• خانه
  • وبلاگ
  • یک حرکت رو به بالا شروع شد، اما روی زمین لرزان

یک حرکت رو به بالا شروع شد، اما روی زمین لرزان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یک حرکت رو به بالا شروع شد، اما روی زمین لرزان


WTI برای دومین هفته متوالی افزایش یافت و در مقطعی از 73 دلار در هر بشکه عبور کرد، اما به نظر می رسد که افزایش اندک در حال حاضر قانع کننده نیست. به نظر می رسد چشم انداز تقاضا و سطح تولید آتی در کانون توجه فعالان بازار باقی بماند و احساسات بازار و قیمت نفت را هدایت کند. در این گزارش، هدف ما روشن کردن عوامل محرک قیمت WTI، ارزیابی چشم‌انداز آینده آن و نتیجه‌گیری با تحلیل فنی است.

بازار نفت آمریکا به طور ناگهانی در حال کاهش است

از ابتدای هفته در بازار نفت اخباری مبنی بر تنگ شدن بازار نفت آمریکا به گوش می رسد. علیرغم شایعات، باید توجه داشته باشیم که روز جمعه، تعداد سکوهای نفتی بیکر هیوز نشان داد که تعداد دکل‌های نفتی فعال ایالات متحده به 575 سکو کاهش یافته است که پایین‌ترین میزان در حدود یک سال اخیر است که نشان‌دهنده کاهش تقاضا است. با این حال، از سوی دیگر، ما یک معکوس کامل از افزایش ذخایر نفت ایالات متحده داشتیم و ویژگی آن این بود که API کاهش -6.8 میلیون بشکه را گزارش کرد، در حالی که EIA کاهش حتی بیشتر از -12.5 میلیون بشکه را نشان داد. نشان می دهد که تولید نفت ایالات متحده نتوانسته است سطح تقاضا را برآورده کند و از آن فراتر رود. کاهش ذخایر نفت آمریکا و به‌ویژه حجم برداشت‌های گزارش‌شده نشان‌دهنده این است که بازار نفت آمریکا در ده روز گذشته چقدر فشرده بوده است. به طور کلی، ما انتظار داریم که انقباض در بازار نفت ایالات متحده حمایتی از قیمت نفت را فراهم کند و در صورت تداوم، ممکن است شاهد افزایش بیشتر قیمت نفت باشیم.

نگرانی های طرف تقاضا تشدید می شود

شرکت‌کنندگان نفت تمایل دارند همچنان نگران چشم‌انداز تقاضا برای این کالا باشند، به‌ویژه که به نظر می‌رسد نگرانی‌های بازار در مورد احتمال عدم پرداخت بدهی ایالات متحده در حال تشدید است. لازم به ذکر است که قانونگذاران جمهوری خواه امروز برای یک آخر هفته طولانی ترک خواهند کرد و احتمال توافق کاخ سفید و مجلس نمایندگان در چند روز آینده را کاهش خواهند داد. با این حال، مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان گفت که می تواند تا آخر این هفته به توافقی برای افزایش سقف بدهی «اصولاً» دست یابد. لطفاً توجه داشته باشید که مذاکرات در حال انجام و عدم وجود زمینه مشترک باعث شده است که Fitch رتبه “AAA” ایالات متحده را بر روی اعتبار منفی قرار دهد. این توسعه نگرانی های بازار را تشدید کرد و معامله گران نفت به طور قابل درک از تأثیر نامطلوب احتمالی چنین سناریویی بر قیمت نفت بیم دارند. همچنین، این خبر مبنی بر اینکه آلمان، یک اقتصاد صنعتی کلیدی که هنوز مقدار قابل توجهی نفت مصرف می‌کند، وارد یک رکود، حتی فنی شده است، نگرانی‌های بازار را در مورد سمت تقاضای اقتصاد افزایش داد. لازم به ذکر است که کاهش فعالیت های اقتصادی در بخش تولید آلمان در 10 ماه گذشته می تواند بر این نگرانی ها بیفزاید که به نوبه خود می تواند بر قیمت نفت تأثیر بگذارد.

هشدارهای اوپک

آخرین اما نه کم‌اهمیت، ما نمی‌توانیم وزیر انرژی عربستان سعودی، شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان را از دست بدهیم. وزیر عربستان سعودی تقریباً به همه فروشندگان کسری نفت هشدار داد که نشست اوپک در اوایل ژوئن در پیش است که نشان می‌دهد این کارتل نفتی توانایی کاهش تولید نفت و در نتیجه افزایش قیمت نفت را دارد. با این حال، نگرانی‌های بازار در مورد کاهش بیشتر تولید نفت در روز پنجشنبه کاهش یافت زیرا نواک، وزیر انرژی روسیه گفت که انتظار ندارد اوپک سطح تولید نفت را در نشست بعدی خود کاهش دهد.

تحلیل فنی

نمودار WTI Cash 4H

یک حرکت رو به بالا شروع شد، اما روی زمین لرزان
  • پشتیبانی: 72.80 (S1)، 67.80 (S2)، 61.50 (S3)
  • مقاومت: 77.70 (R1)، 83.35 (R2)، 86.25 (R3)

به نظر می رسد WTI روند صعودی خود را در هفته گذشته حفظ کرده و از خط مقاومتی 72.80 (S1) عبور کرده و اکنون به حمایت تبدیل شده است. خط روند صعودی که قیمت کالا را از پانزدهم هدایت می کندهفتم از ماه مه، احتمالاً نشانه اصلی چشم انداز صعودی WTI باقی مانده است، جدای از این واقعیت که عملکرد قیمت از سطح 72.80 (S1) عبور کرد، سطحی که چندین بار در برابر فشار صعودی حرکت قیمت کالا حفظ شده و مقداری را فراهم می کند. پشتیبانی در حال حاضر، تست برگشت آن به سطح پشتیبانی. از سوی دیگر، به نظر می‌رسد که شاخص RSI داستان متفاوتی را بیان می‌کند، زیرا در اطراف 50 قرار دارد و بازار نسبتاً نامشخصی را نشان می‌دهد. تا زمانی که عملکرد قیمت بالاتر از خط روند صعودی ذکر شده باقی بماند، ما قصد داریم چشم انداز صعودی خود را حفظ کنیم، اما در عین حال هشداری برای تثبیت احتمالی قیمت های WTI نیز ارسال می کنیم. اگر گاوها کنترل عملکرد قیمت کالا را حفظ کنند، خط مقاومت 77.70 (R1) را به عنوان هدف بعدی ممکن برای گاوها قرار می دهیم. اگر خرس‌ها دست بالا را بدست آورند، احتمالی که اکنون دورتر به نظر می‌رسد اما نباید آن را رد کرد، می‌توانیم شاهد تغییر مسیر قیمت WTI، شکستن خط حمایت 72.80 (S1) و همچنین شکستن موارد ذکر شده باشیم. خط روند صعودی، نشانه دیگری است که حرکت رو به بالا شکسته است و در صورت نرسیدن به سد حمایتی 67.80 (S2) هدف قرار دهید.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

مشترک شدن در خبرنامه ما