• خانه
  • وبلاگ
  • گزارش نفت: گاوهای نفتی بشکه ها را می شکنند

گزارش نفت: گاوهای نفتی بشکه ها را می شکنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گزارش نفت: گاوهای نفتی بشکه ها را می شکنند


قیمت نفت در هفته گذشته و با احساسات صعودی شدید به افزایش خود ادامه داد. در این گزارش، هدف ما روشن کردن عوامل محرک قیمت WTI، ارزیابی چشم‌انداز آینده آن و نتیجه‌گیری با تحلیل فنی است.

وضعیت بازار نفت آمریکا

بازار نفت آمریکا طی هفته گذشته نشانه هایی از تضعیف را نشان می دهد. مشخصاً، تعداد دکل‌های فعال نفتی در ایالات متحده در مقایسه با گزارش قبلی 545 دکل به 540 سکو کاهش یافت. همچنین مشخصاً، داده‌های مربوط به ذخایر نفت خام هفتگی API نشان دهنده افزایش 3.026 میلیون بشکه در ذخایر نفت ایالات متحده بود. افزایش ذخایر نفت توسط EIA نیز تایید شد، زیرا آژانس افزایش حتی بیشتر از 5.946 میلیون بشکه را گزارش کرد. عرضه‌ها تمایل داشتند کاهش‌های گزارش‌شده هفته گذشته را معکوس کنند و حاکی از کاهش رشد در بازار نفت آمریکا بود، زیرا تقاضا نتوانست به سطح تولید برسد، در حالی که کاهش تعداد دکل‌های نفتی فعال ایالات متحده منجر به کاهش تقاضا می‌شد.

کاهش عربستان

در سمت عرضه کالا، ما خاطرنشان می‌کنیم که اعلام کاهش تولید نفت در عربستان سعودی و روسیه نگرانی‌ها در مورد کمبود عرضه را تشدید می‌کند و برخی ابهامات را در مورد خطرات کاهشی قیمت نفت برطرف می‌کند. بنابراین، اخراج ها تمایل به تقویت احساسات بازار صعودی دارند. بدون تأثیر مستقیم بر بازار نفت، مایلیم به عناوینی نیز اشاره کنیم که عربستان سعودی رکورد واردات سوخت روسیه را به ثبت رسانده است، بنابراین اجازه صادرات نفت روسیه را می دهد، اما در عین حال خروج این کالا را حتی بیشتر کنترل می کند. و به روشی مستقیم تر

تقاضای چین

صبح امروز گزارش ها منتشر شد مبنی بر اینکه واردات نفت خام چین در ژوئن 45.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است، زیرا چین یکی از بزرگترین مصرف کنندگان نفت در جهان است. به نظر می رسد پالایشگاه های چینی در حال ذخیره سازی هستند، اما به نظر می رسد تقاضا هنوز دنبال نشده است.

به نظر می رسد بهبود اقتصادی چین کند و مشکوک است که می تواند انتظارات بازار برای تقاضای نفت را کاهش دهد. ما تاکید می‌کنیم که داده‌های PMI تولید نشان‌دهنده انقباض بیشتر در فعالیت‌های اقتصادی برای بخش تولید چین در ماه ژوئن است، سناریویی که ممکن است تأثیر مثبتی بر نفت نداشته باشد.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد که نرخ رشد صادرات و واردات در ماه ژوئن کاهش یافته است و اگرچه تراز تجاری اجازه افزایش یافت، داده‌های تجاری چین نیز به کاهش فعالیت اقتصادی اشاره کرد. ما انتشار تولید صنعتی ژوئن چین و نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم را برجسته می‌کنیم و کاهش قابل توجه می‌تواند کاهش رشد اقتصاد را با اثرات نامطلوب احتمالی بر قیمت نفت تأیید کند.

امیدوار است که موضع جنگ طلبانه فدرال رزرو کاهش یابد

انتشار داده های ایالات متحده در ماه ژوئن امیدواری معامله گران را برای کاهش موضع جنگ طلبانه تهاجمی فدرال رزرو افزایش داد. به طور مشخص، CPI اصلی و اصلی بیش از حد انتظار کاهش یافت، که تمایل به تقویت انتظارات بازار برای پایان زودهنگام مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو داشت.

اگر چنین باشد، به فعالیت های اقتصادی ایالات متحده اجازه می دهد تا افزایش یابد و در نتیجه احتمالاً تقاضا برای نفت ایالات متحده را افزایش دهد و قیمت آن را افزایش دهد. همچنین باید توجه داشته باشیم که تضعیف دلار آمریکا از روز جمعه ممکن است باعث افزایش قیمت هر بشکه نفت خام شود، اما توجه داشته باشیم که دلارزدایی از بازار نفت ممکن است این پدیده را در درازمدت کاهش دهد و در صورت افزایش به دست آورد.

تحلیل تکنیکال

نمودار WTI Cash 4H

گزارش نفت: گاوهای نفتی بشکه ها را می شکنند
  • پشتیبانی: 74.60 (S1)، 72.65 (S2)، 70.30 (S3)
  • مقاومت: 76.70 (R1)، 79.00 (R2)، 81.25 (R3)

قیمت WTI در چند روز گذشته به افزایش خود ادامه داد و توانست از آستانه 75 دلار در هر بشکه عبور کند و در حال حاضر خط مقاومت 76.70 (R1) را هدف قرار داده است. ما تمایل داریم چشم انداز صعودی خود را تا زمانی که حرکت قیمت کالا بالاتر از خط روند صعودی که از 28 ژوئن آغاز شده باقی بماند، حفظ کنیم.

همچنین خاطرنشان می‌کنیم که اکشن قیمت در حال معاشقه با باند بالایی بولینگر است در حالی که اندیکاتور RSI بالای 70 است که نشان‌دهنده غلبه احساسات صعودی در بازارها است، اما همچنین می‌تواند به این معنی باشد که کالا به سطوح بیش از حد خرید رسیده است و می‌تواند برای رسیدن به آن آماده باشد. تصحیح پایین تر

اگر گاوها کنترل قیمت کالا را حفظ کنند، ممکن است شاهد شکستن خط مقاومت 76.70 (R1) و هدف گیری پایه مقاومتی 79.00 (R2) باشیم.

از سوی دیگر، اگر خرس ها دست بالا را بگیرند، ممکن است جفت مسیر معکوس را ببینیم، که خط روند صعودی ذکر شده را به عنوان اولین سیگنال شکسته شدن روند صعودی شکسته، خط حمایت 74.60 (S1) را شکسته و 72.65 را هدف قرار می دهد. S2) مانع برای حمایت، سناریویی که همچنین به ما اجازه می‌دهد یک خط روند نزولی ترسیم کنیم که محدودیت‌های حرکت رو به پایین احتمالی را نشان می‌دهد.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

مشترک شدن در خبرنامه ما

لطفا توجه داشته باشید که ایمیل شما فقط برای اهداف بازاریابی استفاده خواهد شد. لطفا برای اطلاعات بعدی قوانین خصوصی ما را مطالعه کنید