• خانه
  • وبلاگ
  • چشم انداز طلا: CPI ایالات متحده در کمین است

چشم انداز طلا: CPI ایالات متحده در کمین است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چشم انداز طلا: CPI ایالات متحده در کمین است


طلا در هفته گذشته و دیروز شاهد نوسانات اندکی بوده است، و این باعث شد که قیمت آن پس از کاهش شدیدی که پس از انتشار گزارش مشاغل ایالات متحده در ماه ژانویه متحمل شد، نسبتاً ثابت بماند. ما امروز شاهد انتشار CPI ایالات متحده برای ماه ژانویه هستیم که برای جهت گیری قیمت فلز گرانبها به عنوان آزمایش بزرگ بعدی که بر موضع سیاست پولی فدرال رزرو تأثیر می گذارد، حیاتی است. در این گزارش، هدف ما روشن کردن کاتالیزورهای محرک قیمت فلز گرانبها، ارزیابی چشم انداز آینده آن و نتیجه گیری با یک تحلیل فنی است.

تمبر سنجش طلای CPI آمریکا

در اواخر امروز، انتظار می رود که بازار توجه خود را به انتشار آخرین گزارش تورم ایالات متحده برای ماه ژانویه معطوف کند و به ویژه معامله گران فلزات گرانبها به صندلی های خود چسبیده باشند. بر اساس پیش‌بینی‌ها، انتظار می‌رود شاخص CPI سالانه از 6.5 درصد در ماه قبل به 6.2 درصد کاهش یابد و اگر نرخ واقعی انتظارات را برآورده کند، می‌توانیم شاهد کاهش ارزش دلار از بالاترین سطح یک ماهه خود باشیم. در حالی که طلا ممکن است در بازار بدرخشد. چشم سرمایه گذاران، در نتیجه همبستگی منفی بین دلار و فلز براق. با این حال، پیش‌بینی می‌شود که نرخ ماهانه شتاب بگیرد، به این معنی که فشارهای تورمی همچنان در زیر سطح هستند، که می‌تواند به فدرال رزرو اجازه دهد جنگ‌طلب باقی بماند و در نتیجه اگر حتی اندکی از دلار حمایت نکند، ضربه به دلار را کاهش دهد. پول، بنابراین هرگونه سود برای قیمت طلا را محدود می کند، اگر آن را پایین نیاورد. در این مرحله، من می‌خواهم به افزایش بازدهی ایالات متحده از ابتدای ماه اشاره کنم، زیرا با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران ممکن است اوراق قرضه را جایگزین سودآورتری برای طلا بیابند، مقداری از درخشش قیمت طلا را از بین می‌برد. اگر بازدهی ایالات متحده دوباره حرکت صعودی به دست آورد، ممکن است شاهد فشار بر قیمت طلا باشیم.

مقامات فدرال رزرو – تشدید بیشتری لازم است

دیروز، میشل بومن، رئیس فدرال رزرو تاکید کرد که فدرال رزرو باید نرخ های بهره را به حد کافی محدود کند که به کاهش تورم به هدف 2 درصدی بانک مرکزی کمک کند. فرماندار خاطرنشان کرد: نه تنها این، بلکه هنگامی که فدرال رزرو به پایان رسید، محتمل ترین سناریو این است که نرخ ها را برای “مدتی” بالا نگه دارد تا ثبات قیمت ها بازگردانده شود زیرا پویایی عرضه و تقاضا ممکن است نشانه هایی از واگرایی را نشان دهد. محتوای سخنرانی بومن بازتاب اظهارات مختلفی از سوی سیاستمداران در هفته گذشته بود و آنها تاکید کردند که باید کارهای بیشتری انجام شود. آخرین گزارش مشاغل در ابتدای ماه، معامله گران را وادار کرد تا شرط بندی های سفته بازی خود را روی محور فدرال رزرو و علاقه مجدد به دلار آمریکا ارزیابی کنند، زیرا نتایج عملاً فضای بیشتری را برای بانک مرکزی برای ادامه افزایش بیشتر ایجاد می کند. همچنین، احتمال سناریوی به اصطلاح «فرود نرم» که در آن می‌توان با وجود محیط نرخ بهره بالا از رکود اجتناب کرد، در میان برآوردهای تحلیلگران همچنان برجسته است، اما نتایج آخرین گزارش تورم در اواخر امروز دوباره می‌تواند نااطمینانی ایجاد کند. به دیدگاه های فعالان بازار نه تنها این، بلکه نظرات سیاست گذاران پس از انتشار می تواند دید واضح تری از چگونگی تغییر چشم انداز کمیسیون پس از تزریق ورودی جدید ارائه دهد. به همین دلیل است که می‌خواهیم سخنرانی‌های برنامه‌ریزی‌شده ریچموند بارکین، رئیس فدرال رزرو، لوگان رئیس فدرال رزرو دالاس، هارکر رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا و ویلیامز رئیس فدرال رزرو نیویورک، و همچنین سایر سیاست‌گذاران فدرال رزرو را که قرار است در جلسه بیانیه‌های خود بیان کنند، برجسته کنیم. آمدن روزها.

تحلیل فنی

نمودار XAUUSD H4

چشم انداز طلا: CPI ایالات متحده در کمین است
  • پشتیبانی: 1847 (S1)، 1805 (S2)، 1770 (S3)
  • مقاومت: 1880 (R1)، 1920 (R2)، 1960 (R3)

به نظر می رسد قیمت طلا در یک حرکت جانبی بین خط مقاومت 1880 (R1) و خط حمایت 1847 (S1) با وجود برخی تمایلات نزولی ملایم باقی مانده است. در حال حاضر، ما تمایل داریم که تعصب خود را برای ادامه حرکت جانبی حفظ کنیم. همچنین خاطرنشان می‌کنیم که اندیکاتور RSI در زیر نمودار 4 ساعته ما تا حدودی از پایین‌ترین نرخ 30 بهبود یافته است، که نشان می‌دهد احساس نزولی ممکن است در چند روز گذشته اندکی کاهش یافته باشد، اگرچه همچنان باقی مانده است. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که میانگین متحرک 100 (خط سبز) و 50 (خط نارنجی) و همچنین میانگین باندهای بولینگر رو به پایین هستند و چشم انداز نزولی احتمالی را به معامله گران یادآوری می کنند. اگر خرس‌ها از شتاب منفی استفاده کنند، ممکن است شاهد شکسته شدن قیمت به زیر سطح حمایتی 1847 دلاری (S1) و پایین‌تر رفتن، نزدیک‌تر شدن به پایه حمایتی 1805 دلاری (S2) باشیم. اگر گاوها دست بالا را بگیرند، ممکن است شاهد شکستی بالاتر از سطح مقاومت 1880 دلاری (R1) و نزدیک شدن به سد مقاومتی 1920 دلاری (R2) باشیم.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.