• خانه
  • وبلاگ
  • چرا USDJPY پس از سخنرانی Ueda در پارلمان حرکت کرد؟

چرا USDJPY پس از سخنرانی Ueda در پارلمان حرکت کرد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا USDJPY پس از سخنرانی Ueda در پارلمان حرکت کرد؟


همانطور که انتظار می رفت، نامزد جانشین کورودا به عنوان رئیس BOJ در برابر پارلمان شهادت داد. پیش از این رویداد انتظارات زیادی وجود داشت، بنابراین ببینید که آیا و چه سیاست هایی ممکن است تغییر کند یا خیر. او روز جمعه با مجلس سفلی صحبت کرد و اوایل امروز با مجلس علیا صحبت کرد و تا حد زیادی آنچه را که هفته گذشته گفت تکرار کرد.

خلاصه نظرات او این بود که او از سیاست فعلی حمایت می کند، اما در را برای تغییر سیاست بعداً در صورتی که داده ها آن را تضمین کند باز می گذارد. این یک عملکرد بسیار محتاطانه تلقی می شد زیرا او سرسختانه از پاسخ دادن به هر گونه جزئیات در مورد سیاست های آینده اجتناب می کرد. برخی حتی جلسه پرسش و پاسخ پس از ارائه او را شبیه به یک سخنرانی اقتصاد خرد توصیف کردند. اوئدا به اندازه کافی از سوابق تحصیلی خود استفاده می کند که به طور کلی به طور کلی صحبت می کند تا از گفتن چیز خاصی اجتناب کند.

واکنش بازارها

همانطور که اوئدا در روز جمعه صحبت کرد، فراز و نشیب هایی در جفت ارز وجود داشت. معامله گران تفسیرهای متفاوتی از آنچه او در زمان واقعی می گفت داشتند، اما به طور کلی واحد پول بدون تغییر باقی ماند. به هر حال، او چیز جدیدی را اعلام نکرد و انتظار می رفت اساساً تأیید کند که فعلاً طرفدار حفظ سیاست فعلی است. از این گذشته، او کاری را انجام می داد که می توانست به عنوان یک مصاحبه شغلی تلقی شود، و بعید بود که چیزی بگوید که قایق را به شدت تکان دهد.

USDJPY احتمالاً به دلیل عوامل غیر مرتبط با نظرات Ueda، به طور قابل توجهی بالاتر از بازار آزاد ایالات متحده بود. اگرچه نظرات او به طور کلی به عنوان کفرآمیز تعبیر می شد، اما BOJ اکنون بسیار کفرآمیز است. تغییر زیادی در آنجا وجود ندارد.

پس چرا واکنش بزرگ؟

اما می‌توانست بیش از انتظار امیدواری وجود داشته باشد که او ممکن است برخی اظهارنظرها را به انقباض احتمالی بیان کند. اما به نظر می‌رسد که این جفت ارز بیشتر از نقطه ضعف ین، قدرت دلار بوده است. پس از اینکه Ueda اساساً گفت که تغییر فوری در سیاست وجود نخواهد داشت، پس هیچ چیزی برای جبران تغییر در چشم انداز فدرال رزرو وجود نداشت.

روز جمعه، ایالات متحده شاخص قیمت PCE را برای ژانویه گزارش داد که انتظارات 0.6٪ را دو برابر کرد و در دسامبر افزایش یافت. هزینه های شخصی نیز 1.8 درصد افزایش یافت، در حالی که تنها 1.1 درصد انتظار می رفت. هر دو داده به این روایت رو به رشد افزودند که فدرال رزرو همچنان به افزایش بیشتر نرخ‌ها ادامه می‌دهد و نرخ‌ها را برای مدت طولانی‌تری بالاتر نگه می‌دارد. در پاسخ به این داده ها، دلار به بالاترین حد خود در هفت هفته اخیر رسید. با اظهار نظرهای غم انگیز رئیس آینده BOJ، جفت ارز به طور طبیعی افزایش یافت.

کارها از اینجا به کجا می رسند؟

اگرچه اوئدا کاملاً مراقب بود که هیچ چیز قطعی در مورد تغییر سیاست نگوید، او چیزی را پذیرفت. مسئله اصلی در مورد کنترل منحنی بازده است، زیرا این اولین قدم دور شدن از سیاست فوق‌العاده انطباقی است. به طور خاص، او گفت که آماده است تا کنترل‌های معدنی را از 10 سال به پنج سال کاهش دهد. که اساساً به بازده کوتاه‌مدت اجازه می‌دهد بیشتر افزایش یابد، شکلی بسیار ملایم از انقباض.

بنابراین، او بدیهی است که در مورد نیاز به خروج از نرخ های بسیار پایین فکر کرده است، اما او تا آنجا که ممکن است سعی کرده است از درگیر شدن در هر چیزی شبیه “چگونه” اجتناب کند. احتمالاً به این دلیل که سؤال بسیار دشواری است و ممکن است تا تأیید نشود جرأت بیان چیز خاصی را نداشته باشد. یعنی زمانی که فرآیند «مصاحبه کاری» تمام شود.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USDJPY با Orbex آزمایش کنید

باز کردن یک حساب زنده