• خانه
  • وبلاگ
  • چه زمانی یک رالی بازار خرسی به یک بازار گاوی تبدیل می شود؟

چه زمانی یک رالی بازار خرسی به یک بازار گاوی تبدیل می شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چه زمانی یک رالی بازار خرسی به یک بازار گاوی تبدیل می شود؟


در ماه ژوئن، ما در مورد اینکه چگونه یک رالی ممکن است در وسط بازار نزولی رخ دهد، صحبت کردیم. اگرچه روند کلی بازار نزولی است، اما طبیعتاً دوره هایی وجود دارد که بازدهی صعودی دارد. سپس در ماه اوت، ما در مورد نشانه‌هایی از پایان چنین تجمعی هشدار دادیم. و در ماه سپتامبر، بازارها سقوط کردند و در پایان ماه به پایین ترین سطح خود رسیدند.

اما از اوایل اکتبر، شاخص های ایالات متحده به طور کلی بالاتر معامله می شوند. رالی ناهموار بود، به عنوان مثال، DJIA بسیار بهتر از نزدک عمل کرد (و S&P تفاوت را به نوعی تقسیم کرد). اما پس از اینکه داو از بالاترین حد خود در تابستان جهش کرد، شروع به ایجاد سؤالاتی در مورد مدت زمان ادامه روند فعلی کرده است. به خصوص که به پایان سال نزدیک می شویم.

از اینجا به کجا می رویم؟

به طور معمول، دو هفته آخر سال، سیالیت بیشتری را به بازارها در آنچه به عنوان “رالی بابا نوئل” شناخته می شود، به ارمغان می آورد. معمولاً پس از تصمیم نهایی فدرال رزرو در مورد نرخ بهره برای سال در اواسط ماه، اکثر معامله گران عمده استراحت می کنند. نقدینگی محدود به نوسانات بیشتر کمک می کند، اما همچنین معامله گران کوچکتر تمایل به صعودی بیشتری دارند.

با شروع ماه دسامبر، زمان برای یک بازار نزولی دیگر قبل از تعطیلات رو به اتمام است. بنابراین، آیا این بدان معنی است که بازارها احتمالاً از اینجا به رشد خود ادامه می دهند؟ یا حداقل تا پایان سال؟ و آیا این بدان معناست که بازار نزولی به پایان رسیده است؟ چقدر باید به این تعریف پایبند باشیم؟

نتیجه گیری از فراز و نشیب ها

بازارهای خرس و گاو بیشتر در مورد جهت هستند. اما بازار نوسانات زیادی دارد، بنابراین بین بازاری که به طور موقت در حال سقوط است یا وارد روند بلندمدت شده است، نیاز به جدایی است. معمولاً از نشانه گذاری 20٪ استفاده می شود، اما این بیشتر یک دستورالعمل است تا یک قانون سخت و سریع. اگر بازار نسبت به آخرین بالاترین خود 20 درصد کاهش داشته باشد، می توان گفت که در بازار نزولی قرار دارد. در مقابل، اگر 20 درصد از آخرین پایین ترین سطح خود افزایش یابد، به طور کلی یک بازار صعودی در نظر گرفته می شود.

از زمانی که DJIA به پایین ترین حد خود در 13 اکتبر رسیده است، 19.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. که اگر به رشد خود ادامه دهد، از نظر فنی آن را در محدوده بازار صعودی قرار می دهد. البته مشکل این است که روند کلی نزولی است. و با توجه به اینکه اکثر اقتصاددانان رکودی را در سال آینده پیش بینی می کنند، دلایل زیادی وجود دارد که انتظار داشته باشیم شاخص روند نزولی خود را از سر بگیرد. به عبارت دیگر، تجارت را بر اساس یک تعریف فنی راه اندازی نکنید.

هر چه صعود بزرگتر باشد، سقوط بزرگتر است؟

داو نسبت به سایر شاخص ها، به ویژه نزدک، بهتر عمل می کند، که به ما بینشی از پویایی ها می دهد. از زمانی که فدرال رزرو شروع به پیاده روی کرد، یک حرکت کلی به سمت سهام ارزشی و دوری از سهام های فناوری که ریسک بیشتری در نظر گرفته می شوند، وجود داشته است. این بدان معناست که حتی زمانی که بازار به سمت بالا حرکت می کند، به این دلیل است که کسانی که جرات خرید دارند، این کار را در دارایی های دفاعی و نسبتا “ایمن” انجام می دهند.

از آنجایی که نزدک در چند ماه گذشته اصلاً افزایشی نداشته است، نباید «اصلاح» زیادی انجام دهد. اما اگر فدرال رزرو ناامید شود یا قبل از آن رویداد ریسک دیگری رخ دهد، معامله گران ممکن است خیلی سریع آن انگشت مردد خود را که در امن ترین بخش بازار سهام فرو برده اند، پس بگیرند.

بیش از 200 مورد از داغترین CFDهای سهام را با اسپردهای شروع از 0.0 پیپ معامله کنید – همین امروز حساب Orbex خود را باز کنید!