چگونه تجارت فارکس را شروع کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه تجارت فارکس را شروع کنیم


مبادله یک ابزار بازار با ابزار دیگر در بازارهای بین المللی به نام بازارهای مالی صورت می گیرد. فارکس نمونه ای از یک بازار مالی است که در آن واحدهای ارزی کشورهای مختلف مبادله می شود.

معامله گران کسانی هستند که برای منافع شخصی خود در بازار مالی معاملات انجام می دهند.

این مقاله توضیح می دهد که برای شروع تجارت فارکس در بازارهای مالی و رسیدن به سطح یک معامله گر حرفه ای با سبد سرمایه گذاری خود و رویکرد معاملاتی متمایز خود، چه کاری باید انجام دهید.

چگونه تجارت فارکس را شروع کنیم

در هنگام معامله به چه نکاتی باید توجه داشت

هنگامی که وارد تجارت آنلاین فارکس می شوید، باید طیف گسترده ای از عوامل و سوالات را در نظر بگیرید. آیا می توانم نحوه تجارت فارکس را بدون کمک یاد بگیرم؟ آیا باید از تحلیل تکنیکال استفاده کنم یا تحلیل بنیادی؟ آیا من روزانه تجارت خواهم کرد یا از یک استراتژی بلند مدت استفاده خواهم کرد؟

سوالات بی شماری وجود دارد، اما در نهایت آنها تعیین می کنند که در بازار چه کاری انجام خواهید داد و چگونه آن را انجام خواهید داد. این سوالات حتی می توانند در مورد نحوه معامله در فارکس دقیق تر باشند.

حتی برای معامله گران با تجربه، یادگیری یک فرآیند مادام العمر است. بنابراین، هنگامی که می خواهید تجارت فارکس را شروع کنید، سه نکته اصلی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 • نحوه مدیریت ریسک
 • باز کردن و استفاده از یک حساب آزمایشی
 • به یادگیری و بهبود تجارت خود ادامه دهید

کارگزاران فارکس زیادی وجود دارند که همه موارد فوق را ارائه می دهند. به عنوان مثال، آنها یک حساب آزمایشی ارائه می دهند که در آن می توانید قبل از اجرای استراتژی خود با پلت فرم معاملاتی آشنا شوید. آنها همچنین طیف گسترده ای از مواد آموزشی را برای مبتدیان و حرفه ای ها ارائه می دهند.

چگونه تجارت فارکس را شروع کنیم

مراحل معاملات فارکس

 1. یک جفت ارز را انتخاب کنید
  وقتی ارز خارجی معامله می کنید، ارزش یک ارز را به ارز دیگر تبدیل می کنید. به عبارت دیگر، شما هرگز یک ارز را بدون فروش همزمان ارز دیگری خریداری نمی کنید. در نتیجه، شما همیشه جفت ارز را معامله خواهید کرد. اکثر معامله گران تازه کار با معامله جفت ارزهای اصلی که اغلب ارائه می شوند شروع می کنند، اما تا زمانی که وجوه کافی در حساب خود داشته باشید می توانید هر جفت ارزی را معامله کنید.
 1. بازارها را به دقت تحلیل کنید
  فعالیت های تجاری شما باید بر اساس تحقیق و تحلیل باشد. بدون آنها، شما فقط به احساسات متکی هستید. این معمولاً خوب از آب در نمی آید. هنگامی که برای اولین بار تحقیق خود را شروع می کنید، با منابع فراوانی از فارکس مواجه خواهید شد که ممکن است در ابتدا دلهره آور به نظر برسد. با این حال، هنگام تحقیق در مورد یک جفت ارز خاص، با منابع مفیدی روبرو خواهید شد که از همه متمایز هستند. شما باید به طور مداوم نمودارهای گذشته و فعلی را ارزیابی کنید، به اطلاعیه های اقتصادی در اخبار نگاه کنید، شاخص ها را بررسی کنید و تحقیقات فنی و بنیادی بیشتری انجام دهید.
 1. قیمت ارز را بخوانید
  دو قیمت در یک جفت ارز نمایش داده می شود. قیمتی که می توانید جفت ارز را با آن بفروشید، نرخ اولیه است. قیمتی که می توانید جفت ارز را با آن بخرید با نرخ دوم نشان داده می شود. اسپرد به تفاوت بین نرخ اول و دوم اشاره دارد. این کارمزدی است که کارگزار برای اجرای تراکنش تعیین می کند. اسپردها از فروشنده ای به فروشنده دیگر متفاوت است. برای بسیاری از جفت ارزهای مختلف موجود، کارگزاران اسپرد رقابتی ارائه می کنند.
 1. یک موقعیت خرید/فروش باز کنید
  اگر تا به حال سهام، اوراق قرضه یا سایر کالاهای مالی را معامله کرده باشید، می دانید که معمولاً فقط می توانید در مورد جهت بازار حدس و گمان بزنید. بازار فارکس منحصر به فرد است. شما می توانید با خرید همزمان یک ارز و فروش ارز دیگر، از فراز و نشیب های بازار به صورت سوداگرانه سود ببرید. موقعیت خرید نشان می دهد که شما انتظار افزایش ارزش ارز پایه را نسبت به ارز مظنه دارید. اگر EUR/USD بخرید، حدس می زنید که ارزش یورو در برابر دلار افزایش می یابد. یورو صعودی و دلار آمریکا نزولی است، به عبارت دیگر، با یک موقعیت فروش تخمین می زنید که ارزش ارز پایه نسبت به ارز مظنه کاهش می یابد. اگر EUR/USD را بفروشید، در حال گمانه زنی در مورد تضعیف قیمت یورو در برابر دلار هستید. در این حالت، شما فکر می کنید که یورو نزولی و دلار صعودی است.

نکات تجارت فارکس

بازار ارز را بشناسید
اگرچه سخت نیست، اما تجارت فارکس یک تلاش منحصر به فرد است که به دانش خاصی نیاز دارد. به عنوان مثال، نیروهای محرک پشت حرکت قیمت ارز با نیروهای بازارهای سهام متفاوت است و نسبت اهرمی برای معاملات ارز خارجی بیشتر از سهام است. اصول تجارت فارکس در تعدادی از مطالب آنلاین برای مبتدیان ارائه شده توسط کارگزاران مختلف فارکس آنلاین پوشش داده شده است.

یک حساب معاملاتی فارکس باز کنید

برای شروع معامله با ارزها، باید یک حساب کاربری در یک کارگزار فارکس CFD باز کنید. کارگزاران از اسپرد سود می برند، که تفاوت بین قیمت پیشنهادی (خرید) و فروش (خرید) یک کالا است. راه اندازی یک حساب معاملاتی فارکس با حداقل سرمایه مورد نیاز یک گزینه هوشمند برای معامله گران تازه کار است. شما می توانید با باز کردن چنین حساب کاربری در مورد معاملات فارکس اطلاعات بیشتری کسب کنید و سبک معاملاتی خود را توسعه دهید.

استراتژی معاملاتی خود را بسازید

اگرچه زمان بندی و پیش بینی بازار همیشه قابل دستیابی نیست، داشتن یک استراتژی معاملاتی می تواند به شما در ایجاد اصول کلی و یک نقشه راه معاملاتی کمک کند. شرایط پیرامون تجارت، وضعیت و سرمایه شما به عنوان مبنایی برای یک برنامه معاملاتی قوی عمل می کند. این مقدار پولی را که مایل به سرمایه گذاری در تجارت هستید و سطح ریسکی که می توانید بدون از دست دادن تمام سرمایه خود متحمل شوید، در نظر می گیرد. توجه داشته باشید که می توانید با استفاده از اهرم ارز معامله کنید. این هم خطرات و هم فواید دارد.

چگونه تجارت فارکس را شروع کنیم

یک مجله تجاری نگه دارید

پس از شروع معامله، همیشه موقعی که روز معاملاتی به پایان رسید، موقعیت های خود را مرور کنید. اطمینان حاصل کنید که پول کافی در حساب خود برای انجام تراکنش های آینده دارید و هیچ موقعیت باز وجود ندارد که باید تکمیل شود.

احساسات را کنار بگذارید

یادگیری تجارت FX می تواند از نظر احساسی سخت باشد و شما را با سوالات بی پاسخ زیادی رها کند. آیا باید موقعیت خود را کمی بیشتر باز نگه می داشتید؟ چگونه خبر را از دست دادید؟ چنین مسائل حل نشده ای می تواند شما را به بیراهه بکشاند، اگر به آنها اجازه دهید افکار شما را مصرف کنند. به همین دلیل ضروری است که احساسات خود را رها کنید و در مورد برد و باخت آرام باشید. نظم و انضباط در هنگام باز کردن و بستن موقعیت ها کلیدی است.

افکار نهایی

اکثر افرادی که تجارت فارکس را شروع می کنند می خواهند مقداری درآمد ایجاد کنند، اما تعداد کمی از آنها حاضرند آموزش های لازم را برای تبدیل شدن به معامله گران موثر انجام دهند. با وجود این واقعیت که تجارت فارکس اکنون به لطف اینترنت آسان تر از همیشه است، همیشه روزهای بدی وجود خواهد داشت.

ضرر کردن نتیجه تعدادی از مشکلات است، از جمله عدم آگاهی از بازار، کمبود سرمایه تجاری، معامله بدون برنامه و عدم استفاده از استراتژی های خوب مدیریت پول برای محافظت از وجوه خود. با این حال، هنگامی که این موانع برداشته شوند، تقریباً هر کسی این فرصت را دارد که به عنوان یک معامله گر فارکس موفق شود.

سلب مسئولیت: این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

چگونه تجارت فارکس را شروع کنیم
چگونه تجارت فارکس را شروع کنیم