چگونه وارد تجارت آنلاین فلز شویم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه وارد تجارت آنلاین فلز شویم؟


بازار فارکس روز جمعه در ساعت 17:00 بسته می شود و یکشنبه در ساعت 17:00 به وقت محلی نیویورک باز می شود. هنگامی که بازار باز است، معامله گران از سراسر جهان می توانند ارز را از طریق کارگزاران فارکس معامله کنند و در 24 ساعت شبانه روز و 5 روز هفته در بازار فارکس معامله کنند.

بازار فارکس در آخر هفته تعطیل است و قابل معامله نیست. با این حال، قیمت ارز همچنان می تواند نوسان داشته باشد. به همین دلیل است که ممکن است با باز شدن بازار در روز یکشنبه شاهد تغییر قیمت ها باشید. پس از آن، معامله گران فارکس نمی توانند در آخر هفته هیچ معامله ای انجام دهند زیرا بازار ارز از یکشنبه عصر تا جمعه باز است. معامله‌گران و بانک‌های سازمانی فارکس بیشتر از دوشنبه تا جمعه فعالیت می‌کنند.

با این حال، برخی از معامله گران فارکس می توانند با استفاده از چنین استراتژی های معاملاتی مانند تکنیک شکاف آخر هفته از فرصت های معاملاتی آنلاین فارکس استفاده کنند. معامله‌گرانی که از این استراتژی استفاده می‌کنند، قصد دارند از تغییر قیمت بین بسته شدن بازار در روز جمعه و بازگشایی آن در روز یکشنبه سود ببرند.

کسانی که می خواهند شکاف ارز را در آخر هفته معامله کنند، باید بروکرهای آنلاین فارکس را پیدا کنند که در آخر هفته باز هستند. آنها همچنین باید یک استراتژی داشته باشند و درک خوبی از اخبار بازار داشته باشند.

چگونه وارد تجارت آنلاین فلز شویم؟

چرا اکثر معامله گران در تعطیلات آخر هفته معامله نمی کنند؟

معاملات فارکس همه چیز در مورد حجم است. بدون حجم معاملات، نوسانات غیرقابل پیش بینی وجود دارد و معامله گران روزانه معامله در چنین شرایطی را غیرممکن خواهند دید.

در طول هفته معاملاتی، حجم در بازارهای FX بالا بود، با حجم بالا در طول جلسه لندن، کمتر به ساعات معاملاتی ایالات متحده و حجم کم در ساعات معاملات آسیایی. برای معامله گران فارکس، بهترین زمان برای شروع معاملات فارکس زمانی است که بازار باز می شود، در حالی که در پایان جلسات حجم کمتر است.

اگر بازار در آخر هفته به روی معامله گران خرد باز بود، معامله گران دچار اختلال می شدند زیرا موسسات مالی بزرگ با ظرفیت کامل کار نمی کردند و بانک ها نمی توانستند ارز زیادی را جابجا کنند و حجم بازار بسیار کم می شد. این معادل شرایط سخت معامله، اسپرد بالا و اهرم کمتر برای معامله گران است.

استراتژی تجارت شکاف

برای کسانی که می خواهند معاملات ارزی را در آخر هفته شروع کنند، استراتژی تجارت شکاف چنین فرصتی را فراهم می کند. این استراتژی بر این انتظار متمرکز است که قیمت افتتاحیه یکشنبه به قیمت بسته شدن روز جمعه بازگردد. تفاوت قیمت زمانی که بازار ارز در جمعه شب بسته می شود و قیمتی که در روز یکشنبه باز می شود، به عنوان «شکاف» شناخته می شود. به عنوان مثال، یک خبر مهم یا رویداد مهم مانند حمله روسیه به اوکراین، که تأثیر زیادی بر روبل روسیه دارد، می‌تواند باعث ایجاد «شکاف» یا تغییر زیادی در قیمت بین تعطیلات روز جمعه و روز یکشنبه شود.

برای چنین شکاف هایی، داشتن حجم زیاد مهم است که غیرممکن است، زیرا اکثر معامله گران و موسسات مالی بزرگ تعطیل هستند یا در آخر هفته ارز معامله نمی کنند. به همین دلیل است که معامله گران فارکس آخر هفته بر کاهش شکاف ها تمرکز می کنند. بسته شدن شکاف ها می تواند توسط تعداد کمی از معامله گران ایجاد شود که یک ارز را در همان جهت معامله می کنند. به عنوان مثال، بازار با افزایش واکنش نشان می دهد و بسیاری از معامله گران تصمیم می گیرند برخلاف روند معامله کنند، به این امید که از آن بهره ببرند.

چگونه وارد تجارت آنلاین فلز شویم؟

انواع اسلیپ های فارکس

هنگام معامله در فارکس در آخر هفته، معامله گران تمایل دارند از سه نوع شکاف فارکس استفاده کنند: شکاف های شکست، شکاف های فرسودگی و شکاف های ادامه دار.

  • شکاف های پارگی: زمانی که قیمت خارج از الگو باشد یا از سطح حمایت بحرانی یا سقف فراتر رود، شکاف های شکست را دریافت می کنیم. قیمت تمایل دارد از مرحله تثبیت خارج شود و شکاف ایجاد کند.
  • تمام شدن شکاف ها: این شکاف ها در انتهای یک الگوی قیمت رخ می دهد و نشان دهنده تلاش برای بالا یا پایین رفتن است. آنها به دنبال افزایش ناگهانی حجم هستند که به طور چشمگیری معکوس می شود. از آنجایی که هیچ کس دیگری وارد معامله نمی شود، قیمت کاهش می یابد که نشان دهنده پایان روند است.
  • شکاف های دنباله: آنها در طول یک الگوی قیمت رخ می دهند و افزایش خرید و فروش را نشان می دهند.

چگونه شکاف آخر هفته را معامله کنیم

برای معامله تفاوت در آخر هفته، باید جفت ارزی را انتخاب کنید که محبوب و بسیار نقد باشد. سپس باید قیمت بسته شدن را در ساعت 17:00 به وقت شرقی روز جمعه بررسی کنید تا بتوانید تعیین کنید که آیا تفاوت قابل معامله است یا خیر زمانی که بازار فارکس در روز یکشنبه باز می شود یا خیر.

بسته به ریسک پذیری خود، اندازه شکاف و میزان بزرگی آن را برای گرفتن یک موقعیت انتخاب کنید.

به عنوان مثال، با در نظر گرفتن قیمت بسته شدن روز جمعه 82.00، زمانی که بازار توکیو در ساعت 7:00 عصر به وقت شرقی یکشنبه باز می شود، اگر قیمت افتتاحیه حداقل 82.80 یا 81.20 باشد، می توانید وارد معامله شوید. اگر زمانی که بازار فارکس به 82.80 باز شد شکافی وجود داشت، می توانید جفت را بفروشید و زمانی که قیمت به 82.00 رسید از معامله خارج شوید. از سوی دیگر، اگر بازار در 81.20 باز شود، می توانید جفت را خریداری کرده و با بازگشت قیمت به 82.00 از معامله خارج شوید.

معاملات آخر هفته فارکس: ملزومات

پلت فرم

هنگامی که معاملات فارکس را در آخر هفته شروع می کنید، باید درک خوبی داشته باشید و بدانید که چگونه از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال استفاده کنید. به همین دلیل است که باید از پلتفرمی استفاده کنید که بتوانید به آن تکیه کنید و تمام ابزارهای مورد نیاز شما را فراهم کند. متاتریدر 4 (MT4) محبوب ترین پلتفرم فارکس است و هم برای مبتدیان و هم برای معامله گران با تجربه مناسب است.

استراتژی

بازار فارکس در آخر هفته رفتار متفاوتی دارد، بنابراین برای استفاده از شرایط مختلف بازار به استراتژی مانند استراتژی شکاف آخر هفته نیاز خواهید داشت.

خطرات

وقتی معامله‌گران هنگام معامله استراتژی شکاف آخر هفته به ریسک شکاف اشاره می‌کنند، به شکاف‌های غیرمنتظره اشاره می‌کنند. بنابراین اگر بازارها برای مدت طولانی بسته باشند، خطرات بیشتری وجود دارد. به عنوان مثال، هنگام معامله با شکاف یک شبه، ریسک کمتری نسبت به شکاف آخر هفته وجود دارد، زیرا تغییرات قیمت می تواند کمتر ناگهانی و ناگهانی باشد.

چگونه وارد تجارت آنلاین فلز شویم؟

مزایا و معایب معاملات آخر هفته فارکس

حرفه ای ها

  1. معامله گران می توانند استراتژی های معاملاتی مختلفی مانند شکاف آخر هفته را امتحان کنند، که می تواند در معاملات آخر هفته موثر باشد.
  2. معاملات آخر هفته به معامله گران فرصت بیشتری برای معامله و فرصت های بیشتری برای تحقق سود بالقوه می دهد.
  3. معامله گرانی که هر روز مشغول هستند می توانند از بازار فارکس آخر هفته استفاده کنند.

منفی

  1. با نقدینگی کم، اجرای سفارش آخر هفته ممکن است دشوار باشد و سفارشات با قیمت درخواستی تکمیل نشوند.
  2. معامله گران ممکن است افزایش اسپرد را تجربه کنند زیرا حجم معاملات کمتر است و کارگزاران فارکس CFD اسپردها را برای پوشش هزینه ها افزایش می دهند.
  3. معاملات آخر هفته با معاملات در ساعات کاری سنتی متفاوت است، بنابراین ممکن است نوسانات غیرمنتظره و شدید قیمت رخ دهد.

هنگام معامله در فارکس با شکاف آخر هفته، باید درک خوبی از بازار داشته باشید، یک کارگزار ارز آنلاین قابل اعتماد و یک پلت فرم معاملاتی قابل اعتماد را انتخاب کنید. باید اطمینان حاصل کنید که استراتژی معاملاتی فارکس آخر هفته ای که انتخاب می کنید با مدیریت ریسک قوی همراه است زیرا محیط بازار آخر هفته غیرقابل پیش بینی و نوسانات بیشتری است.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

چگونه وارد تجارت آنلاین فلز شویم؟
چگونه وارد تجارت آنلاین فلز شویم؟