یک روز در زندگی یک معامله گر روز

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یک روز در زندگی یک معامله گر روز


یکی از محبوب ترین سبک های معاملاتی در بین معامله گران فارکس، معاملات روزانه است. معاملات روزانه حول محور اخبار معاملات و مشاهده حرکات کوتاه مدت قیمت ناشی از سطوح فنی می چرخد. به همین دلیل است که یک معامله گر روزانه باید به طور فعال بازارها را رصد کرده و معاملات خود را مدیریت کند. یافتن فرصت‌های معاملاتی در طول روز و سفارش‌گذاری مستلزم آمادگی، تعهد و زمان است.

معامله گران روزانه از تحلیل فاندامنتال و تکنیکال استفاده می کنند و همچنین یک روال معاملاتی منظم را حفظ می کنند تا از حرکات کوتاه مدت قیمت حداکثر استفاده را ببرند.

هشیار ماندن، زیر نظر گرفتن دقیق نمودارهای قیمت، یا استفاده از سفارشات در حال انتظار برای به دست آوردن فرصت‌هایی که به وجود می‌آیند، می‌تواند معاملات روزانه را بسیار سخت کند.

بسیاری از معامله گران آماده سازی خود را از روز قبل با قرار دادن انتشارات اقتصادی متحرک بازار در یک تقویم اقتصادی و شناسایی تنظیمات تجاری بالقوه در نمودار آغاز می کنند. قبل از اینکه به زندگی روزمره یک معامله گر روزانه نگاهی بیندازیم، ممکن است مفید باشد که ابتدا در مورد معاملات روزانه صحبت کنیم.

یک روز در زندگی یک معامله گر روز

معاملات روزانه چیست؟

معامله گران روزانه برای سود بردن از تغییرات قیمت، ابزارهای معاملاتی را خرید و فروش می کنند. آنها می توانند معاملات را در طول روز انجام دهند و تا پایان روز آنها را ببندند یا آنها را یک شبه نگه دارند. به دلیل بازه زمانی کوتاه، معامله گران باید بازارها را زیر نظر داشته و معاملات خود را فعالانه مدیریت کنند.

ماهیت تجارت روزانه و روانشناسی

با توجه به ماهیت معاملات روزانه، یک معامله گر باید دارای ویژگی های خاصی باشد. معاملات روزانه به معامله گران نیاز دارد که زمان قابل توجهی را سرمایه گذاری کنند، با روندها هماهنگ باشند و در طول روز برای بررسی نمودارهای خود و خواندن اخبار حضور داشته باشند.

این بدان معنی است که شما باید منظم و منظم، صبور و انتقادی باشید و بدون انجام حرکات تکانشی تصمیمات درست بگیرید.

از اخبار بازار آگاه باشید

در حالی که اخبار و اطلاعات بازار در همه جا وجود دارد و هر کسی آنلاین می تواند نظر خود را بیان کند، شما باید همه اخبار را بررسی کنید و تصمیمات مهمی بگیرید.

تنظیم تجارت را تأیید کنید

در عین حال، صبر و انتظار برای تأیید راه اندازی تجارت بسیار مهم است. مناطق تحت فشار خرید یا فروش را شناسایی کنید، روند را شناسایی کنید و سپس نمودار و الگوهای کندل استیک را بررسی کنید. در نهایت، از سیگنال های نشانگر برای تأیید آنچه در چهار مرحله اول به شما نشان داده شده است یا برای تشخیص چیزی که از دست داده اید استفاده کنید. با این 5 مرحله مطمئن خواهید شد که جنبه های مختلف معامله بررسی می شود. شما همچنین قادر خواهید بود هر دو طرف معامله را ارزیابی کنید و بر اساس تحلیل و شواهد خود بهترین جهت ممکن را انتخاب کنید.

مجموعه ای از ابزارهای معاملاتی روزانه

معامله گران روزانه رویه های مختلفی را دنبال می کنند و از طیف گسترده ای از ابزارها یا روش ها برای کمک به تجارت بهتر استفاده می کنند. مثل سخت طرح مدیریت ریسک در محل به معامله گران کمک می کند تا با نوسانات بازار مقابله کنند و زیان های احتمالی را کاهش دهند. قانون تجارت استاندارد این است که فقط درصد کمی از حساب تجاری خود را به خطر بیندازید، حدود 2 تا 3 درصد در هر معامله.

علاوه بر مدیریت ریسک، معامله گران تمایل دارند یک مجله معاملاتی را نگه دارند که در آن بتوانند سودآورترین معاملات یا هر اشتباهی را که مرتکب شده اند ثبت کنند. اینکه بتوانید به معاملات گذشته خود بازگردید و آنها را از منظر عینی تر بررسی کنید، به شما کمک می کند از اشتباهات گذشته درس بگیرید و استراتژی های معاملاتی را تکرار کنید.

از منظر تحلیل تکنیکال، معامله‌گران روزانه از خطوط روند، سطوح حمایت و مقاومت و الگوهای نمودار و غیره استفاده می‌کنند.

از منظر تحلیل بنیادی، آنها بازارها را رصد می کنند تا زمانی که نسخه های مهم منتشر می شوند، آماده باشند. داده‌های تولید ناخالص داخلی، سطوح CPI (تورم)، داده‌های مشاغل، داده‌های PMI و سایر انتشارات و گزارش‌های کلیدی، همراه با اطلاعیه‌های بانک مرکزی، برخی از نزدیک‌ترین داده‌های معامله‌گران هستند. علاوه بر این، رویدادهای ژئوپلیتیکی می توانند تأثیر زیادی بر بازار فارکس داشته باشند، بنابراین معامله گران باید اخبار سراسر جهان را نیز در نظر داشته باشند. بسته به جفت ارزهایی که معامله می کنید، توجه دقیق به کشورهای مربوطه آن جفت ارز ضروری است.

یک روز در زندگی یک معامله گر روز

روال روزانه برای معاملات روزانه

یک روز از زندگی یک معامله گر با بررسی اخبار شروع می شود و با برنامه ریزی برای روز معاملاتی بعدی به پایان می رسد.

اخبار بازار را بررسی کنید

معامله گران روزانه روز خود را با بررسی تمام حرکاتی که یک شبه رخ داده و بازارها را برای یافتن اخباری که باعث نوسان شده است، شروع می کنند. معامله گران روزانه با اسکن و خواندن اخبار روزانه درک کاملی از بازار و احساسات بازار ایجاد می کنند. آنها به توانایی خود در تشخیص معاملات مناسب، تشخیص فرصت ها و عمل کردن بر اساس آنها اطمینان بیشتری پیدا می کنند.

اسکن نمودارهای قیمت

یافتن فرصت های معاملاتی بالقوه روز آینده نیز شامل خواندن نمودارها، شناسایی سطوح فنی مهم و ورود به معاملات در زمان مناسب است.

اجرای معاملات

هنگامی که چند تنظیم قابل معامله را پیدا کردید، می توانید ادامه دهید و معاملات را اجرا کنید. مطمئن شوید که یک برنامه مدیریت ریسک دارید و اندازه موقعیت شما از محدودیت های شما تجاوز نمی کند. معامله‌گران روزانه می‌توانند از سفارش‌های معلق استفاده کنند، اگر هنوز شکستی رخ نداده است، یا در صورت شکست احتمالی به سمت صعود، سفارشات توقف را خریداری کنند. در صورت وقوع یک شکست احتمالی، می‌توان دستور توقف فروش را انجام داد.

مدیریت تراکنش

پس از انجام معاملات، باید هوشیار باشید و آنها را زیر نظر داشته باشید. اگر معامله طبق انتظار انجام نشد، می توانید ادامه دهید و آن را ببندید. اخبار را بررسی کنید و هوشیار باشید. نوسانات بالا ممکن است در هر زمانی اتفاق بیفتد، بنابراین باید همیشه از اخبار بازار آگاه باشید. راه اندازی بازار می تواند بر تجارت فعلی شما تأثیر بگذارد، بنابراین باید بدانید در بازارها چه اتفاقی می افتد.

بستن معاملات فعال در پایان روز

در پایان معامله، معامله گران روزانه تمایل دارند تمام معاملات خود را ببندند. گاهی اوقات ممکن است معاملات را ببندید و سود کسب کنید و گاهی اوقات ممکن است متحمل ضرر شوید. این بخشی از تجارت است و داشتن انتظارات واقع بینانه به شما کمک می کند در بلندمدت متمرکز بمانید.

برنامه ریزی برای روز معاملاتی بعدی

معامله گران روزانه همیشه به دنبال معاملات بالقوه هستند و ممکن است قبلاً برخی از تنظیمات معاملاتی را پیدا کرده باشند که می خواهند در روز بعد ادامه دهند. زیر نظر داشتن چنین تنظیمات بالقوه و آماده بودن، نشانه یک معامله گر روزانه سازمان یافته است. آنها با کمک یک تقویم اقتصادی می توانند رویدادها و اخبار بسیار تأثیرگذار را شناسایی کنند و معاملات خود را حول آنها سازماندهی کنند.

یک روز در زندگی یک معامله گر روز

با IronFX یک شیر آب در بازارها نگه دارید

تحلیلگران IronFX تجزیه و تحلیل روزانه و مقالات عمیق در مورد اخبار و روندهای معاملاتی ارائه می دهند و شما را در مورد انتشارات با تاثیر بالا به روز می کنند. خواندن چنین مقالات آموزنده ای دانش شما را غنی می کند و شما را آگاه و آماده انجام حرکت بعدی می کند.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

مشترک شدن در خبرنامه ما

لطفا توجه داشته باشید که ایمیل شما فقط برای اهداف بازاریابی استفاده خواهد شد. لطفا برای اطلاعات بعدی قوانین خصوصی ما را مطالعه کنید