گاوهای نر خدا پیشقدم می شوند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گاوهای نر خدا پیشقدم می شوند


به نظر می رسد حرکت صعودی قیمت طلا از اواخر هفته گذشته آغاز شده است. تضعیف دلار آمریکا همراه با کاهش بازدهی آمریکا باعث افزایش قیمت طلا شد. ما انتظار داریم که شاخص های اصلی، از جمله اهداف فدرال رزرو، و همچنین انتشار داده های مالی مانند CPI ایالات متحده در ماه ژوئن، بر قیمت این فلز گرانبها در هفته آینده تأثیر بگذارد. در این گزارش، هدف ما روشن کردن کاتالیزورهای محرک قیمت طلا، ارزیابی چشم‌انداز آینده آن و نتیجه‌گیری با تحلیل فنی است.

گزارش اشتغال آمریکا

افزایش قیمت طلا در روز جمعه آشکارتر شد زیرا انتظارات بازار در مورد گزارش احتمالی مشاغل ایالات متحده در ماه ژوئن که بدتر از انتظار بود افزایش یافت. باید توجه داشته باشیم که کاهش بیش از حد انتظار در رقم NFP باعث ناامیدی معامله گرانی شد که فشار نزولی بر دلار آمریکا وارد کردند و به قیمت طلا اجازه افزایش داد.

با این حال، نگاهی سردتر به داده های ارائه شده توسط گزارش مشاغل ایالات متحده برای ماه ژوئن، تصویر متفاوتی را نشان می دهد. با وجود کاهش، رقم NFP هنوز در سطوح نسبتاً سالم است و این واقعیت که نرخ بیکاری به 3.6 درصد کاهش یافته است، نشان می دهد که بازار کار ایالات متحده همچنان فشرده است. بدتر از آن، نرخ رشد متوسط ​​درآمد آنطور که انتظار می رفت کاهش نیافته است، بلکه شتاب بیشتری گرفته است، به این معنی که بازار کار ایالات متحده ممکن است به فشارهای تورمی در اقتصاد ایالات متحده ادامه دهد.

ما این ایده را رد نمی کنیم که انقباض پولی فدرال رزرو (به بیان ملایم) تنگنای بازار کار ایالات متحده را خواهد شکست، ما می گوییم که هنوز اینطور نشده است، و این می تواند به فدرال رزرو اجازه دهد که جنگ طلب باقی بماند.

دو افزایش نرخ دیگر؟

با این حال، با پیگیری مقامات فدرال رزرو با اظهارات در مورد نیات فدرال رزرو، دلار آمریکا در روز دوشنبه روند کاهشی بیشتری داشت. با توجه به اینکه Bostick رئیس فدرال رزرو آتلانتا گفت که به نظر می رسد یک مورد “بسیار واضح” در حال ایجاد است که تورم باید به 2٪ فدرال رزرو بدون افزایش بیشتر نرخ ها بازگردد، سیگنال های متفاوتی وجود داشت. از سوی دیگر، دیلی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو گفت که معتقد است برای کاهش تورم در سال جاری به دو افزایش دیگر نرخ بهره نیاز است.

اگرچه اظهارنظر شدیدتر از سوی کلیولند مستر، رئیس فدرال رزرو صورت گرفت، زمانی که وی اظهار داشت: «اقتصاد در اوایل امسال قدرت اساسی‌تری از آنچه انتظار می‌رفت نشان داده است و تورم سرسختانه بالاست و پیشرفت در تورم اصلی کند می‌شود.»، که به معنای افزایش بیشتر نرخ بهره است. مورد نیاز است. با این حال، بازار پیش از این دو افزایش نرخ دیگر را قیمت گذاری کرده بود و این احتمال وجود داشت که فدرال رزرو پس از آن به چرخه افزایش نرخ خود پایان دهد تا بازار دلار را بفروشد و در نتیجه باعث افزایش قیمت طلا شود. ، چیزی که روز سه شنبه بیشتر آشکار شد.

تست های بعدی قیمت طلا

در روزهای آتی، انتظار داریم طلا همبستگی منفی خود را با دلار آمریکا حفظ کند و هر گونه تضعیف بیشتر دلار آمریکا می تواند باعث افزایش قیمت طلا شود. به‌عنوان رویداد کلیدی بعدی برای طلا، ما انتشار نرخ‌های CPI ایالات متحده برای ژوئن فردا، چهارشنبه را برجسته می‌کنیم. در حال حاضر انتظار می‌رود که نرخ اولیه به صورت سالانه و همچنین به صورت پایه کاهش یابد، در حالی که انتظار می‌رود به صورت ماهانه تسریع شود.

در مجموع، اگر این اعلام نشان دهد که فشارهای تورمی بیشتر روند نزولی دارند، ممکن است به دلیل تشدید انتظارات بازار از فدرال رزرو برای کاهش موضع جنگ طلبانه، دلار آمریکا تضعیف شود. چنین تحولی، مانند انتشار گزارش اشتغال ایالات متحده در ماه ژوئن، می تواند به افزایش قیمت طلا اجازه دهد. از سوی دیگر، اگر فشارهای تورمی سرسختانه بالا بماند، می‌توانیم شاهد تضعیف دلار آمریکا و کاهش قیمت طلا باشیم.

تجزیه و تحلیل فنی – طلا

نمودار XAUUSD H4

گاوهای نر خدا پیشقدم می شوند
  • پشتیبانی: 1932 (S1)، 1910 (S2)، 1886 (S3)
  • مقاومت: 1955 (R1)، 1983 (R2)، 2005 (R3)

در سطح فنی، ما متذکر می شویم که قیمت طلا در چند روز گذشته افزایش یافته است و خط مقاومت 1932 (S1) را شکسته و اکنون به حمایت تبدیل شده است. ما تمایل داریم چشم انداز صعودی قیمت طلا را حفظ کنیم تا زمانی که عملکرد قیمت شمش بالاتر از خط روند صعودی باشد که پس از 6 شروع شده است.هفتم از جولای همچنین اشاره می کنیم که اندیکاتور RSI به ارزش 70 رسیده است که نشان دهنده غلبه احساسات صعودی در بازار است، اما همچنین هشدار می دهد که فلز گرانبها ممکن است به سطوح بیش از حد خرید رسیده باشد و ممکن است برای اصلاح کمتر آماده باشد. سیگنال‌های مشابهی توسط باندهای بولینگر ارسال می‌شوند، زیرا عمل قیمت به پایان رسیده است، که به نوبه خود می‌تواند اشتهای گاو را کاهش دهد.

اگر علاقه خرید ادامه پیدا کند، ممکن است قیمت طلا به دنبال، اگر شکسته نشود، خط مقاومت 1955 (R1) را ببینیم، در حالی که پایه مقاومتی 1983 (R2) را به عنوان پایه احتمالی بعدی گاوها مشخص کنیم. اگر خرس ها دست بالا را به دست آورند، ممکن است شاهد معکوس شدن قیمت فلز گرانبها باشیم، شکست خط روند صعودی فوق الذکر به عنوان اولین سیگنال شکست روند صعودی، شکست از خط حمایت 1932 (S1) و به سمت سد پشتیبانی 1910 (S2) حرکت کنید.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

مشترک شدن در خبرنامه ما

لطفا توجه داشته باشید که ایمیل شما فقط برای اهداف بازاریابی استفاده خواهد شد. لطفا برای اطلاعات بعدی قوانین خصوصی ما را مطالعه کنید