• خانه
  • وبلاگ
  • چگونه سود بانکی می تواند بازارهای ارز را تکان دهد

چگونه سود بانکی می تواند بازارهای ارز را تکان دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه سود بانکی می تواند بازارهای ارز را تکان دهد


فردا شاهد شروع غیررسمی فصل های درآمد سه ماهه اول با گزارش هایی از بزرگترین بانک های ایالات متحده خواهیم بود. با توجه به بحران اخیر در سیستم مالی که شاهد فروپاشی سه بانک منطقه ای ایالات متحده بود، به علاوه تصاحب اضطراری Credit Suisse، جای تعجب نیست که این یک تمرکز اصلی برای بازارها باشد. و نه تنها در بازار سهام، زیرا آنچه در بخش بانکی اتفاق می افتد می تواند به ارزها و سیاست های پولی نیز سرایت کند.

رمضان پاورقی EN

انتشار صورتجلسه دیروز FOMC نشان داد که بحران بانکی کانون توجه فدرال رزرو است. اعضایی که قبلاً رأی دادن به 50 bps را در نظر گرفته بودند، در عوض تصمیم گرفتند افزایش کمتری داشته باشند. پیش‌بینی‌های کارکنان برای اقتصاد کاهش یافت و فدرال رزرو اکنون انتظار دارد که اقتصاد در اواخر سال به دلیل بخش بانکی به یک رکود خفیف سقوط کند.

مراقب چه چیزی باشیم

دو موضوع کلیدی برای تمرکز بر روی گزارش های بانکی وجود دارد که می تواند بازارها را هدایت کند: سپرده ها و وام ها. یکی از مواردی که فدرال رزرو به آن اشاره کرد این بود که انتظار می رود اقتصاد کندتر رشد کند زیرا بانک ها کمتر وام می دهند. افزایش کنترل‌ها بر بانک‌ها و هزینه بالاتر ریسک، مؤسسات مالی را در تأمین وجوه به مردم و مشاغل محتاط‌تر می‌کند. این به نوبه خود به کاهش هزینه ها و کندی اقتصاد کمک می کند.

بانک‌ها در حال حاضر افزایش معوقه را در صورت‌حساب‌های ماهانه خود برای صندوق‌های اصلی گزارش کرده‌اند. این به زبان انگلیسی ساده این است که بانک‌ها می‌بینند که افراد بیشتری بدهی کارت اعتباری خود را به موقع پرداخت نمی‌کنند. این فشار فزاینده بر سیستم مالی به افزایش نرخ بهره کمک می کند و باعث می شود مردم تمایل کمتری به وام گرفتن داشته باشند.

این تورم و کاهش نرخ بهره است

با پول کمتری برای خرج کردن در بین مصرف کنندگان، طبیعی است که فرض کنیم تورم نیز کاهش خواهد یافت. این ممکن است چیزی باشد که فدرال رزرو روی آن حساب می کند، زیرا توافق بین اعضای FOMC تنها یک افزایش بیشتر و سپس ثابت نگه داشتن نرخ بهره است. اگر بانک‌ها تمایل کمتری به وام دادن دارند، پس کار فدرال رزرو در کاهش تورم را انجام می‌دهند.

بازار با ارزیابی فدرال رزرو مخالف است، قیمت گذاری در این انتظار است که رکود آتی آنقدر بد باشد که فدرال رزرو را مجبور به کاهش نرخ کند. به این ترتیب، پیش‌بینی بانک‌ها از جمله میزان کاهش وام‌هایی که در شرایط جوی جدید می‌توانند انجام دهند، می‌تواند تعیین کند که قیمت دلار در روزهای آینده چگونه خواهد بود.

سپرده ها نیز در تمرکز است

بحران بانکی ناشی از جابجایی سپرده گذاران از بانک هایی بود که آسیب پذیر تلقی می شدند به بانک های بزرگی که سالم تر تلقی می شدند. اگر وضعیت بانکی عادی شود، بانک‌های بزرگ شاهد تثبیت سپرده‌ها خواهند بود که می‌تواند به کاهش نگرانی‌های بازار کمک کند.

در اینجا، بازارها احتمالاً بیشتر بر روی تماس های کنفرانسی متمرکز خواهند شد که در آن مدیران عامل می توانند جزئیات بیشتری در مورد نحوه عملکرد سپرده ها در آوریل ارائه دهند. ممکن است فقط بانک های بزرگ نباشند زیرا بانک های کوچکتر در بقیه ماه گزارش می دهند. اگر هر یک از آنها کاهش قابل توجهی در سپرده ها داشته باشد، بازار می تواند دچار تکان شود.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده