب کنید

این بدان معنی است که شما باید اهداف توقف ضرر و سود خود را تعیین کنید، فضایی را برای اصلاحات باقی بگذارید و از درگیر شدن احساسی در تجارت خود اجتناب کنید.

 1. احساسات خود را کنترل کنید

اجازه ندهید احساسات شما بر قضاوت شما تأثیر بگذارد. در عوض، به تجارت خود مانند یک تجارت نزدیک شوید.

 1. یک گزارش معاملاتی دقیق داشته باشید

گزارش دقیقی از هر معامله ای که انجام می دهید نگه دارید. این برای زمان قبل از ورود به معامله و همچنین زمان حین و بعد از معامله اعمال می شود. اهداف، احساسات یا عواطف اساسی و استدلالی را که برای ورود و خروج از هر معامله استفاده کردید، دنبال کنید. به عبارت دیگر، همه چیز را یادداشت کنید.

 1. درباره استراتژی معاملاتی خود تحقیق کنید

تمام تراکنش‌های خود را ارزیابی کنید و مشخص کنید چه چیزی باید بهبود یابد و کجا باید تطبیق یا بهبود یابد.

طرح فارکس در مقابل استراتژی فارکس

یک استراتژی معاملاتی به خودی خود یک برنامه معاملاتی نیست. یک استراتژی معاملاتی تصمیمات ورود و خروج شما را به گونه ای هدایت می کند که پتانسیل سود را به حداکثر برساند و ریسک را به حداقل برساند. تحلیل تکنیکال یا تحلیل بنیادی می تواند مبنای یک استراتژی معاملاتی باشد. استراتژی معاملاتی تنها یک عنصر از برنامه کلی معاملات شما است که شامل مجله معاملاتی شما، روانشناسی معاملاتی و اهداف تجاری شما به طور کلی، تکنیک های مدیریت ریسک و انگیزه کلی معاملات شما می شود.

یک استراتژی معاملاتی با جزئیات کامل نحوه ورود و خروج از معاملات را مشخص می کند. یک مثال از یک استراتژی معاملاتی ممکن است این باشد: “دارایی X را وقتی به این مقدار رسید بخرید و وقتی به این مقدار رسید آن را بفروشید.”

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

یک طرح معاملاتی فارکس تهیه کنید. تمام آنچه نیاز است بدانید یک طرح معاملاتی فارکس تهیه کنید. تمام آنچه نیاز است بدانید