چگونه یک معامله گر فارکس شویم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه یک معامله گر فارکس شویم


آ تاجر ارزکه به عنوان معامله گر فارکس نیز شناخته می شود، ارزها را از طریق بازار ارز معامله می کند. هر کسی که کمی پول و حوصله برای توسعه دانش و تجربه داشته باشد می تواند تجارت فارکس را شروع کند.

این بازار فارکس یکی از بزرگترین و نقدشونده ترین بازارهای مالی در جهان با حجم معاملات روزانه 6.6 تریلیون دلار است.

اگر می خواهید تجارت فارکس را شروع کنید، نکات این راهنما را دنبال کنید تا به شما در شروع کار کمک کند. فقط به خاطر داشته باشید که تبدیل شدن به یک معامله گر مطمئن نیاز به کار سخت، صبر و تمرین زیاد دارد.

چگونه یک معامله گر فارکس شویم

چگونه برای معاملات فارکس آماده شویم

برای آماده شدن برای سفر آنلاین تجارت فارکس خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. تجارت با یک حساب آزمایشی را تمرین کنید

یک حساب آزمایشی با یک کارگزار فارکس قابل اعتماد CFD باز کنید و تجارت فارکس را با پول مجازی تمرین کنید. می توانید معاملات را در زمان واقعی انجام دهید و نتایج بالقوه را ببینید. یک حساب آزمایشی یک محیط معاملاتی زنده را شبیه‌سازی می‌کند و در عین حال به شما امکان دسترسی به داده‌های بازار در زمان واقعی و بینش‌های متخصص را می‌دهد. اساساً، معاملات را می توان در زمان واقعی انجام داد و نشان می دهد که اگر با پول واقعی معامله می کردید، ضرر و سود واقعی چگونه بود.

2. اهداف واقع بینانه تعیین کنید

تعیین هدف بخشی ضروری از تجارت آنلاین فارکس است زیرا عملکرد و درآمد اغلب از ماه به ماه متفاوت است. اهداف به شما چیزی را می دهد که هنگام معامله در بازار فارکس به دنبال آن باشید. قبل از اینکه به هر سفر تجاری بروید، باید یک برنامه ایجاد کنید و در نظر داشته باشید که چه اهداف تجاری را باید برای خود تعیین کنید. برخی از معامله گران حرفه ای دوست دارند اهداف بلندمدت را تعیین کنند و با مبادله مقادیر کمتر، ریسک را به حداقل برسانند.

3. جفت ارز خاص تجارت

شما می توانید جفت ارزهای خاصی را در بازار فارکس معامله کنید و به دلیل نقدشوندگی قوی آنها، تجارت بین این جفت ها را آغاز کنید. همچنین می توانید در ساعات اوج مصرف که بازار فارکس فعال ترین است، معامله کنید. جفت ارزهای زیر به دلیل نقدینگی بالا محبوب هستند:

 • USD/EUR
 • USD/JPY
 • USD/CHF
 • USD/GBP
 • USD/CAD
 • USD/AUD

5. از یک پلت فرم معاملاتی قابل اعتماد استفاده کنید

پلتفرم های معاملاتی قابل اعتماد مانند پلتفرم متاتریدر 4 می توانند پوشش بازار و طیف گسترده ای از ابزارهای مفید را ارائه دهند. می توانید با باز کردن یک حساب آزمایشی در پلت فرم معاملاتی MT4، تجارت فارکس را با یک کارگزار فارکس تمرین کنید. بررسی کنید که آیا پلت فرم معاملاتی انتخابی شما دارای ویژگی هایی مانند:

 • قابلیت های نمودارگیری پیشرفته
 • اتوماسیون تجارت
 • شخصی سازی ها
 • اخبار بازار زمان واقعی

6. به تمرین ادامه دهید

بازارهای ارز به طور مکرر تغییر می کنند و فرصت های زیادی برای ادامه یادگیری فراهم می کنند. حتی پس از کسب تجربه در تجارت زنده، ممکن است بخواهید به تمرین با یک حساب آزمایشی ادامه دهید، به خصوص هنگام آزمایش استراتژی های جدید.

7. با یک کارگزار فارکس معتبر CFD حساب باز کنید

برای شروع تجارت آنلاین فارکس، باید یک کارگزار فارکس قابل اعتماد CFD را انتخاب کنید. یکی از راه های یافتن کارگزار فارکس مناسب این است که یک حساب کاربری باز کنید و آنچه را که آنها ارائه می دهند کشف کنید. همچنین می‌توانید حساب آزمایشی آن‌ها را بررسی کنید، پلتفرم فارکس آن‌ها را دانلود کنید، تحلیل بازار آن‌ها را بخوانید و تست کنید که وب‌سایت آن‌ها چقدر خوب است.

8. تجارت کوچک را شروع کنید

بهتر است تجارت را با مقدار کمی پول شروع کنید و با افزایش اعتماد به نفس، میزان سرمایه گذاری در معاملات خود را افزایش دهید. هنگامی که معامله را شروع می کنید، برخی از معاملات را از دست خواهید داد و برخی دیگر را برنده خواهید شد. با این حال، شما در واقع از هر قدمی که برمی دارید و هر اشتباهی که مرتکب می شوید، درس خواهید گرفت. صبور باشید و وقت بگذارید.

مهارت هایی که معامله گران فارکس باید توسعه دهند

معامله گران فارکس باید مهارت هایی را توسعه دهند که به کاهش ریسک و افزایش شانس موفقیت آنها کمک کند. آنها عبارتند از:

انتظار

یاد بگیرید که ریسک را پیش بینی کنید تا بتوانید تعداد معاملات باخت را به حداقل برسانید. برای مثال، می‌توانید موقعیت خود را با انواع سفارش‌های خاصی محافظت کنید، مانند توقف‌های شناور، که قیمت توقف را در مقدار ثابتی کمتر از قیمت بازار با مقدار «بعدی» ضمیمه تعیین می‌کند.

برنامه ریزی

یک طرح معاملاتی ایجاد کنید و آن را دنبال کنید تا بتوانید به اهداف خود برسید. برنامه ریزی یک عنصر مهم در تجارت موفق است. یک طرح معاملاتی می تواند به شما کمک کند تا در مسیر درست هدایت شوید، زیرا چارچوبی را برای اندازه گیری عملکرد معاملاتی شما فراهم می کند که می توانید به طور مداوم آن را نظارت کنید.

در برنامه معاملاتی خود، باید نحوه ورود و خروج از معاملات و همچنین معیارهایی مانند پارامترهای ریسک، اندازه موقعیت، محیط های بازار مورد معامله و موارد دیگر را درج کنید. هنگام ساختن یک طرح معاملاتی، چند سوال مانند موارد زیر را از خود بپرسید:

 • آیا من یکی را معامله کنم ارز یا جفت?
 • سود مورد انتظار من چقدر است؟
 • چقدر حاضرم در یک معامله ضرر کنم؟

به این سؤالات پاسخ دهید تا به شما کمک کند مسیر عمل خود را توسعه دهید.

صبر

صبر و خودکنترلی ضروری است زیرا این توانایی ها می توانند به شما در تصمیم گیری منطقی معاملات کمک کنند. در واقع صبر به شما این امکان را می دهد که منتظر زمان و قیمت مناسب باشید خرید می کند و می فروشم.

چگونه یک معامله گر فارکس شویم

گزارشی داشته باشید و معاملات خود را بررسی کنید

فعالیت تجاری خود را در یک مجله ثبت کنید. صرف مدتی برای بررسی نحوه عملکرد معاملاتتان سودمند است. وقت گذاشتن برای نگاه کردن به اینکه چرا در ماه گذشته تصمیمات معاملاتی خاصی گرفتید، معاملات چگونه انجام شد و چه کارهایی می توانستید بهتر انجام دهید، می تواند در ایجاد استراتژی متناسب با سبک معاملاتی شما بسیار ارزشمند باشد.

ریسک خود را مدیریت کنید

ریسک خود را با استفاده موثر از دستورات توقف ضرر مدیریت کنید تا در صورت حرکت بازار بر خلاف موقعیت شما، ضرر خود را محدود کنید. به همین ترتیب، یک دستور برداشت سود می تواند به معامله گران کوتاه مدت کمک کند تا ریسک خود را مدیریت کنند. آنها می توانند به هدف سود خود برسند و قبل از اینکه معامله در جهت مخالف شروع شود، از آن خارج شوند. برای مدیریت کارآمدتر موقعیت‌های خود، می‌توانید هم از استاپ ضرر و هم از سفارش‌های سود استفاده کنید.

به اهداف فروش خود برسید

تجارت فارکس به نظم و تمرین مداوم نیاز دارد. اگر می خواهید همه چیز را در مورد معاملات فارکس با یک کارگزار جهانی بیاموزید، یک حساب آزمایشی با IronFX باز کنید تا مهارت های معاملاتی خود را تمرین کنید. شما همچنین می توانید از طریق وب سایت IronFX از مدرسه IronFX دیدن کنید و به مجموعه ای از منابع آموزشی و مواد برای بهبود مهارت های معاملاتی خود دسترسی پیدا کنید و به شما کمک کند تا به یک معامله گر بهتر تبدیل شوید.

سلب مسئولیت: این اطلاعات توصیه سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است

اشتراک گذاری:

چگونه یک معامله گر فارکس شویم چگونه یک معامله گر فارکس شویم