• خانه
  • وبلاگ
  • چشم انداز یورو 2023 – وبلاگ تجارت فارکس Orbex

چشم انداز یورو 2023 – وبلاگ تجارت فارکس Orbex

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چشم انداز یورو 2023 - وبلاگ تجارت فارکس Orbex


در ماه اکتبر، یورو در برابر دلار آمریکا به زیر برابری رسید. از آن زمان به بعد رشد کرده است، اما به سطح قبلی بازنگشته است. طبیعتاً سؤال این است که آیا این جفت به روند صعودی ادامه خواهد داد یا برای یک چرخه دیگر در برابری معکوس خواهد کرد. و این برای Eurocrosses چه معنایی دارد؟

یکی از محرک های اصلی نوسانات پول رایج در سال گذشته احتمالاً موضوع سال آینده نیز خواهد بود. حداقل در نیمه اول. و این رویکرد منحصر به فرد بانک مرکزی اروپا در قبال چالش منحصر به فرد پیش روی یورو است. سایر ارزها در یک حوزه اقتصادی واحد عمل می کنند، اما بانک مرکزی اروپا باید سیاست های مالی 19 کشور مختلف را متعادل کند. (20، سال آینده، با احتساب کرواسی.)

جاده ای نامطمئن

عملکرد ضعیف یورو در سال جاری عمدتاً به دلیل افزایش آهسته نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا بود. حتی زمانی که بالاخره نرخ بهره افزایش یافت، آنقدر از همه عقب تر بود که ارز همچنان ضعیف تر بود تا اینکه نسبتاً مشخص شد که فدرال رزرو آماده می شود تا افزایش خود را کاهش دهد. سپس با این درک که بانک مرکزی اروپا هنوز فضای بیشتری برای سفت شدن بیشتر دارد، یورو افزایش یافت. انتظارات این است که بانک مرکزی اروپا در سه ماهه اول به افزایش خود ادامه دهد و سپس فروش اوراق قرضه را در ماه مارس آغاز کند.

در همین حال، شرکای تجاری اصلی یورو، ایالات متحده و بریتانیا، اگر نگوییم متوقف کننده افزایش نرخ هستند، به نظر می رسد که آنها را کند می کنند. انتظار می رود ایالات متحده در نیمه اول به رکود سقوط کند و تورم در چند ماه گذشته سریعتر از حد انتظار کاهش یابد. تورم در بریتانیا همچنان بالاست، اما این کشور در حال حاضر در رکود است. در همین حال، انتظار می رود اتحادیه اروپا رشد اقتصادی متوسطی را در سه ماهه اول مدیریت کند، با این فرض که هیچ اختلال عمده ای در عرضه انرژی زمستانی وجود ندارد.

فراتر از عدم قطعیت

مارس می تواند نقطه عطف یورو باشد. تا آن زمان، بدترین زمستان به پایان رسیده است و خطر قطع برق به میزان زیادی کاهش می یابد. همچنین انتظار می رود که جنگ در اوکراین به نقطه اوج برسد زیرا انتظار می رود وضعیت ژئواستراتژیک پس از زمستان عادی شود. بانک مرکزی اروپا همچنین قرار است وضعیت را بررسی کند و تصمیم بگیرد که آیا تسهیلات کمی را دو برابر کند، که انتظار می‌رود در نشست ماه مارس آغاز شود.

نقطه گیر تورم است. در بیشتر سال 2022، شکاف بزرگی بین تورم اصلی و اصلی وجود داشت، زیرا اروپا به ویژه تحت تأثیر قیمت های بالای انرژی قرار گرفت. با این حال، قیمت نفت خام در پایان سال کاهش یافت. این بدان معناست که یورو کمتری برای خرید انرژی فروخته شد. اگر این روند ادامه یابد، ممکن است فشار نزولی بر پول رایج تا حدودی کاهش یابد.

با این حال، هزینه های بالاتر به تورم اصلی منتهی می شود. اگرچه به اندازه شماره سرفصل بالا نیست، اما همچنان دو برابر هدف بانک مرکزی اروپا است. نکته این است که این معیار ممکن است از رقم تیتر «چسبنده‌تر» باشد. که می تواند به فشار بر بانک مرکزی اروپا ادامه دهد تا حتی اگر اقتصاد شروع به آسیب کند، به تشدید فشار ادامه دهد. این امر می تواند باعث شود اروپا کمی دیرتر در سال از ایالات متحده و بریتانیا وارد رکود اقتصادی شود.

استراتژی خود را در مورد چگونگی عملکرد یورو با Orbex آزمایش کنید

باز کردن یک حساب زنده