• خانه
  • وبلاگ
  • چشم انداز 2023: طلا – وبلاگ تجارت فارکس Orbex

چشم انداز 2023: طلا – وبلاگ تجارت فارکس Orbex

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چشم انداز 2023: طلا - وبلاگ تجارت فارکس Orbex


به عنوان پوششی در برابر عدم قطعیت، انتظار می‌رود طلا در سال 2023 یک سال کاملاً فعال داشته باشد. رویدادهای ریسک زیادی برای 12 ماه آینده در تقویم وجود دارد و پس از آن باید رویدادهای غیرقابل پیش‌بینی را که می‌توانند بازارها را تکان دهند، در نظر بگیریم. همچنین یک سری تغییرات مورد انتظار در سیاست پولی و مالی وجود دارد که می تواند جهت قیمت طلا را تغییر دهد.

در حال حاضر، طلا از دو منبع اصلی حمایت می‌شود: دلار ضعیف‌تر زیرا فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش می‌دهد. و بانک های مرکزی در سراسر جهان تا پایان سال در حال خرید طلا هستند. درک دلایل دومی سخت‌تر است، زیرا بانک‌های مرکزی در مورد اینکه چرا در پناهگاه‌های امن سرمایه‌گذاری می‌کنند، کاملاً سخت‌گیر هستند. یکی از شایع‌ترین توضیحات این ارزیابی است که طلا در بازار فعلی کمتر از ارزش‌گذاری شده است و احتمالاً حداقل در ماه‌های آینده افزایش می‌یابد.

حمایت بیشتر از سوی فدرال رزرو؟

یکی از مزیت های اصلی طلا این است که از تورم رنج نمی برد. بنابراین، با توجه به افزایش سرسام آور CPI در سال گذشته، چگونه طلا افزایش نیافته است؟ این امر عمدتاً به دلیل افزایش نرخ بهره بود که باعث جذابیت دلار شد و انتظارات برای کاهش قابل توجه تورم در کوتاه مدت بود.

تبلیغات NFP از 6 ژانویه

اما اکنون که انتظار می‌رود فدرال رزرو در سال آینده نرخ‌های بهره را حداکثر نگه دارد، دلار در چند ماه گذشته ضعیف شده است. انتظار می‌رود که این روند ادامه داشته باشد، مگر اینکه در چند جلسه آینده در چشم‌انداز فدرال رزرو تغییر عمده‌ای ایجاد شود. که می تواند بیشتر از طلا حمایت کند.

در مورد چین چطور؟

بزرگترین خریدار طلا یکی دیگر از عوامل مهم است. محاصره چین به توسعه اقتصادی لطمه زده است. اما اکنون لغو قرنطینه ها باعث ایجاد مشکلات اقتصادی شده است زیرا بسیاری از کارگران به دلیل بیماری غایب هستند. تئوری این است که چینی ها به دلیل نرخ پایین واکسیناسیون و عدم قرار گرفتن در معرض این بیماری، ایمنی ضعیفی در برابر کووید دارند. اما انتظار می رود که هجوم پرونده ها در فصلی از زمستان کاهش یابد و پس از آن اقتصاد چین می تواند بهبود یابد و تقاضای مجدد برای طلا را به همراه داشته باشد.

اما مشکل دیگری وجود دارد: اکثر اقتصاددانان رکود جهانی را در نیمه اول سال آینده پیش بینی می کنند. این می تواند به معنای بهبود آهسته تر برای اقتصاد چین و درآمد کمتر قابل تصرف برای خرید طلا باشد. همچنین عقل متعارف در بین مدیران مالی این است که در زمان رکود اقتصادی وجه نقد نگهداری کنند تا آماده انجام معاملات سودآور باشند. اگر فدرال رزرو نشانه کمی از کاهش نرخ بهره نشان دهد، دلار می تواند در اوایل سال آینده باد دومی را تجربه کند.

گذشت در اسفند

انتظار می رود تا پایان ماه مارس چندین مسئله حل شود: اروپا بدترین آب و هوای زمستانی خود را تجربه خواهد کرد، وضعیت ژئواستراتژیک در اوکراین وارد مرحله جدیدی خواهد شد، بانک مرکزی اروپا در مورد فروش بیشتر اوراق قرضه اطلاع رسانی خواهد کرد و اقتصاد ایالات متحده نشانه هایی از سقوط نشان خواهد داد. در سه ماهه اول وارد رکود شد. بنابراین، مارس ممکن است نقطه عطف برای درک ریسک باشد.

بسته به انتظارات در مورد اینکه آیا رکود یا چه زمانی رکود وجود دارد، چقدر عمیق خواهد بود و اینکه آیا بانک های مرکزی سیاست های خود را زودتر از حد انتظار کاهش خواهند داد، طلا می تواند نوسانات قابل توجهی را تجربه کند.

استراتژی خود را در مورد عملکرد طلا با Orbex آزمایش کنید

باز کردن یک حساب زنده