• خانه
 • وبلاگ
 • چگونه در فارکس معامله کنیم؟ راهنمای مفید

چگونه در فارکس معامله کنیم؟ راهنمای مفید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه در فارکس معامله کنیم؟ راهنمای مفید


فارکس فرآیند مبادله یک ارز با ارز دیگر به دلایل بسیاری از جمله تجارت، تجارت یا گردشگری است.

EUR/USD، GBP/USD، USD/JPY، USD/CHF، USD/CAD، AUD/USD و NZD/USD جفت ارزهای اصلی معامله شده توسط معامله گران فارکس در سراسر جهان هستند.

برای یادگیری همه چیز در مورد تجارت آنلاین فارکس و جفت ارز به ادامه مطلب مراجعه کنید. عوامل موثر بر تغییرات قیمت آنها را درک کنید.

جفت ارز چیست؟

همه ارزها معمولاً در معاملات فارکس به صورت جفت معامله می شوند. مظنه جفت ارز از دو ارز تشکیل شده است. برای مثال، یورو و دلار آمریکا اولین و دومین ارز در جفت ارز EUR/USD هستند. ارز اول، ارز پایه است، در حالی که ارز دوم، ارز مظنه است. بنابراین، اگر یک معامله گر این جفت را معامله کند، به این معنی است که برای خرید CFD به دلار، CFD ها را به یورو می فروشد.

به همین ترتیب، اگر ارزش یک ارز تغییر کند، همیشه نسبت به ارز دیگر تغییر می کند. اگر به عنوان مثال، یورو افزایش یابد، به این معنی است که در برابر دلار افزایش یافته یا دلار ارزان شده است. در نتیجه خرید یورو هزینه بیشتری را به همراه خواهد داشت.

EUR/USD و USD/JPY دو جفت ارز نقدی محبوب برای معامله گرانی هستند که تازه وارد تجارت فارکس شده اند. آنها توسط بسیاری از کارگزاران فارکس به صورت آنلاین ارائه می شوند. علاوه بر این، این معامله گران با تجزیه و تحلیل نمودارهای فنی و دنبال کردن داده های اقتصادی، زمان زیادی را برای مطالعه بازار و جفت ارزهای مورد علاقه خود سرمایه گذاری می کنند. انتخاب بهترین استراتژی معاملاتی فارکس، تمرین نظم و انضباط و کنار گذاشتن احساسات بسیار مهم است. شما می توانید بر اساس برنامه و سبک زندگی خود بهترین زمان را برای معامله انتخاب کنید، که بر نوع معاملاتی که انجام می دهید، معاملات نوسانی، معاملات روزانه یا اسکالپینگ نیز تاثیر می گذارد.

عوامل موثر بر ارزش جفت ارز

داده های اقتصاد کلان، تصمیمات بانک مرکزی در مورد نرخ بهره و رویدادهای ژئوپلیتیکی بر جفت ارز تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، با افزایش یا کاهش نرخ تنزیل، فدرال رزرو ثبات مالی را ارتقا می دهد. فدرال رزرو نرخ های بهره هدفی را که بانک ها باید یک شبه به یکدیگر وام بدهند، و همچنین نرخ تنزیل را تعیین می کند – نرخی که بانک ها باید بتوانند با آن پول از بانک مرکزی وام بگیرند.

اگر فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش دهد، وام گرفتن گران تر می شود و این امر اقتصاد را کند می کند. از سوی دیگر، فدرال رزرو با مقرون به صرفه‌تر کردن وام‌ها و تشویق سرمایه‌گذاری و مصرف مرتبط با اعتبار، نرخ بهره را برای تحریک رشد اقتصادی کاهش می‌دهد.

داده‌های اقتصادی منتشر شده از کشورهای بزرگ، از جمله آمار CPI (تورم)، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (داده‌های اشتغال ایالات متحده)، تولید ناخالص داخلی، خرده‌فروشی، شاخص مدیران خرید (PMI) و سایر موارد، می‌تواند بر ارزش یک ارز تأثیر بگذارد و باعث بی‌ثباتی شود.

تنش های سیاسی به دلیل جنگ های تجاری، انتخابات، رسوایی های فساد و تغییر سیاست ها می تواند بر بازار ارز تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، رویدادهای قابل توجه در سال های اخیر که بر هر دو بخش سیاسی و مالی تأثیر گذاشته است، کووید 19 و برگزیت بوده است.

مراحل معاملات فارکس

پس از ثبت نام در یک کارگزار فارکس CFD، می توانید به راحتی 4 مرحله ساده زیر را دنبال کنید تا اولین معامله خود را انجام دهید.

 1. یک جفت ارز انتخاب کنید – معاملات فارکس شامل تبدیل ارزش یک ارز به ارز دیگر است. به عبارت دیگر، شما CFD را با یک ارز می‌خرید در حالی که دیگری را می‌فروشید. در نتیجه، ارزها همیشه به صورت جفت معامله می شوند. رایج ترین جفت ارزهای مورد معامله EUR/USD هستند، اما تا زمانی که وجوه کافی در اختیار دارید، می توانید هر جفت ارزی را معامله کنید.
 2. بازار را مطالعه کنید و تحقیقات خود را انجام دهید – سفر تجاری شما باید با تحقیق و تجزیه و تحلیل شروع شود. اگر نه، شما بر اساس احساسات معامله می کنید. منابع آنلاین فارکس فراوان است. تحقیقات عمیق انجام دهید، نمودارهای تاریخی و جاری را جستجو کنید، از آخرین اخبار مالی مطلع شوید، شاخص ها را مشاهده کنید و تحلیل های فنی و بنیادی را انجام دهید.
 3. خواندن مظنه ها – هنگام بررسی مظنه یک جفت ارز دو قیمت وجود دارد. قیمتی که ارز را می توان با آن خرید (قیمت پیشنهادی) و قیمتی که ارز را می توان با آن فروخت (قیمت درخواستی). اسپرد، که تفاوت است، همان چیزی است که کارگزاران فارکس آنلاین دریافت می کنند. اسپردها براساس دلال متفاوت است.
 4. موقعیت خود را انتخاب کنید – با معاملات فارکس، می توانید فراز و نشیب های بازار را پیش بینی کنید. شما باید بتوانید تصمیم بگیرید که چه زمانی موقعیت خرید یا فروش را بگیرید. در حالت اول، پیش بینی می کنید که ارزش ارز بیشتر از ارز مظنه شده افزایش یابد. در سناریوی دوم، شما دقیقاً برعکس این فرض را انجام می دهید.

چرا تجارت آنلاین فارکس؟

از آنجایی که این بازار یکی از فعال ترین بازارهای معامله شده در جهان است، اگر معامله گران مزایای آن را درک کنند، درک اینکه چرا باید ارز را نیز معامله کنند آسان تر خواهد بود.

 • برای شروع، برخلاف سایر بازارها، معاملات فارکس پس از غروب خورشید ادامه می یابد. از آنجایی که ارز در سراسر جهان مبادله می شود، بازار ارز در تمام روزهای هفته و به صورت 24 ساعته باز است. بنابراین، می توانید با خیال راحت معامله کنید.
 • هیچ کارمزد یا کمیسیون اضافی وجود ندارد زیرا اکثر کارگزاران هزینه های معاملاتی اضافی را در اسپرد لحاظ می کنند. به این ترتیب معامله گران از هزینه معاملات خود کاملا آگاه هستند.
 • معاملات اهرمی بخشی از معاملات فارکس است که به شما امکان می دهد با سرمایه گذاری کمتری نسبت به آنچه که معمولاً نیاز دارید وارد بازار شوید. با این حال، اهرم می تواند منجر به ضرر شود، بنابراین باید دائما از خطرات آن آگاه باشید.
 • بازار ارز با حجم معاملات روزانه 6.6 تریلیون دلار، نقدشونده ترین بازار جهان است. قیمت‌ها به دلیل نقدینگی فعال‌تر می‌شوند، که همچنین به معامله‌گران اجازه می‌دهد به سرعت به حرکت ارز واکنش نشان دهند.
 • دسترسی به بازارهای جهانی آسان است. معامله گران علاوه بر دسترسی به ارزهای رایج، به ارزهای نوظهور مانند MXN یا PLN نیز دسترسی دارند.

بازار ارز

هفته معاملاتی از صبح دوشنبه در استرالیا شروع می شود و از توکیو به لندن به سمت غرب حرکت می کند و در عصر جمعه در نیویورک به پایان می رسد.

معامله‌گران می‌توانند از دوره‌های بسیار پرنوسان زمانی که بازارها متقابل می‌شوند، استفاده کنند، در هر فرصت معاملاتی که در سطح بین‌المللی ایجاد می‌شود، اقدام کنند و در زمانی که برایشان مناسب است، معامله کنند.

به یاد داشته باشید که معاملات فارکس با خطرات زیادی همراه است. تکالیف خود را انجام دهید و بازاری را شناسایی کنید که به بهترین وجه با نیازها و سبک معاملاتی شما مطابقت دارد.

نکات تجارت فارکس

از کوچک شروع کنید

قبل از وارد شدن به یک تجارت، باید آن را به دقت بررسی کنید. وقتی این کار را انجام دادید، مقداری پول در آن بگذارید تا زمانی که احساس اطمینان بیشتری کنید. هنگامی که برای اولین بار تجارت را شروع می کنید، هم ضرر و هم سود را تجربه خواهید کرد. صبور باشید، وقت بگذارید و از هر قدمی که برمی دارید درس بگیرید.

با بازار همراه باشید

کسب دانش تا حد امکان در مورد بازار فارکس بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که در مورد جفت ارزهای مختلف تحقیق کرده اید و متوجه می شوید که چه چیزی ارزش آنها را بالا یا پایین می کند قبل از افتتاح حساب معاملاتی زنده با یک کارگزار.

به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید

تجارت موفق نیاز به یک استراتژی معاملاتی قوی دارد. یک استراتژی معاملاتی می تواند شما را در مسیر درست راهنمایی کند زیرا چارچوبی را برای ارزیابی عملکرد معاملاتی شما ارائه می دهد که می توانید دائماً آن را بررسی کنید. می توانید با استرس و احساسات کمتری با این روش معامله کنید.

به تمرین ادامه دهید

یکی از جنبه های مهم سفر معاملاتی فارکس شما تمرین است. روش های مختلفی برای تمرین بدون ریسک کردن پول واقعی وجود دارد. برای این کار می توان از حساب های آزمایشی ارائه شده توسط کارگزاران فارکس استفاده کرد. شما می توانید استراتژی معاملاتی خود را در شرایط واقعی بازار با یک حساب آزمایشی آزمایش کنید. به این ترتیب قبل از شروع تجارت با نحوه کار پلتفرم آشنا می شوید.

احساسات خود را کنترل کنید

هنگام معامله، همیشه به یاد داشته باشید که احساسات خود را کنترل کنید. اطمینان حاصل کنید که تصمیمات شما مستدل، منطقی و عاری از احساسات است. به عنوان مثال می توانید با استفاده از مدیریت ریسک خطرات احتمالی را شناسایی کرده و آنها را کاهش دهید.

یک مجله تجاری نگه دارید

ژورنالی داشته باشید که بتوانید فعالیت های تجاری خود را در آن ثبت کنید. معاملات، الگوها و عواملی را که بر انتخاب شما تأثیر می گذارد، تجزیه و تحلیل کنید. همیشه انتخاب خود را با این سوال در نظر بگیرید که «چرا این انتخاب را انجام دادم؟» چرا این ترکیب ارزی را انتخاب کردم؟ بسیار مهم است که از اشتباهات خود درس بگیرید، و نگهداری سوابق مکتوب این فرآیند را ساده تر می کند.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

چگونه در فارکس معامله کنیم؟ راهنمای مفید
چگونه در فارکس معامله کنیم؟ راهنمای مفید