• خانه
  • وبلاگ
  • چشم انداز طلایی | درخشش طلا با تقویت دلار کاهش یافته است

چشم انداز طلایی | درخشش طلا با تقویت دلار کاهش یافته است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چشم انداز طلایی | درخشش طلا با تقویت دلار کاهش یافته است


طلا هفته گذشته در قرمز بسته شد، تحت فشار قوی تر از حد انتظار داده های اقتصادی آمریکا و شاهین ملاحظات که به آن تکیه داد دلار و انشعابات حیاتی را تضمین کرد، همه به هزینه میله ها. همچنین، ارتقاء یافت بازده اوراق قرضه در مقابل، جایگزین جذاب تری برای سرمایه گذاران ارائه کرد شمش بدون بهره. این هفته قرار است بنیادها کار را به دست گیرند و فروشندگان فلزات گرانبها صبورانه منتظر باشید صورتجلسه فدرال رزرو همراه با چندین نشریه مالی مهم که می تواند به آنها ایده دهد که کجا هستند گرانبها می تواند به سمت بعدی حرکت کند. در این گزارش، هدف ما روشن کردن کاتالیزورهای محرک قیمت فلز گرانبها، ارزیابی چشم انداز آینده آن و نتیجه گیری با یک تحلیل فنی است.

صورتجلسه FOMC در حال نزدیک شدن است

انتظار می‌رود در جلسه فردا، بازار توجه خود را به آخرین صورتجلسه فدرال رزرو معطوف کند که می‌تواند حاوی سرنخ‌های بیشتری در مورد چگونگی ادامه تلاش‌های انقباضی بانک مرکزی به دنبال به‌روزرسانی هفته گذشته در مورد تورم و داده‌های خرده‌فروشی باشد. همچنین اظهارات سخنگویان مختلف فدرال رزرو، که چگونگی رای دادن به تصمیم آتی نرخ بهره را روشن می کند، و همچنین دیدگاه آنها را در مورد اینکه نرخ پایانی آینده را کجا می بینند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دلار هفته گذشته با حمایت از آمارهای اقتصادی بهتر از حد انتظار افزایش یافت و توانست به بالاترین حد خود در شش هفته اخیر صعود کند، در حالی که طلا به دلیل همبستگی منفی بین این دو به کاهش خود از بالاترین سطح 9 ماهه خود ادامه داد. به طور خاص، آخرین گزارش تورم نشان داد که فشارهای تورمی، در عین حال که کاهش می‌یابند، بسیار بیشتر از آنچه بازار انتظار داشت، بی‌ثبات باقی می‌ماند، و در نتیجه حمایت بیشتری از پرونده فدرال رزرو که برای تحت کنترل گرفتن افزایش‌های بیشتری نیاز است، فراهم کرد. ترکیب آن با بالاترین افزایش قیمت تولیدکننده در هفت ماه گذشته، طبق آخرین نتایج PPI، اعتبار بیشتری را برای افزایش بیشتر نرخ بهره به منظور خنک کردن اقتصاد بیش از حد گرم ایالات متحده افزایش داد. همچنین، یکی دیگر از پیش‌بینی‌های قوی خرده‌فروشی به رشد دلار کمک کرد زیرا سطوح مصرف جامد همراه با بازار اشتغال انعطاف‌پذیر خطر افزایش بیشتر حباب تورمی را به همراه دارد. این به یک معنا یک بار دیگر به دیدگاه بانک مرکزی مبنی بر ادامه افزایش نرخ بهره برای جلوگیری از نفوذ عمیق فشارهای تورمی در اقتصاد ایالات متحده اعتماد بیشتری می بخشد. به طور کلی، چشم انداز افزایش بیشتر فدرال رزرو از دلار حمایت می کند، اما جذابیت فلز براق را در چشم سرمایه گذاران کاهش می دهد. بنابراین محتوای دقایق پایانی جلسه باید پخش شود رنگ های شاهین ما به طور منطقی انتظار داریم که ببینیم ضعف که در میله ها و جریان می یابد به دلار.

ارقام PCE و GDP اواخر این هفته منتشر می شود

نگاه کردن به گذشته صورتجلسه فدرال رزروتوجه بازار به پایان محدود می شود تولید ناخالص ملی ارزیابی برای سه ماهه چهارم در روز پنجشنبه، همراه با شاخص تورم مورد علاقه بانک های مرکزی ایالات متحده، شاخص اصلی PCE، در روز جمعه. با توجه به رتبه بندی نهایی تولید ناخالص ملی انتظار می‌رود نرخ Q4 با 2.9% قبلی مطابقت داشته باشد که می‌تواند منجر به ضعف در آن شود دلار آمریکا و به نوبه خود می تواند ارائه دهد پشتیبانی می کند برای فلز براق، اگر نرخ واقعی با انتظارات مطابقت داشته باشد. وقتی صحبت می کنیم شاخص اصلی PCEبازار پیش بینی می کند که نرخ خواهد بود سبکی به 4.3٪ در مقایسه با قرائت قبلی 4.4٪. اگر نرخ واقعی انتظارات را برآورده کند، ممکن است ببینیم دلار ضعیف می شود و در گرانبها از پایین ترین سطح اخیر خود بالا می رود، زیرا نتایج عملاً آن را تأیید می کند فشارهای تورمی کاهش یافت بیشتر در ماه ژانویه و می تواند اعتماد بیشتری به ارزیابی بازار که فدرال رزرو کند خواهد شد گردشگری آن سرعت. با این حال، شما باید از سوی دیگر، نتایج انتظارات را برآورده نمی کند و شاخص Core PCE یک را ثبت می کند شگفتی معکوسما میتوانیم ببینیم گرانبها بسط دادن خود سقوط به سطوحی که قبلاً در دسامبر 2022 دیده شده بود دلار انشعابات را دریافت می کند. همچنین لازم به ذکر است که سخنرانی های برنامه ریزی شده ویلیامز رئیس فدرال رزرو نیویورک و بوستیک رئیس فدرال رزرو آتلانتا به همراه جفرسون فرماندار فدرال رزرو و کلیولند مستر رئیس فدرال رزرو کلیولند در روز جمعه که می تواند لکه دار باشد، می باشد. گرانبها باید پیام رسان ها خود را تکرار کنند شاهین داستان ها

تحلیل فنی

نمودار XAUUSD H4

چشم انداز طلایی | درخشش طلا با تقویت دلار کاهش یافته است
  • پشتیبانی: 1820 (S1)، 1800 (S2)، 1780 (S3)
  • مقاومت: 1845 (R1)، 1860 (R2)، 1845 (R3)

دارم نگاه میکنم XAUUSD نمودار 4 ساعته ما در حال تماشای آن هستیم طلایی در هفته گذشته با افزایش ارزش دلار، قیمت به سطوح پایین‌تر سقوط کرد و نتایج بهتر از انتظارات اقتصادی از آن حمایت شد. با توجه به شکل‌گیری یک کانال نزولی، که دیدگاه گسترش به سمت نزول را تأیید می‌کند، چشم‌انداز نزولی را حفظ می‌کنیم. حمایت از مورد ما، اندیکاتور RSI زیر نمودار 4 ساعته ما است، که در دو جلسه گذشته نتوانسته است بالاتر از سطح 50 حرکت کند و در حال حاضر مقدار 42 را ثبت کرده است، که نشان دهنده احساس نزولی خفیف در حال حاضر در اطراف طلا است. اگر خرس‌ها از شتاب منفی استفاده کنند، ممکن است شاهد شکسته شدن قیمت به زیر سطح حمایت 1820 دلاری (S1) و حرکت پایین‌تر و نزدیک‌تر شدن به پایه حمایتی 1800 دلاری (S2) باشیم. اگر گاوها غلبه کنند، ممکن است یک شکست در بالای کران بالا ببینیم کانال پایینشکست 1845 دلاری (R1) مقاومت سطح و نزدیک به 1860 دلار (R2) مقاومت مانع.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.