کاهش خرده فروشی و نفت خام کانادا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کاهش خرده فروشی و نفت خام کانادا


برای مدتی به نظر می رسید که BOC در کاهش نرخ بهره از فدرال رزرو پیشی خواهد گرفت. با عادی شدن بازار خودروهای فرسوده، اقتصاد همچنان در حال رشد بود و تورم اصلی در حال کاهش بود. اما رویدادهای اخیر در خارج از کشور ممکن است کمی بر این پویایی تأثیر گذاشته باشد. دلار کانادا در چند ماه گذشته به آرامی تقویت شده است، اما قیمت نفت می تواند این مسیر را تغییر دهد.

کالاها دوباره در تمرکز

در آخر هفته، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه چین واردات نفت خود را کاهش می‌دهد، که به کاهش قیمت WTI به زیر 80 دلار در هر بشکه کمک کرد. با توجه به اینکه فروش نفت یکی از بزرگترین تقاضاها برای دلار کانادا است، اکنون گمانه زنی ها مبنی بر کاهش آن وجود دارد.

چشم انداز تقاضای نفت خام چین اخیراً ضعیف شده است زیرا گزارش شده است که دو نفر در پکن بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند. این برای اولین بار از ابتدای سال جاری اتفاق خواهد افتاد. رستوران ها و برخی مغازه ها در پایتخت چین بسته هستند. در همان زمان، در بزرگترین شهر داخلی چین، مشاغل برای کنترل یک شیوع دیگر کووید تعطیل شدند. به نظر می رسد خوش بینی اولیه مبنی بر اینکه اقدامات هدفمندتر چین برای کووید در حال کاهش است.

فقط چین نیست

در همین حال، گزارش‌هایی در اروپا منتشر شد مبنی بر اینکه پالایشگاه‌ها اکنون با مشکل غیرمنتظره‌ای مواجه هستند: نفت خام بیش از حد. تجار و شرکت‌های انرژی ظاهراً در تابستان به دلیل نگرانی‌ها مبنی بر کاهش عرضه در زمستان اقدام به خرید کرده‌اند. این مشکل با اعتصابات در پالایشگاه های فرانسوی که باعث کاهش بهره وری می شود، تشدید می شود.

اگر اروپا شروع به کاهش خرید نفت خام برای متعادل کردن جریان‌ها کند، سوخت گران‌تر ترانس آتلانتیک می‌تواند اولین ضربه باشد. این می تواند به معنای افزایش شکاف بین WTI و برنت باشد. بزرگترین چالش عرضه برای بازار انرژی که اکنون در حال ظهور است، کمبود نفت خام نیست که ظرفیت پالایش است. در حالی که این می تواند در کوتاه مدت برای Loonie مشکل ساز باشد، انتظار می رود کانادا در چهار سال آینده بیشترین رشد را در ظرفیت پالایش داشته باشد. انتظار می‌رود ظرفیت پالایش ایالات متحده در همان دوره کاهش یابد، به این معنی که کانادا می‌تواند فرآورده‌های نفتی با ارزش افزوده بیشتری را به همسایه جنوبی خود صادر کند.

عوامل داخلی چطور؟

کانادا فردا خرده فروشی را گزارش می دهد که انتظار می رود کاهش فعالیت اقتصادی را نشان دهد. آنها پس از پیش بینی ماکلم، فرماندار BOC که کاهش قابل توجهی در رشد را پیش بینی کرد، آمدند. با این حال، او این را به طور کلی یک چیز مثبت می بیند، زیرا او همچنین گفت که اقتصاد خیلی سریع در حال رشد است. وی همچنین تاکید کرد که تورم بسیار بالاست.

تقاضای داخلی پایین احتمالا به Loonie در برابر دلار کمک می کند زیرا کانادایی ها کالاهای کمتری وارد می کنند و دلارهای کمتری را به خارج از کشور ارسال می کنند. انتظار می‌رود خرده‌فروشی در ماه اکتبر کاهش -0.5 درصدی ماه به ماه را نشان دهددر مقایسه با رشد 0.7 درصدی در ماه سپتامبر. پیش‌بینی می‌شود که به صورت سالانه، خرده‌فروشی به 5.1 درصد در مقایسه با 7.0 درصد قبلی کاهش یابد. برای یادآوری، نرخ تورم کانادا در مدت مشابه 6.9 درصد بود که نشان می‌دهد فروش واقعی خرده‌فروشی نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

به نظر شما CAD در هفته های آینده چگونه خواهد بود؟ حساب Orbex خود را باز کنید و اکنون تجارت کنید!