• خانه
  • وبلاگ
  • گاوهای طلا نبرد با فدرال رزرو را آغاز می کنند

گاوهای طلا نبرد با فدرال رزرو را آغاز می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گاوهای طلا نبرد با فدرال رزرو را آغاز می کنند


قیمت طلا در تمام ماه کاهش یافته است و این سوال را باز می کند که آیا این روند جدیدی است یا می توانیم شاهد معکوس باشیم؟ خب، جدیدترین داده‌های کلان از ایالات متحده تصویری تاریک برای طلا در آینده نزدیک نشان می‌دهد. اما فراتر از آن، همه چیز کمی مبهم می شود. و عدم اطمینان جایی است که طلا تمایل دارد بدرخشد.

ایالات متحده نگاهی دوباره به تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم خود ارائه کرد و آن را با دو رقم اعشار به 2.7 درصد از رقم اصلی کاهش داد. نتیجه نشان می دهد که اقتصاد علی رغم اقدامات انجام شده توسط فدرال رزرو همچنان انعطاف پذیر است. این با خرده فروشی بهتر و مشاغل قوی تر که در اوایل ماه مشاهده شد، مطابقت داشت که همگی به کاهش قیمت طلا کمک کردند.

چیزهای بیشتری در تصویر وجود دارد

رقم تولید ناخالص داخلی پس از در نظر گرفتن هزینه‌های مصرف‌کننده کندتر از حد انتظار کاهش یافت. آمریکایی ها کمتر هزینه می کنند، به این معنی که در بزرگترین بخش اقتصاد مشکلاتی وجود دارد. با توجه به اینکه تورم بیش از یک سال است که دستمزدهای واقعی را منفی کرده است، مردم در کیف پول خود خرج می کنند. در حالی که این به طور کلی برای مردم و اقتصاد بد است، اما به دلیل ویژگی های فنی، می تواند در آمار مثبت باشد.

یکی از مولفه‌های بزرگ‌تر که باعث افزایش GPD مثبت می‌شود، کاهش کسری تجاری است. در حالی که به نظر خوب می رسد که کشور هزینه های خود را مرتب می کند، دلیل آن نگران کننده است: آمریکایی ها کمتر خرید می کنند، که به معنای واردات کمتر است. و به دلیل تورم کمتر خرید می کنند. در شرایطی که هزینه های مصرف کننده تحت فشار است، این به طور کلی نشانه بدی برای اقتصاد در میان مدت و بلند مدت است.

آیا اوضاع برعکس خواهد شد؟

یکی از دلایل انتظار رکود اقتصادی این است که فدرال رزرو ممکن است به افزایش نرخ های بهره ادامه دهد، که به طور بالقوه بیش از حد کاهش یافته و باعث کندی اقتصاد شود. از سوی دیگر، اگر تورم همچنان به افزایش خود ادامه دهد، ممکن است مصرف کنندگان شاهد کاهش قدرت خرید خود باشند به طوری که این امر نیز منجر به رکود شود.

به طور سنتی، طلا در طول رکود بهتر از آن عمل می کند زیرا مردم به دنبال پناهگاه های امن هستند. بنابراین دورنمای رکود ممکن است امیدی به افزایش قیمت طلا در آینده ایجاد کند. اما در حال حاضر، با توجه به اینکه شاخص‌های کلان نشان می‌دهند که اقتصاد می‌تواند در برابر انقباضات بیشتر مقاومت کند، گاوهای نر طلا عملاً نبردی را با فدرال رزرو آغاز می‌کنند.

این در مورد افزایش نرخ است

تعداد اقتصاددانانی که پیش‌بینی می‌کنند فدرال رزرو در نشست بعدی خود 50 واحد افزایش یابد، هنوز نسبتاً کم است. فقط بیش از یک چهارم، در واقع. اما این یک اجماع فزاینده است. و هنوز بیش از 3 هفته تا جلسه باقی مانده است. در همین حال، از صورتجلسه آخرین جلسه، به نظر می رسد که فدرال رزرو شروع به نگرانی از تنگ شدن بیش از حد بازار کار کرده است.

از آنجایی که انتظار می رود فدرال رزرو در کوتاه مدت به افزایش نرخ بهره ادامه دهد، دلار ممکن است به تقویت خود ادامه دهد. این امر بازگشت طلا به سطح 1900 دلار را دشوار می کند. در صورت شروع رکود اقتصادی، ممکن است تغییر کند. اما فدرال رزرو اصرار دارد که این اتفاق نخواهد افتاد. داده هایی که در چند ماه آینده منتشر می شود نشان می دهد که حق با چه کسی است.

استراتژی خود را در مورد عملکرد طلا با Orbex آزمایش کنید

باز کردن یک حساب زنده