• خانه
  • وبلاگ
  • چگونه جام جهانی بر تجارت فارکس تأثیر می گذارد

چگونه جام جهانی بر تجارت فارکس تأثیر می گذارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه جام جهانی بر تجارت فارکس تأثیر می گذارد


جام جهانی فوتبال کشورهایی از سراسر جهان را گرد هم می آورد. از آنجایی که تجارت ارز شامل کشورهایی از سراسر جهان می شود، منطقی است که فکر کنیم برخی متقاطع ها وجود خواهد داشت. و تحلیل بازار و همچنین علمی برای حمایت از این ایده وجود دارد. جام جهانی بر معاملات فارکس تاثیر دارد. چگونه این اتفاق می افتد؟

جلوه WC

تجزیه و تحلیل جام‌های جهانی قبلی نشان می‌دهد که حجم تجارت در کشوری که تیم در آن زمان در آن بازی می‌کند کاهش قابل‌توجهی دارد. میانگین 55 درصد معاملات در یک کشور کاهش می یابد زیرا معامله گران احتمالاً بازی را تماشا می کنند. حتی در ایالات متحده، جایی که فوتبال را فوتبال می نامند و محبوب ترین ورزش نیست، حجم معاملات در زمانی که تیم ایالات متحده بازی می کرد، 43 درصد کاهش یافت.

منطقه زمانی قطر، البته، جلوتر از اروپا است، به این معنی که بخش بزرگی از بازی ها در زمان تجاری اروپا و بخش دیگر در زمان تجاری ایالات متحده انجام می شود. به عنوان مثال، در اولین بازی 21 نوامبر، انگلیس ساعت 15:00 به وقت انگلیس به مصاف ایران می رود. بعداً در روز، ایالات متحده آمریکا در ساعت 2 بعد از ظهر به وقت نیویورک با ولز بازی می کند.

پیش بینی آینده

با در نظر گرفتن رویدادهای گذشته، حجم معاملات کمتر در جام جهانی معمولاً به نوسانات بالاتر تبدیل می شود. این یک پدیده رایج است زمانی که معامله گران کمتری در بازار وجود دارد، نقدینگی کمتر است. بنابراین معاملات فردی می توانند بازار را بیشتر حرکت دهند. از آنجایی که برخی از استراتژی ها بسته به نوسانات بهتر و برخی دیگر بدتر عمل می کنند، این چیزی است که باید در نظر داشت.

نکته دیگر این است که به نظر می رسد “احساسات” معامله گران در واقع به سمت بازارها عبور می کند. مطالعه جام جهانی 2010 توسط دارتموث نشان داد که بازارهای CFD (مانند فارکس) پس از شکست تیم ملی به طور متوسط ​​0.4٪ کاهش یافته است. جالب اینجاست که به نظر نمی رسید در زمان قهرمانی تیم ملی روحیه ایجاد شود زیرا بازارها ثابت مانده بودند.

سایر اثرات بالقوه

در گذشته، پول کشور میزبان به طور کلی در طول بازی ها افزایش می یافت زیرا هجوم بازدیدکنندگان از ارز محلی استفاده می کردند. اما ریال قطر یک ارز معمولی نیست زیرا به دلار متصل است.

یک نکته کوچک: اگر CFD های آدیداس دارید یا به فکر شرکت در اکشن آدیداس بوده اید، این ممکن است فرصت خوبی باشد. آدیداس یک شریک و حامی اصلی جام جهانی است و معمولاً شاهد افزایش فروش 7 تا 10 درصدی در طول سه ماهه است. این اغلب به افزایش مشابه در قیمت سهام پس از دوره گزارش بعدی تبدیل می شود. آدیداس در حال حاضر پس از قطع همکاری خود با کانیه وست، کمی در تنگنا قرار گرفته است و واقعاً مایل است از رویداد آتی در معرض دید مثبت قرار گیرد تا فروش خود را به مسیر درست بازگرداند.

جفت‌های اصلی احتمالاً کمتر تحت تأثیر حجم کمتر قرار می‌گیرند، زیرا شرکت‌کنندگان از بازارهای دیگر همچنان در حال معامله هستند. اما ارزهای بازارهای نوظهور، به ویژه زمانی که فوتبال واقعاً محبوب است، می تواند تغییرات قابل توجهی در پویایی بازار داشته باشد.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USD با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.