• خانه
  • وبلاگ
  • ژوئن ایالات متحده CPI: افزایش بعدی نرخ را تأیید کنید؟

ژوئن ایالات متحده CPI: افزایش بعدی نرخ را تأیید کنید؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ژوئن ایالات متحده CPI: افزایش بعدی نرخ را تأیید کنید؟


اتفاق نظر میان اقتصاددانان این است که تورم ایالات متحده در ماه گذشته به شدت کاهش یافت. اما این ممکن است برای متقاعد کردن فدرال رزرو برای توقف افزایش نرخ بهره در اواخر این ماه کافی نباشد. این پیش بینی همچنین نشان می دهد که تورم اصلی همچنان بالاست. دلار می تواند قوی باقی بماند زیرا سرمایه گذاران به ارزیابی اقدامات بیشتر فدرال رزرو ادامه می دهند.

پاورقی وبلاگ برنامه تلفن همراه EN

تقریباً اتفاق نظر وجود دارد که FOMC یک بار دیگر در نشست جولای به افزایش نرخ‌ها رأی خواهد داد. برای از بین بردن این اجماع، نیاز به یک بی توقعی بزرگ است. بحث در مورد آنچه در سپتامبر اتفاق می افتد باقی می ماند. بلکه می‌تواند بر سیگنال‌های فدرال رزرو برای نشست سپتامبر در اواخر این ماه تأثیر بگذارد. (فدرال رزرو در ماه اوت، زمانی که سمپوزیوم جکسون هول برگزار می شود، تشکیل جلسه نمی دهد.)

چه چیزی می تواند بر بازار تأثیر بگذارد؟

مشکل اصلی این است که فدرال رزرو همچنان می گوید تا پایان سال در مجموع 50 واحد افزایش خواهد داشت. بازار باور ندارد که آنها به آنجا برسند و فقط یک بار در ماه جولای بالا می رود. اجماع بر این است که اقتصاد در نیمه دوم سال عملکرد ضعیفی خواهد داشت و فدرال رزرو را برای ادامه روند صعودی مردد می کند. یا ممکن است وضعیت به حدی وخیم شود که فدرال رزرو مجبور به کاهش یابد.

اگر تورم بالا بماند، این می تواند به متقاعد کردن بیشتر معامله گران کمک کند که فدرال رزرو واقعاً برنامه های خود را دنبال خواهد کرد. اما یک نکته وجود دارد: هر چه فدرال رزرو بیشتر افزایش دهد، رکود بیشتر انتظار می رود. بنابراین حتی اگر تورم بالا باشد و معامله‌گران شروع به افزایش قیمت‌ها کنند، ممکن است دلار چندان افزایش پیدا نکند.

حرکت به سمت پایین؟

اگر تورم کمتر از حد انتظار باشد، ممکن است بازار احساس کند که فدرال رزرو با افزایش نرخ‌ها تا آن حد پیش نرفته است. اما این به این معنی است که ایالات متحده احتمال بیشتری دارد که از فرود سخت اجتناب کند، به این معنی که نرخ های بهره ممکن است برای مدت طولانی تر از آنچه بازار در حال حاضر انتظار دارد، در این بالا باقی بماند. این امر می‌تواند به پایین‌تر از دلار سقوط کند زیرا بازدهی منحنی افزایش می‌یابد.

داده های مشاغل هفته گذشته با یک عنصر مهم منتشر شد: متوسط ​​دستمزدها در ماه ژوئن 4.4 درصد افزایش یافت که سریعتر از تورم 4.1 درصدی در ماه می بود. و انتظار می رود تورم در ماه ژوئن بسیار کمتر از آن باشد. این بدان معناست که تنش‌های بازار کار فشار قیمت‌ها را بالاتر نگه می‌دارد و می‌تواند به این معنی باشد که فدرال رزرو باید تمرکز خود را تغییر دهد. بنابراین حتی اگر تورم در حال کاهش باشد، فدرال رزرو ممکن است احساس کند هنوز باید برای اطمینان از ادامه تورم روی هدف، اقدام کند.

مراقب چه چیزی باشیم

انتظار می رود تورم اصلی ژوئن ایالات متحده به شدت کاهش یابد و به 3.2٪ برسد. از 4.0 درصد در ماه می. این هنوز بالاتر از نرخ هدف 2.0٪ است، اما به وضوح نسبت به سال گذشته یک بهبود چشمگیر است. جایی که همه چیز سخت می شود با آن است انتظار می رود نرخ اولیه در 5.0٪ ثابت بماند، فقط سه رقم اعشار کمتر از 5.3% در ماه می. اگرچه مطمئناً در مسیر درستی حرکت می کند، اما به طور قابل توجهی بالاتر از هدف فدرال رزرو است.

بازارها احتمالاً بیشتر بر روی نرخ بهره کلیدی تمرکز خواهند کرد زیرا این همان چیزی است که فدرال رزرو بیشتر به آن اهمیت می دهد. کاهش بیشتر از حد انتظار می تواند این اجماع را تقویت کند که پس از جولای هیچ افزایش نرخی وجود نخواهد داشت. حذف انتظارات می تواند منجر به نگرانی از ادامه افزایش نرخ بهره و احتمال بیشتر شدن رکود شود.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USD با Orbex آزمایش کنید

باز کردن یک حساب زنده