چگونه وارد تجارت آنلاین فلز شویم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه وارد تجارت آنلاین فلز شویم؟


محبوب ترین فلزات گرانبها در تجارت فلزات طلا و نقره هستند. دومی به شدت با ارزهای اصلی و اقتصاد جهانی به عنوان یک کل مرتبط است. فلزات گرانبها برای مدت طولانی وسیله مبادله بین فروشندگان در سراسر جهان بوده است. در واقع طلا پرکاربردترین فلز گرانبها برای این منظور و برای حفظ ثروت است.

معامله گران می توانند فلزات را با CFD معامله کنند، به این معنی که می توانند در مورد افزایش یا کاهش قیمت فلزات بدون داشتن دارایی واقعی حدس و گمان کنند. برای مثال، معامله‌گران فلزات می‌توانند CFD‌ها را بر روی طلا یا نقره در جهتی که فکر می‌کنند بازار حرکت می‌کند معامله کنند، یا کوتاه یا بلند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجارت آنلاین فلزات، مزایای تجارت فلزات و عوامل موثر بر قیمت فلزات زیر را بخوانید.

دو عدد طلایی با چند عدد شمعدان سبز و قرمز در سمت راست و یک فلش سبز اشاره به تجارت آنلاین فلزات

کالا در تجارت فلز

تجارت طلا

این احتمالاً محبوب ترین فلز در تجارت آنلاین طلا است. به عنوان پایه ای برای جواهرات و همچنین به عنوان نوعی ارز شناخته شده است. قیمت طلا هر روز هفته به صورت 24 ساعته توسط بازار تعیین می شود. قیمت طلا تحت تاثیر عرضه و تقاضا نیست. این به این دلیل اتفاق می افتد که عرضه معادن جدید نمی تواند با افزایش ذخایر طلای زمینی همراه شود. به عبارت دیگر، وقتی مردم می‌فروشند، قیمت کاهش می‌یابد، اما وقتی سهام تازه می‌گیرند، به سرعت تمام می‌شوند و قیمت طلا افزایش می‌یابد.

تجارت نقره

تغییرات در قیمت نقره غیر قابل پیش بینی تر از طلا است. این به دلیل درک دوگانه نقره به عنوان فلزی برای مصارف صنعتی و ذخیره ارزش است. همچنین لازم به ذکر است که استفاده از نقره بر قیمت آن تأثیر می گذارد و این نشان می دهد که نقره برای اهدافی غیر از مد یا به عنوان ذخیره ارزش استفاده می شود. معامله گران نقره نقره را انتخاب می کنند زیرا به گفته کارشناسان، این یک منبع محدود است، به این معنی که ارزش آن در دراز مدت همچنان افزایش می یابد.

تجارت پلاتین و پالادیوم

پلاتین و پالادیوم به دلیل کاربرد صنعتی و استفاده در جواهرات از اهمیت بالایی برخوردار هستند. فرارترین این فلزات گرانبها پلاتین است، اگرچه پالادیوم، فلزی کمتر شناخته شده، کاربرد صنعتی بیشتری دارد. عرضه و تقاضا بیشترین نقش را در تعیین قیمت پلاتین در تجارت دارد. پلاتین به دلیل فرآیندهای سخت استخراج و جداسازی که به مقدار قابل توجهی انرژی نیاز دارد، برخلاف طلا تنها به عنوان آلیاژی با فلزات دیگر وجود دارد.

آیا ارزش معامله فلزات را دارد؟

تجارت فلزات گرانبها یک انتخاب مالی خوب برای معامله گران در سراسر جهان در نظر گرفته می شود. به ویژه طلا که به عنوان دارایی امن در نظر گرفته می شود، اغلب در زمان عدم اطمینان بازار انتخاب می شود. علاوه بر این، استفاده از فلزات در جواهرسازی و سایر صنایع، تقاضای آنها را به شدت بالا می‌برد. اگر معامله گران قبل از شروع، اهداف و ریسک خود را بدانند، معامله فلزات یک انتخاب سرمایه گذاری خوب است.

علاوه بر این، یک معامله گر فلزات معمولاً فلزات را معامله می کند زیرا آنها محافظت در برابر تورم را ارائه می دهند که یک ارزش اساسی است. آنها همچنین در برابر تحولات مالی یا سیاسی مقاومت می کنند.

دو شمش طلا روی یک تکه کاغذ با چندین شماره که به تجارت آنلاین فلز اشاره دارد

مزایای تجارت آنلاین فلز چیست؟

محافظت در برابر تورم

معاملات فلزات گرانبها یا معاملات طلا در بازار فارکس می تواند به شما کمک کند تا زمانی که تورم بر سایر دارایی های مالی شما تأثیر می گذارد، در معرض نوسانات اقتصادی غیرقابل پیش بینی قرار نگیرید.

فرصت های متنوع سازی

طلا به دلیل شهرت آن به عنوان یک محافظ قابل اعتماد در برابر کاهش ارزش پول یا تورم بیش از حد، محبوبیت خاصی دارد و تجارت این فلز را به بخشی ضروری از تنوع پرتفوی تبدیل می کند.

افزایش نقدینگی

از آنجایی که فلزات گرانبها مایع هستند، علاقه به بازار فلزات گرانبها وجود دارد.

قیمت کالا در معاملات فلزات چه تاثیری دارد؟

قیمت فلزات گرانبها تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد. بیایید موارد زیر را در نظر بگیریم:

عرضه و تقاضا

ارزش فلزات گرانبها زمانی که کمیاب یا در تقاضا هستند، مانند هر کالا یا خدمات دیگری افزایش می یابد.

بی ثباتی اقتصادی

فلزات گرانبها به دلیل ارزش بلندمدتشان، عموماً به عنوان دارایی های امن در طول دوره های تحولات اقتصادی و سیاسی در نظر گرفته می شوند.

تولید صنعتی

ساخت جواهرات، لوازم الکترونیکی، تجهیزات پزشکی و قطعات خودرو تنها بخشی از کاربردهای صنعتی فلزات گرانبها هستند. برنامه های جدید همیشه در حال ایجاد هستند. تقاضا برای فلزات گرانبها همراه با تقاضای عمومی در حال افزایش است.

قدرت دلار آمریکا

از آنجایی که فلزات گرانبها بر حسب دلار هستند، تغییرات در ارزش دلار آمریکا تأثیر بیشتری بر آنها دارد. فلزات گرانبها محل مناسبی برای سپرده گذاری دلار در زمان کاهش ارزش دلار هستند که احتمالاً باعث افزایش قیمت فلزات گرانبها می شود.

انتخاب معاملات فلزات

در زمان بی ثباتی اقتصادی، فلزات گرانبها به طور کلی به عنوان پناهگاه های امن در نظر گرفته می شوند و بینش اقتصادی ارائه می دهند. حتی زمانی که بازارها رو به رکود هستند، بسیاری از سرمایه گذاران عاقل فلزات گرانبها را برای تنوع بخشیدن به پرتفوی خود و محافظت از موقعیت خود معامله می کنند. یک رویکرد عملی و موثر برای این امر استفاده از فلزات گرانبها است. اطمینان از درک اهداف و مشخصات مدیریت ریسک قبل از شروع، برای موفقیت بالقوه در این موقعیت ضروری است. کسب درآمد با بهره گیری از نوسانات فلزات گرانبها امکان پذیر است. از سوی دیگر، اگر کنترل نشود، ضرر نیز ممکن است رخ دهد.

تجارت آنلاین فلزات مانند هر نوع تجارت دیگری خطراتی را به همراه دارد. همیشه یک ریسک احتمالی در رابطه با تجارت فلزات گرانبها وجود دارد، علیرغم این واقعیت که آنها با “بیمه” و درجاتی از امنیت همراه هستند. قیمت فلزات ممکن است در نتیجه عدم تعادل فنی کاهش یابد. این برای فروشندگان سودمند است زیرا قیمت ها در زمان های اقتصادی نامطمئن بالا هستند.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

چگونه وارد تجارت آنلاین فلز شویم؟
چگونه وارد تجارت آنلاین فلز شویم؟